Rowerem po Roztoczu Adamów nr 3 Do Szewni Dolnej

Dodano 17 stycznia 2022 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

237339
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.0
 • Dystans: 33,9 km
 • Przewyższenie: 94,15 m
 • Suma podejść: 250,89 m
 • Suma zejść: 250,03 m
 • Data: 17 stycznia 2022
 • Lokalizacja: Adamów
Do Szewni Dolnej
Jacnia – Bondyrz – Adamów – Wojda – Szewnia Dolna – Czarnowoda – Suchowola – Jacnia. Długość – 33 km, stopień trudności – średni, zalecany rower górski (MTB) ze względu na długie odcinki dróg gruntowych i liczne podjazdy. Od Szewni Dolnej do Suchowoli kierujemy się niebieskimi znakami szlaku pieszego „Wzgórzami Roztocza”. Na trasie możemy podjechać do pomnika partyzantów w Wojdzie, a także zobaczyć dawną cerkiew w Szewni Dolnej, fermę strusi w Szewni Górnej, winnicę w Czarnowodzie oraz kościół w Suchowoli.
0,0 km – z parkingu nad zalewem w Jacni udajemy się do ośrodka wypoczynkowego i stacji narciarskiej. Stąd jedziemy drogą w prawo, aż napotkamy znaki czerwonego szlaku pieszego, którymi kierujemy się przez następne
6 km. Wyjeżdżamy na szosę i skręcamy w lewo. Uwaga: z powodu dużego ruchu samochodowego trasę wzdłuż drogi wojewódzkiej warto pokonać chodnikiem. Na rozwidleniu dróg skręcamy w prawo, w kierunku Józefowa.
3,6 km – zjeżdżamy z drogi wojewódzkiej nr 849 w prawo za znakami czerwonymi szlaku pieszego.
4,6 km – za znakami szlaku czerwonego skręcamy w prawo. Gruntowym, odcinkami piaszczystym traktem wspinamy się na wzniesienie (jest to najtrudniejszy odcinek trasy, być może trzeba będzie rower prowadzić). Wyjeżdżamy na utwardzoną drogę i skręcamy w prawo, opuszczając szlak czerwony.
8,1 km – wyjeżdżamy na szosę w zachodniej części Adamowa i udajemy się w lewo. Po ok. 800 metrach podjazdu szosą skręcamy w prawo, w gruntową drogę przez pola. Przy krawędzi lasu ponownie w lewo (uwaga: odcinek po deszczu bywa błotnisty!).
11,3 km – docieramy do krzyżówki z utwardzoną drogą w prawo zagłębiającą się w las. Tu napotkamy znaki zielone szlaku pieszego. Zapamiętajmy to miejsce, bowiem niebawem do niego wrócimy. Spróbujemy teraz podjechać ok. 1200 m do pomnika w Wojdzie. W tym celu jedziemy przez ok. 200 m skrajem lasu za znakami zielonymi, by następnie odbić w lewo i gruntówką udać się przez pola. Można też trzymać się ściśle szlaku zielonego, ale ten wariant dojazdu do pomnika jest dla rowerzystów trudniejszy do przejazdu, choć łatwiejszy w orientacji. Na polach skręcamy w prawo, wracamy na szlak zielony, którym udajemy się w lewo.
12,5 km – stajemy przed pomnikiem Powstania Zamojskiego w Wojdzie. Do wspomnianej wcześniej krzyżówki powracamy tą samą drogą lub zielonym szlakiem pieszym.
13,7 km – zagłębiamy się w las i przyjemną drogą zjeżdżamy do szosy w Szewni Dolnej.
16,3 km – skręcamy w prawo. Odtąd trzymamy się znaków niebieskich szlaku pieszego.
18,4 km – docieramy do dawnej cerkwi, obecnie kościoła w Szewni Dolnej. Jedziemy dalej. Obok krzyża szlak niebieski odbija w lewo, na wzniesienie, ale my nadal trzymamy się szosy.
19,3 km – wyjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 849 Zamość – Józefów (uwaga na duży ruch samochodowy!). Warto choć na chwilę podjechać tą drogą w lewo, wspiąć się na wzniesienie, aby zaglądnąć do fermy strusi w Szewni Górnej. Z krzyżówki z drogą wojewódzką udajemy się asfaltową drogą na wschód, w kierunku Czarnowody. Niebawem dołącza do nas szlak niebieski, który wcześniej opuściliśmy. Jego znakami kierujemy się aż do Feliksówki.
22,8 km – winnica w Czarnowodzie. Tu można poznać tajniki produkcji wina, a nawet spróbować jego degustacji. Przecinamy las zgodnie ze znakami niebieskimi szlaku pieszego.
24,1 km – za lasem skrzyżowanie ze szlakiem zielonym im. W. Podobińskiej. Jedziemy nadal prosto, kierunek ten utrzymujemy także w Feliksówce, gdzie pojawia się asfalt.
25,9 km – docieramy do szosy i skręcamy w prawo. Zjeżdżamy widokową trasą do Suchowoli.
28,1 km – na skrzyżowaniu obok kościoła w Suchowoli udajemy się w prawo.
31,4 km – opuszczamy szosę, skręcając w gruntową drogę w lewo. Za ok. 500 m pojawiają się znaki czerwone i czarne trasy nordic walking. Kierujemy się nimi aż do końca wycieczki.
33,4 km – powracamy na parking nad zalewem w Jacni.
Trasę poleca
Grupa gmin z Roztocza

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Roztocze
Roztocze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej...

Mapa Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.