category-icon

Rezerwat Mewia Łacha i powrót do Jantara.

17 km
5 h 18 min
41 m
Polska, pomorskie, Gdańsk

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2018-06-25
Polska, pomorskie, Gdańsk
category-icon
17 km
41 m
35 m
Łatwy
5 h 18 min
4.1/6
Wycieczka do rezerwatu Mewia Łacha i ujścia przekopu Wisły

Będąc w Jantarze, zrobiliśmy rodzinną wycieczkę do ujścia przekopu Wisły.
Z Jantara ruszyliśmy do Mikoszewa kolejką wąskotorową i dalej pieszo do promu. Dzieciaki zafascynowane przeprawą na drugą stronę z ochotą ruszyły na ścieżkę dydaktyczną najpierw kawałek szlakiem zielonym z którego odchodzi ścieżka dydaktyczna, która idzie przy brzegu. Jednak jest miejscami mocno zarośnięta i poruszaliśmy się drogą leśną biegnącą równolegle do niej. Cisza i spokój i masa komarów niestety, w lesie ciepło i mokro więc mają idealne warunki. Droga z początku przyjemna robi się coraz bardziej piaskowa więc idzie się ciężko. W końcu zaczynamy dochodzić do końca mijamy jeziorko z już niestety mocno podniszczoną wieżą widokową jednak widok z niej jest bardzo ciekawy. ruszamy dalej wzdłuż rzeki drogą jest teraz umocniony falochron i idzie się super ale przy samym cyplu musimy zejść na piasek i iść wzdłuż drzew bo na falochron jest dalej wejście zabronione. Pod koniec dochodzimy do przejścia na drugą stronę łachy wzdłuż zamkniętego rejonu rezerwatu i dochodzimy do platformy widokowej stalowej i w dobrym stanie z której możemy podziwiać całe ujście przekopu Wisły. Ruszamy dalej ścieżką która wyprowadza nas na plażę i tu się chyba kończy bo my jej dalej nie widzieliśmy. Idziemy plażą do pierwszego wejścia, którym ruszamy z powrotem do promu. Jednak jeszcze jest kawał drogi przez wydmy i do lasu w którym droga robi się bardziej stabilna dochodzimy mocna podmęczeni zwłaszcza dzieci cała wycieczka zajęła nam o wiele więcej czasu niż planowaliśmy. Do promu spóźniliśmy się 5 minut i przez to odjechała nam kolejka. i tu z braku możliwości transportowych do Jantara wróciliśmy pieszo. Na początku szlakiem żółtym od Miroszewa w pewnym momencie przebiliśmy się do plaży przez wydmę i dalej nią do Jantara. Wycieczka choć męcząca dla dzieci była jednak bardzo udana.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Mapa turystyczna "Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana" została opracowana we współpracy z pracownikami tegoż Parku, dzięki czemu stanowi dokładne i rzetelne źródło informacji na temat tego obszaru. Mapa Mierzei Wiślanej doskonale nadaje się do uprawiania zarówno turystyki pieszej, jak i rowerowej. Mapa swoim obszarem zamyka się na zachodzie przy Mikoszewie, na wschodzie zaś przy Fromborku.

Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane

Mapa Wydawnictwa Compass "Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane" poza wymienionymi w tytule Mierzeją i Żuławami Wiślanymi obejmuje swoim zasięgiem także, Wysoczyznę Elbląską oraz część Pojezierza Kaszubskiego, Wybrzeże Staropruskie, Pojezierze Starogardzkie i Dzierzgońsko-Morąskie. Mapa uwzględnia sieć szlaków turystycznych, rowerowych, a także szlaki żeglowne, porty i przystanie oraz Przekop Mierzei Wiślanej. Rok Wydania 2023

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi. 

Miejscowości na trasie