REGION SĄDECKI: Trasa mistrzowska Justyny Kowalczyk

Dodano 10 grudnia 2020 przez rysowanie
REGION SĄDECKI: Trasa mistrzowska Justyny Kowalczyk
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

196045
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 2.5
 • Dystans: 27,0 km
 • Przewyższenie: 659,27 m
 • Suma podejść: 1 474,67 m
 • Suma zejść: 1 475,44 m
 • Lokalizacja:
1109304
Magiczny Beskid Wyspowy
Kasina Wielka – Polana Mogiła – Lubogoszcz (968 m n.p.m.) – Mszana Dolna – Czarny Dział – Ćwilin (1072 m n.p.m.) – Przełęcz Gruszowiec – Śnieżnica (1006 m n.p.m.) – Kasina Wielka

Najbardziej znana i rozpoznawana w świecie Zagórzanka, Justyna Kowalczyk– Tekieli proponuje czytelnikom wycieczkę po swoich rodzinnych stronach (została opublikowana w Magazynie „Na szczycie”, 10.2020).

Wędrówkę po Beskidzie Wyspowym razem z Multimedalistką, Mistrzynią Olimpijską, zaczynamy w centrum Kasiny Wielkiej, jej rodzinnej miejscowości. Wzdłuż drogi głównej wędrujemy lub podbiegamy na Polanę Mogiła. Swoje kroki kierujemy na dosyć strome podejście czerwonym szlakiem na Lubogoszcz (968 m n.p.m.). Po drodze podziwiamy panoramę Beskidu Wyspowego i Gorców, a nawet Tatr. Kontynuując wyprawę zbiegamy zielonym szlakiem do Mszany Dolnej, a stamtąd żółtym szlakiem przez Czarny Dział prosto na Ćwilin (1072 m n.p.m.). To dość długi, bardzo urozmaicony widokowo odcinek. Według mnie, Ćwilin jest przepiękny, dlatego powinien być obowiązkowym punktem dla każdego górołaza. Widoki z polany szczytowej zapierają dech w piersiach o każdej porze roku – zachęca Justyna Kowalczyk–Tekieli. Zabierając w sercu i pod powiekami roztaczające się wkoło górskie, wieloplanowe pejzaże obieramy w szybkim tempie zielony szlak na Przełęcz Gruszowiec. Po drodze trzeba się zmierzyć z jednym z bardziej stromych szlaków w Beskidach. Kontynuujemy trekking lub jogging, tym razem za cel obierając szczególną dla naszej Mistrzyni górę – Śnieżnicę (1006 m n.p.m.). Stamtąd już rzut beretem do mety naszej wyprawy. Niebieskim szlakiem zbiegamy do Kasiny Wielkiej. Po drodze pokonaliśmy 26 km i 1700 metrów przewyższenia.

opracowanie: Magdalena Polańska, Zagórzańskie Dziedziny
Trasę poleca
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.