Rajd Mazury-Podlasie: Odcinek 7 cz. 2/2. Giby-Mikaszówka

Dodano 14 października 2012 przez aplikację Android
Rajd Mazury-Podlasie: Odcinek 7 cz. 2/2.  Giby-Mikaszówka
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

14991
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  6.0
  • Dystans: 26,9 km
  • Czas trwania: 2 h 56 min
  • Średnia prędkość: 9,14 km/h
  • Przewyższenie: 72 m
  • Suma podejść: 1 022 m
  • Suma zejść: 1 041 m
  • Data: 25 sierpnia 2012
  • Lokalizacja: Polska, podlaskie, Polska, podlaskie, Giby, Mikaszówka
88831
Wiłkołuk
No to by było na tyle naszego odcinka po asfalcie, zaczyna się droga szutrowa, zjeżdżamy z głównej drogi prowadzącej na Zlewe i dalej prosto przez las.
88834
Szlak bojowy.
Miejsce pamiątkowe, dobre jako punkt orientacyjny szczególnie dla osób które poruszają się tędy bez map.
88835
Droga
Nieco zmiana scenerii, oraz miejcie gdzie można wreszcie jakoś zlokalizować siebie na mapie, ale nie na długo, bo zaraz znowu wjeżdżamy w las.
88840
Droga
Jak widać, cały czas prosto, na chwile nawet przyjemnie patrzeć, że cały czas jedziemy w dobrą prosto do celu, jednak po paru kilometrach staje się to nużące, żeby chociaż jedna górka... :)
90715
Giby
Miejsce odpoczynku na dzisiejszej trasie, małe miasteczko z paroma sklepami spożywczymi oraz barkami, gdzie można zjeść dobry obiad. Znajduje się tu punkt informacji turystycznej, Pani miła i zawsze pomoże, ale jeżeli udajecie się na trójstyk Polsko-Litewsko-Białoruski to niestety mimo otrzymanej informacji, ze można tam się dostać, informujemy, że NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI! tam jest cały czas żywa granica. Jedyna możliwością jest zgłoszenie się w trakcie tygodnia do komendanta straży granicznej w Płaskich, gdzie za jego zgodą można się tam udać z jednym z ich pracowników.
90721
Trójstyk Polsko-Litewsko-Białoruski
Do trójstyku dostać jest się bardzo trudno, nam ze względu na gnający nas czas, ominęła nasz przyjemność oglądania go. W każdym bądź razie samemu jest zakaz wchodzenia, jedyna możliwość dostania się tutaj to udanie się do komendanta w Płaskich i poproszenie o zgodę na dostanie się do tego miejsca. Granica w tym miejscu jest ciągle aktywna i na nasze szczęście my spotkaliśmy Polską straż graniczną, dzięki której dostaliśmy informację co można i co niemożna, ale nie ma się czego bać byli bardzo mili. Dowiedzieliśmy się także, że tójstyk to trzy słupy graniczne należące do każdego z państwa.
90722
Droga
W tym miejscu na większości map wzdłuż samej granicy jest pokazana droga i żeby rozwiać wątpliwości lepiej nią nie jechać. Droga ta należy bezpośrednio do pasa granicznego i jest zakaz poruszania się po niej
90723
MIejsce mordu
Kolejne charakterystyczne miejsce na naszej trasie służące jako punkt odnalezienia się, naprawdę poruszanie się poza wyznaczonymi szlakami w tak wielkim obszarze leśnym nie jest łatwe.
90724
Mikaszówka
Mała miejscowość w której jest sklep sezonowy, otwarty chyba jedynie lipiec -sierpień, bo jak byliśmy tu, to większość towaru była już wyprzedana.
90725
Pole namitowe nad j.Mikaszówka
Osoba 5zł/ namiot 4zł przy większych grupach można się jakoś dogadać. Dojście do jeziora po skarpie, kiepski dostęp do wody pitnej z okolicznego źródełka, w sezonie letnim w Mikaszówce otwarty sklep spożywczy, dojście do jeziora po schodkach. Pole znajduje się na olbrzymim wylesionym placu, mimo otaczających go drzew może być tu dosyć wietrznie, więc warto pilnować wszystkiego co może łatwo odlecieć.
90726
Zjazd z drogi
na pole od mikaszówki można dojechać starym czarnym szlakiem rowerowym. W tym miejscu jest zjazd na drogę z kocił łbów, skręcamy w nią i najpierw mijamy stare gospodarstwo, a później są dwa pola namiotowe oddalone od siebie około 100m, my nocowaliśmy na tym drugim, bo akurat było mniej ludzi, ale to już każdy sobie sam wybierze gdzie będzie mu lepiej, ceny i warunki na obu polach są podobne
Druga część naszego 7. odcinka trasy. Po spożyciu wszelkich posiłków w Gibach ruszyliśmy dalej na zachód w celu dotarcia jak najbliżej granicy. Trasa to początkowo asfalt, a później cały czas drogi leśne, dosyć łatwa, ale często nużąca przez długie odcinki prostej drogi bez żadnych górek ani zakrętów. Podsumowując jednak ten dzień podróży, można stwierdzić, że jak ktoś ma zamiar poruszać się przez tą puszczę poza szlakami, niech bez dobrej mapy się nie rusza. Najlepiej takiej z oznaczonymi kwadratami lasu przez leśników. Na szczęście tutaj dosyć łatwo na co drugim skrzyżowaniu zlokalizować te słupki, jednak mało kto o nie dba i niestety powoli niszczeją. Na ten obszar polecam mapę: "Suwalszczyzna" wyd. ExpressMap.
Więcej przydatnych informacji znajdziecie w waypointach.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
tabrzo
3 września 2014 tabrzo napisał:
Mimo wszystko wymagająca trasa - patrząc na stopień obładowania rowerów :)
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.