Przez zaspy śnieżne do górskiej chaty Navrsi

Dodano 12 stycznia 2013 przez Garmin
Przez zaspy śnieżne do górskiej chaty Navrsi
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

16576
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Narty biegowe i śladowe
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 17,9 km
 • Czas trwania: 3 h 21 min
 • Średnia prędkość: 5,32 km/h
 • Przewyższenie: 338,69 m
 • Suma podejść: 413,28 m
 • Suma zejść: 411,91 m
 • Data: 12 stycznia 2013
 • Lokalizacja: Czechy, kraj ołomuniecki, Urlich
96621
W oddali stoki Ramzowej
96622
szlakowskaz przy Kldskim Sedle
96623
Pięknie to wygląda, ale o biegu trudno marzyć
96624
Przy chacie ratrakowane trasy
96625
poczatek trasy ostro pod górę
96626
Jest ciężko, ale za to widoki na Rychleby przecudne
96627
Tu jakby już dawno nikt nie był
96628
Jak zwykle piękny dojazd
96629
Im dalej tym więcej śniegu
96630
Chata Navrasi
96631
Aż tu nagle przetarty szlak
96632
A to już droga do Navrsi
96633
Czasami czuję się jak na strzelnicy
96634
Widok koło chaty
Ta trasa już od dawna chodziła mi po głowie. Wielokrotnie na swej drodze spotykałem biegaczy, którzy pytali o trasę biegową do Chaty Navrasi. Czemu dziś się zdecydowałem, trudno powiedzieć, pewnie kiedyś trzeba.
Po dziesiątej parkuję w zaspie śnieżniej koło jednej z górskich chat, przy drodze w kierunku Starego Mesta. Oprócz mnie jest jeszcze właściciel chaty, który odśnieża mały parking. Rozglądam się troszkę, w końcu pytam o trasę do Chaty Navrasi. Z tego co mówi, powinno być dobrze. Z Kladskiego Sedla ruszam ostro pod górę. Tutaj jechały jakieś samochody, więc nie jest źle. Po około 2 kilometrach te ślady się kończą. Ktoś tu jednak pokonywał trasę na piechotę. Te ślady też po pewnym czasie się urywają i z biegiem czasu zostaje tylko niewyraźne wgłębienie w śniegu, sugerujące, że kiedyś ktoś tu na biegówkach przebiegał. Miejscami nawet takiego śladu brak. Trudno więc się poruszać, śnieg się zapada, a wokół butów zbiera się ogromna masa śniegu. Praktycznie miałem już zawrócić, bo pomimo pięknych widoków czułem, że to brodzenie w śniegu może skończyć się źle. Liczyłem jeszcze, że ktoś od strony chaty będzie przemierzał ten szlak.
Jakież było moje szczęście, gdy za kolejnym zakrętem zauważyłem świeże ślady na śniegu. Teraz ruszyłem ostro do przodu i po kilku minutach znalazłem się na drodze do Chaty Navrsi. Tutaj od razu spotkałem Czechów, którzy dość niefortunnie zakopali się w rowie przy drodze. Zaoferowałem im swoją pomoc, ale ktoś już jechał im z pomocą. Ruszyłem więc w kierunku chaty. Przy chacie zauważyłem świeżo wyratrakowaną trasę, a za chwilę gościnne progi Navrasi.

Teraz ruszam w drogę powrotną . Nie wracam tą samą drogą. Zjeżdżam w kierunku wsi Stribrinice. Droga jest odśnieżona, ale nie posypana, jedzie się więc wyśmienicie.
Co jakiś czas w zaspach śnieżnych wyryte są małe parkingi.
Dość szybko znajduję się w wiosce. Tutaj już droga posypana, więc wolno poboczem dojeżdżam do głównej drogi w kierunku granicy. Po 17 kilometrach docieram do parkingu, gdzie pozostawiłem auto. Ponownie spotykam właściciela chaty. Pyta mnie o trasę. Dziś chyba byłem jedynym, który udawał się w tym kierunku.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czarna Góra
Czarna Góra - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Czarnej Góry i okolic. Zakres mapy ograniczony jest miejscowościami: Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesie i Stare Miasto w Czechach. Znajduje się tu popularny ośrodek narciarski. Na mapie zaznaczono szlaki piesze i rowerowe (z...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Wasza ocena: 5.0 (4 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
damarcus77
19 stycznia 2013 damarcus77 napisał:
Fajna traska i przepiękne zimowe zdjęcia .
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.