Poznańska Masa Krytyczna - Zamaskowana

Dodano 25 listopada 2013 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

32528
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 1.6
 • Dystans: 9,9 km
 • Przewyższenie: 29,15 m
 • Suma podejść: 46,66 m
 • Suma zejść: 48,64 m
 • Data: 29 listopada 2013
 • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Poznań
Listopadowa trasa z nieco mniejszym rozmachem niż październikowa wyprawa na północ miasta - w tym miesiącu będziemy kręcić kołka(mi) po centrum miasta.
Właśnie pojawiła się na stronie ZDM koncepcja uspokojenia ruchu dla centrum, będąca kontynuacja planów dla ulicy Św. Marcin. To ciekawy projekt, w którym nie zabrakło dobrych rozwiązań dla rowerzystów. Cieszy nas szczególnie to, że nasze propozycje przedstawione dr. Kaźmierczakowi znalazły się w projekcie. Pomimo zamknięcia przejazdu dla samochodów na Al. Marcinkowskiego przy galerii MM rowerzyści będą mogli swobodnie dojechać do Pl. Wolności. Ruch na ulicy 27 Grudnia zostanie wyraźnie oddzielony od ruchu pieszych, co pozwoli nam na bezpieczniejsze poruszanie się. Cieszy także kontrapas w ulicy Ratajczaka czy Mielżyńskiego.
Ale ta koncepcja to nie jedyny temat masy w listopadzie. Wraz z innymi masami w Polsce chcemy zwrócić uwagę na zmianę w ustawie Prawo o zgromadzeniach, która po raz kolejny utrudni nam, rowerzystom, korzystanie z wolności demonstracji. Zmiana w prawie ma na celu ograniczenie udziału w manifestacji osób o zakrytej twarzy. Wyjątek stanowi zasłanianie twarzy "w celu ekspresji swoich przekonań", jak czytamy na stronie Prezydenta RP. Rowerzyści używają kominiarek, masek, chust i innych części ubrań, aby było im ciepło. Nie jest to zatem związane z celem zgromadzenia. Czy zatem zimą nie pojedziemy już na masę?
Maski i kominiarki nie tylko ograniczają wdychanie zimnego powietrza, ale i zanieczyszczeń w nim występujących. Jakość powietrza w naszym mieście nie jest najlepsza, a problem nadmiaru pyłu i innych zanieczyszczeń w powietrzu dotyczy całego kraju. My, rowerzyści, poruszając się w mieście, wdychamy najwięcej, bo w trakcie jazdy i wysiłku fizycznego wzrasta wentylacja płuc. Chcemy zdecydowanych zmian na lepsze, by wreszcie złapać zdrowy oddech!
Trasę poleca
Poznańska Masa Krytyczna

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Poznania. Część Południowa
Okolice Poznania. Część Południowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie południowych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje zasięgiem Stęszew, Środę Wielkopolską, Kostrzyn.

Mapa Okolice Poznania. Część północna
Okolice Poznania. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0