Poznańska Masa Krytyczna 25.10.2013

Dodano 22 października 2013 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

31210
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 1.6
 • Dystans: 30,4 km
 • Przewyższenie: 67,8 m
 • Suma podejść: 113,99 m
 • Suma zejść: 116,33 m
 • Data: 25 października 2013
 • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Poznań
Winogrady i Piątkowo,
Morasko i Umultowo
- tu się żyje rowerowo!

Zapraszamy na ostatnią przed zmianą czasu Poznańską Masę Krytyczną!

Tym razem chcemy wykorzystać piękną jesienną (wiosenną?) pogodę i zrobić jeszcze jedną długą trasę. Jedziemy na północ Poznania, przez Winogrady na Piątkowo, Umultowo, Morasko i Naramowice. A powodów jest kilka: na północnych rubieżach miasta miejscami trudno jest się bezpiecznie poruszać się na rowerze, gdyż ruch samochodowy na ulicy Naramowickiej, Morasko czy Jaśkowiaka jest duży, a kierowcy chętnie jadą szybciej niż to dozwolone, zwłaszcza na odcinkach niezabudowanych. Trudno jest także dlatego, że nie ma wygodnych poboczy, którymi można by się poruszać, szczególnie gdy jest mocno pod górkę (można się tam nieźle zasapać), a skraj jezdni często jest popękany, z wysokimi krawędziami, więc trzeba poruszać się prawie środkiem pasa.

Zapraszamy zatem na długą i wymagającą wyprawę na północ miasta. Prosimy przygotować się na większy wysiłek, bo na ulicy Morasko czekają nas dwa duże podjazdy (do górki i do cmentarza), potem mniejszy podjazd na Jaśkowiaka, wreszcie podjazdy na Naramowickiej. To teren otwarty, więc może nam przeszkadzać wiatr (trasa biegnie z wiatrami zachodnimi, więc jest duża szansa na wiatr w plecy). Weźcie to pod uwagę wybierając się na Masę! Aby ułatwić przejazd, posłużymy się zasadą dobrze zgranej grupy turystycznej: najmocniejsi pojadą na końcu, słabsi - na początku grupy.

Zabierzcie też ze sobą oświetlenie - wyjeżdżać ze Starego Rynku będziemy już po zachodzie słońca, będzie to zatem pierwsza Masa odbywająca się po ciemnej stronie miasta :)
Trasę poleca
Poznańska Masa Krytyczna

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Poznania. Część Południowa
Okolice Poznania. Część Południowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie południowych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje zasięgiem Stęszew, Środę Wielkopolską, Kostrzyn.

Mapa Okolice Poznania. Część północna
Okolice Poznania. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0