Poranek na plaży_160 km 2022

Dodano 18 sierpnia 2021 przez plik GPX
Poranek na plaży_160 km 2022
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

225019
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 162 km
 • Przewyższenie: 189,17 m
 • Suma podejść: 3 509,92 m
 • Suma zejść: 3 496,98 m
 • Data: 27 maja 2022
 • Lokalizacja: Rumia
1298779
01-min
PORANEK NA PLAŻY 160 km+ START 27.05.2022 godz. 11:00

To koronny bieg ultra Festiwalu Biegowego ULTRA WAY. Bardzo wymagająca pod względem długości i trudności pokonywanych terenów. 100 mil to wielka, budząca respekt gratka na biegowej mapie Polski, a tym bardziej północnych krańców naszego kraju. Dla ultra biegaczy to przede wszystkim wyzwanie i wielka przygoda.
Start tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi 27 maja, jeszcze przed południem. Pierwsze kilkanaście kilometrów pobiegniecie wzniesieniami morenowymi Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego między Rumią i Redą. Mimo bliskiego sąsiedztwa Trójmiasta spotkacie się z wieloma mało uczęszczanymi ścieżkami i bezdrożami, przemierzanymi często jedynie przez zwierzynę płową. Na około 20 km dotrzecie do Zbychowa, gdzie znajduje się pierwszy punkt żywieniowy. Następnie trasa poprowadzi czarnym szlakiem z urozmaiconą rzeźbą terenu w okolice Wejherowa i Redy. Po opuszczeniu TPK przekroczycie drogę krajową nr 6 i dobiegniecie do drugiego punktu żywieniowego na 37 km, w dzielnicy Redy o uroczej nazwie Betlejem, przy ulicy Karłowicza.
Po chwili odpoczynku zanurzycie się w Puszczy Darżlubskiej, gdzie rzeźba terenu zmienia się na mniej pofałdowaną, co nie znaczy, że zabraknie tu wymagających podbiegów. Jeszcze przed kolejnym punktem odżywczym trasa poprowadzi was przez wyjątkowe miejsce - Groby Piaśnickie. Następnie, po minięciu wsi Piaśnica i Dąbrowa dotrzecie do malowniczego, malutkiego Jeziora Dobrego. Po obiegnięciu go osiągniecie 3 punkt żywieniowy na 60 km zlokalizowany na urokliwym półwyspie. Tu dobrze będzie się zaopatrzyć w prowiant i napoje, bo następny punkt odżywczy będzie dopiero za 25 km, a czeka Was ciemna kaszubska noc, która może być przyjemna i ciepła, ale równie dobrze chłodna i wymagająca. Po opuszczeniu półwyspu wkroczycie na Wysoczyznę Żarnowiecką. Do pokonania będą lasy i wzniesienia położone nad Jeziorem Żarnowieckim. To bardzo wymagający teren. Szczęściarzom i tym, którzy potrafią się zachować cicho na pewno w blasku czołówek uda się zobaczyć spokojnie spędzające noc stadka jeleni. To zapomniane (na szczęście) tereny dla turystyki pieszej i rowerowej. Dzięki temu jest tu na prawdę dziko i czysto. Dlatego podobnie jak na pozostałych miejscach trasy postarajcie się zachować porządek i zostawić te miejsca takimi jakie je zastaliście. Wysoczyzna Żarnowiecka, a w szczególności lasy nad Jeziorem Żarnowieckim to bardzo urozmaicona rzeźba terenu - na pewno Wam się spodoba. Jeśli niebo będzie czyste, w świetle gwiazd zobaczycie teren niedokończonej elektrowni jądrowej w okolicach Kartoszyna, a nieco dalej zdobędziecie Zamkową Górę z wałem prastarego grodziska na szczycie.
Kolejna część trasy prowadzi przez małą, aczkolwiek historyczną wieś Żarnowiec. Najbliższe kilometry to tereny raczej płaskie (mimo wszystko uważajcie i nie potknijcie się o Diabelski Kamień) i często odkryte, więc jeśli nad ranem traficie na pogodę wietrzną, to lepiej ubierzcie wiatrówki, bo na pewno wymarzniecie. Kolejny punkt żywieniowy, już nr 4, to 85 km i miejscowość Krokowa z okazałym zamkiem rodziny hrabiego von Krockow. Stamtąd, przez Jastrzębią Górę z „Gwiazdą Północy”, czyli najdalej na północ wysunięty kraniec Polski, i Rozewie, brzegiem morza dotrzecie w końcu w okolice portu rybackiego we Władysławowie. Tu rozstajecie się z otwartym morzem i plażą, by po pokonaniu kilku ulic dzielnicy portowej osiągnąć punkt żywieniowy nr 5 na 111 km. Tu szlak kieruje się prosto na południe, wzdłuż Zatoki Puckiej, zwanej przez lokalsów Pucyfikiem. Za Puckiem zacznie najbardziej widowiskowy odcinek trasy, bo prowadzący klifami nadmorskimi. Miniecie zamek w Rzucewie i dobiegniecie do historycznego i bardzo starego miejsca. To osada Łowców Fok, gdzie znajduje się punkt żywieniowy nr 6 na 126 km. Dalej pobiegniecie niebieskim szlakiem. Trasa zaczyna ponownie falować, zaliczycie mniejsze i większe wzniesienia. Po przecięciu drogi krajowej nr 6 ponownie wbiegniecie do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Niedługo osiągniecie kolejny, siódmy i ostatni punkt żywieniowy w Redzie Marianowie na 150 km. Przed wami jeszcze sporo wzniesień, gdyż trzeba będzie ominąć położoną w dolinie Zagórskiej Strugi dzielnicę Rumi - Szmeltę. W sąsiedztwie jednostki wojskowej czeka na was ostatnie wzniesienie schowane w lesie, długi zbieg, a na jego końcu upragniona meta, medal, przyjaciele i ciepła strawa! Trasa nie jest wbrew pozorom łatwa i wymaga doświadczenia w biegach ultra. Wcale nie jest taka płaska, jak niektórzy, w szczególności z południa Polski, sądzą o biegach nadmorskich. To nie będzie spacerek z uśmiechem na ustach, a przynajmniej nie cały czas. Obiecujemy…

*Trasa może ulec delikatnym korektom ze względu na wytyczne Lasów Państwowych

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.