Po powiecie legionowskim 2 (Jezioro Klucz)

Dodano 13 sierpnia 2016 przez plik GPX
Po powiecie legionowskim 2 (Jezioro Klucz)
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

84005
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

554622
Jezioro Klucz
571088
Pałac Zegrzyński
Pałac Zegrzyński w Zegrzu o dwóch kondygnacjach w stylu neorenesansowym zbudowany w 1849 r. na zamówienie hrabiego Stanisława Kostki Aleksego Kazimierza Krasińskiego (1811-1849) przez Franciszka Marię Lanciego.
Po śmierci Stanisława Krasińskiego pałac odziedziczyła jego córka Jadwiga, która w roku 1862 wyszła za mąż za Macieja Józefa Radziwiłła (1842-1907) wnosząc w posagu posiadłości zegrzyńskie.
Z powodu budowy twierdzy część majątku Radziwiłłów została sprzedana Rosjanom a w latach 90 XIX w. Pałac stał się integralną częścią twierdzy Zegrze a Radziwiłłowie przenieśli się do pobliskiego Jadwisina.
Bardzo ciekawa trasa po powiecie legionowskim - dosłownie, nie wykracza poza granice powiatu z wyjątkiem jedynego możliwego przejścia podziemnego na stacji kolejowej PKP Warszawa-Choszczówka.

Jest to trasa wzbogacona o przejazd do Jeziora Klucz.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Północno-wschodnie okolice Warszawy
Północno-wschodnie okolice Warszawy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Warszawy i okolic ograniczona jest przez:: Wyszków na północy, Nowy Dwór Mazowiecki na zachodzie, Warszawę na południu, Korytnicę na wschodzie. Mapa obejmuje fragment Kampinoskiego Parku Narodowego i prawie całe Jezioro Zegrzyńskie. Jest to...

Mapa Kampinoski Park Narodowy
Kampinoski Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Kampinosu" obejmuje cały obszar Kampinoskiego Parku Narodowego (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe. Obszar mapy od północy ogranicza dolina Wisły, od zachodu Bzura, a od wschodu aglomeracja warszawska. Skala mapy pozwoliła na dokładne...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0