Plan wyprawy do Hiszpanii 2012

Dodano 23 października 2011 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

5832
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

49186
rower
Mój obecny rower na tle Szczecina. Pokonałem nim trasę z Lazurowego Wybrzeża do Szczecina oraz ze Szczecina do Pizy i z powrotem.
Na wyprawę 2012 być może postaram się o sprzęt dostosowany do długich podróży.
49187
Szlak R1
Lubię te hesyjskie szlaki rowerowe. Gładka, asfaltowa nawierzchnia, ładne widoczki - czegóż więcej potrzeba?
49188
Barcelona
Barcelona - jeden z moich głównych celów (zdjęcie nie jest mojego autorstwa).
49189
Gibraltar
Gibraltar to kolejny obowiązkowy punkt mojej podróży (zdjęcie nie jest mojego autorstwa).
49190
Lizbona
Jakże mógłbym ominąć Lizbonę (zdjęcie nie jest mojego autorstwa).
49191
Paryż
W Paryżu co prawda już byłem, ale nie zaszkodzi wpaść jeszcze raz.
49192
Bruksela
Chcę także odwiedzić Brukselę (zdjęcie nie jest mojego autorstwa).
49193
Amsterdam
Na mojej liście nie powinno również zabraknąć Amsterdamu (zdjęcie nie jest mojego autorstwa).
49565
IMG_1821
Wydrukowane mapy trasy trzymam już od tego roku.
50506
Frankfurt
Przez Frankfurt nad Menem będę przejeżdżał już po raz któryś. Ostatnim razem próbowałem ominąć to miasto, lecz nie udało się. Jednak nie żałuję.
50507
Frankfurt
Przez Frankfurt nad Menem będę przejeżdżał już po raz któryś. Ostatnim razem próbowałem ominąć to miasto, lecz nie udało się. Jednak nie żałuję.
50508
Francja
Tak wygląda okolica w pobliżu Renu po stronie francuskiej. Doliną Renu można łatwo przedostać się na południe.
50509
Lyon
Widok na rzekę Rhone, autostradę oraz Lyon. Wzdłuż autostrady ciągnie się droga drugorzędna, więc można przejechać rowerem. Po obu stronach rzeki są wzgórza, zatem wybrałem najłatwiejszą drogę.
50510
Nocleg
Nocleg na skałach. Zdjęcie wykonałem w pobliżu Marsylii. Świetna lokalizacja - cisza, widok na morze. Tylko od czasu do czasu przeleci jakiś samolot. Przypuszczam, że w Hiszpanii będzie dużo podobnych miejsc.
Lubię ciepło, plaże basenu Morza Śródziemnego i podróże po Europie.
Mam już za sobą wycieczki rowerowe do Włoch i Francji. Jednak Hiszpania pozostała niezdobyta, mimo że miałem tam pojechać już dwa lata temu.
Wiosną przyszłego roku planuję zmienić ten stan rzeczy. Wyruszę jak tylko pogoda będzie na to pozwalała, czyli zapewne pod koniec kwietnia.
Pieniądze zbieram już teraz. Na pewno trzeba będzie kupić nowy namiot. Wystarczy mi jakiś tani z centrum handlowego. Poza tym mój rower wymaga odnowy, acz być może bardziej się opłaca kupić nowy (przystosowany do pokonywania długich dystansów).
Wezmę dwa lub trzy koce. Nie kupię śpiwora, by zaoszczędzić pieniądze. Poza tym koce zajmują mniej miejsca i są bardziej funkcjonalne (raczej nie będę leżał na plaży na śpiworze).
Zamierzam spać na dziko w środku lasu, ale niewykluczone, że od czasu do czasu skuszę się na jakiś kemping.
Jeśli chodzi o sam plan trasy, to uważam, że jest nieco ambitny. Pojadę przez Niemcy, Francję, Hiszpanię, Portugalię, Belgię oraz Holandię. Będę m.in. w Barcelonie, Lizbonie, Paryżu, Brukseli i Amsterdamie.
Na początek dojadę w okolice Lazurowego Wybrzeża drogą, którą już znam (na południu Francji byłem w roku 2010).
Na pierwszym etapie ominę Berlin od strony północnej. W okolicy Magdeburga będę jechał ostro na południe, gdyż dalej na zachód są wyżyny. Na wysokości Haale (Saale) skręcę w prawo, by ostatecznie dotrzeć do szlaków rowerowych regionu Hesja. Są to dobrze mi znane trasy oznaczone literą „R”. Wzdłuż rzeki Fulda dostanę się do Hanau, a stamtąd do Frankfurtu nad Menem i będę już prawie we Francji. Dojazd z Frankfurtu do Karlsruhe jest dość łatwy. Granicę przekroczę, jak zwykle, w miejscowości Lauterbourg. Potem nadreńskim szlakiem rowerowym do Strasbourga i dalej wzdłuż granicy. W okolicach Bazylie przesiądę się na szlak Eurovelo 6, by ominąć Alpy. Z tym szlakiem pożegnam się z miejscowości Tavaux. Niestety dalej czeka mnie jazda po drogach typu D (drogi drugorzędne). I tym razem skręcę w Awignon nie w lewo na Marsylię, tylko w prawo na Nimes. Od Nimes zacznę trasę, której jeszcze nie znam, ale będę dobrze przygotowany.
Wejdę na Google Maps i wydrukuję mapy z całą planowaną trasą z dokładnością 1 : 800000 (tzn. 2,5 cm na mapie odpowiadają 20 km w terenie).
Całą trasę planuję pokonać sam. W roku 2010 dojechałem do Lazurowego Wybrzeża w 20 dni, a to jest mniej więcej jedna trzecia trasy planowanej na rok 2012. To oznacza, że planowaną drogą mógłbym przejechać w 60 dni. Lecz nie będę się spieszył i dam sobie cztery miesiące (może nawet pięć).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pojezierze Drawskie część zachodnia
Pojezierze Drawskie część zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmująca zachodnią część Pojezierza Drawskiego, obszar do Czaplinka na wschodzie (gminy: Barwice, Borne Sulinowo, Czaplinek, Okonek, Szczecinek). Na mapie uwględnione zostały informacje niezbędne turyście. Są tu: zabytki, baza noclegowa,...

Mapa Wielka Sowa
Wielka Sowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wielka Sowa to najbadziej popularny i najliczniej odwiedzany szczyt w Górach Sowich, jednocześnie jest to również najwyższy szczyt tego pasma Sudetów - 1015 m. n.p.m. Na szczycie Wielkiej Sowy odbywają się różne imprezy, zloty czy pikniki. Mapa...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Wasza ocena: 3.7 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
29 grudnia 2016 kys30 napisał:
Super trasa
jedrula77
30 marca 2015 jedrula77 napisał:
ciekawa trasa
faramka
16 lutego 2013 faramka napisał:
Czy wyprawa doszła do skutku? :)
rmaciej1983
28 stycznia 2012 rmaciej1983 napisał:
A pieniądze biorę z różnych źródeł. Głownie są to moje oszczędności (teraz z pracy, wcześniej ze stypendium socjalnego). A raz dostałem kilka tysięcy w spadku (tzn. nie dokładnie w spadku, ale tak to można określić).
rmaciej1983
28 stycznia 2012 rmaciej1983 napisał:
Sorry, że tak późno odpowiadam, ale rzadko wchodzę na traseo.pl. Najpierw miałem dużo czasu, bo byłem studentem, więc albo miałem wakacje, albo urlop dziekański (albo jedno i drugie). A w tym roku po prostu zwolnię się z pracy albo będę miał urlop bezpłatny - jeszcze nie wiem jak to będzie. Przypuszczam jednak że po wyprawie będę mógł wrócić do tej samej firmy.
tomsson
26 grudnia 2011 tomsson napisał:
mam pytanie, skąd ma Pan tyle wolnego czasu, że jest Pan w stanie wybrać się na tyle czasu? Pozdrawiam
rmaciej1983
23 października 2011 rmaciej1983 napisał:
Dziękuję. Tym razem na pewno się uda. Acz nie wiem, czy zaliczę wszystkie punkty programu (nad Amsterdamem jeszcze się zastanawiam).
faramka
23 października 2011 faramka napisał:
Powodzenia!!!
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.