category-icon

Plan wyprawy do Hiszpanii 2012

6495 km
0 m
Polska, zachodniopomorskie, Szczecin

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2012-05-25
Polska, zachodniopomorskie, Szczecin
category-icon
6495 km
0 m
0 m
3.7/6
Lubię ciepło, plaże basenu Morza Śródziemnego i podróże po Europie.
Mam już za sobą wycieczki rowerowe do Włoch i Francji. Jednak Hiszpania pozostała niezdobyta, mimo że miałem tam pojechać już dwa lata temu.
Wiosną przyszłego roku planuję zmienić ten stan rzeczy. Wyruszę jak tylko pogoda będzie na to pozwalała, czyli zapewne pod koniec kwietnia.
Pieniądze zbieram już teraz. Na pewno trzeba będzie kupić nowy namiot. Wystarczy mi jakiś tani z centrum handlowego. Poza tym mój rower wymaga odnowy, acz być może bardziej się opłaca kupić nowy (przystosowany do pokonywania długich dystansów).
Wezmę dwa lub trzy koce. Nie kupię śpiwora, by zaoszczędzić pieniądze. Poza tym koce zajmują mniej miejsca i są bardziej funkcjonalne (raczej nie będę leżał na plaży na śpiworze).
Zamierzam spać na dziko w środku lasu, ale niewykluczone, że od czasu do czasu skuszę się na jakiś kemping.
Jeśli chodzi o sam plan trasy, to uważam, że jest nieco ambitny. Pojadę przez Niemcy, Francję, Hiszpanię, Portugalię, Belgię oraz Holandię. Będę m.in. w Barcelonie, Lizbonie, Paryżu, Brukseli i Amsterdamie.
Na początek dojadę w okolice Lazurowego Wybrzeża drogą, którą już znam (na południu Francji byłem w roku 2010).
Na pierwszym etapie ominę Berlin od strony północnej. W okolicy Magdeburga będę jechał ostro na południe, gdyż dalej na zachód są wyżyny. Na wysokości Haale (Saale) skręcę w prawo, by ostatecznie dotrzeć do szlaków rowerowych regionu Hesja. Są to dobrze mi znane trasy oznaczone literą „R”. Wzdłuż rzeki Fulda dostanę się do Hanau, a stamtąd do Frankfurtu nad Menem i będę już prawie we Francji. Dojazd z Frankfurtu do Karlsruhe jest dość łatwy. Granicę przekroczę, jak zwykle, w miejscowości Lauterbourg. Potem nadreńskim szlakiem rowerowym do Strasbourga i dalej wzdłuż granicy. W okolicach Bazylie przesiądę się na szlak Eurovelo 6, by ominąć Alpy. Z tym szlakiem pożegnam się z miejscowości Tavaux. Niestety dalej czeka mnie jazda po drogach typu D (drogi drugorzędne). I tym razem skręcę w Awignon nie w lewo na Marsylię, tylko w prawo na Nimes. Od Nimes zacznę trasę, której jeszcze nie znam, ale będę dobrze przygotowany.
Wejdę na Google Maps i wydrukuję mapy z całą planowaną trasą z dokładnością 1 : 800000 (tzn. 2,5 cm na mapie odpowiadają 20 km w terenie).
Całą trasę planuję pokonać sam. W roku 2010 dojechałem do Lazurowego Wybrzeża w 20 dni, a to jest mniej więcej jedna trzecia trasy planowanej na rok 2012. To oznacza, że planowaną drogą mógłbym przejechać w 60 dni. Lecz nie będę się spieszył i dam sobie cztery miesiące (może nawet pięć).

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Langkofel
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Langkofel
Langkofel (3,181m), inaczej Sasso Lungo, co znaczy Długa Góra – masyw górski w Dolomitach pomiędzy dolinami Val Gardena i Val di Fassa, w pobliżu miejscowości Wolkenstein i Campitello di Fassa.
Sella
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Sella

Masyw Sella leży w samym sercu włoskich Dolomitów, na północ od najwyższego szczytu tych gór - Marmolady. Najwyższy szczyt to Piz Boè (3,151 m). Ze względu na tarasowy charakter masywu jest on łatwo dostępny dla niewprawionych turystów, natomiast pionowe ściany tutejszych szczytów upodobali sobie wspinacze.

Cristallo
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Cristallo
Cristallo to grupa górska w północnych Włoszech w Dolomitach, na północny wschód od Cortina d'Ampezzo, w prowincji Belluno. Cztery szczyty tej grupy osiągają wysokość ponad 3000 m: Monte Cristallo (3221 m), Piz Popena (3153 m), Cima di Mezzo (3154 m) i Cristallino d'Ampezzo (3008 m). Cima di Mezzo i Cristallino d'Ampezzo można zdobyć poprzez Via ferraty, natomiast Monte Cristallo i Piz Popena wymagają dużych umiejętności wspinaczkowych. (wikipedia.com)
Tre Cime di Lavaredo
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tre Cime di Lavaredo
Tre Cime di Lavaredo to trzy charakterystyczne szczyty w masywie Dolomiti di Sesto, w pólnocno-wschodniej części Włoch. Najwyższy z nich - The Cima Grande - mierzy 2999 m n.p.m. To jedna z najpopularniejszych turystycznych destynacji we włoskich Dolomitach. Masywy oplata sieć szlaków, z których kilka prowadzi też na wierzchołki.
Tofane
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tofane
Tofane to stosunkowo wysoki i popularny wśród turystów masyw włoskich Dolomitów, położony w prowincji Belluno. W górne partie prowadzi tutaj sieć kolejek linowych z miejscowości Cortina d’Ampezzo.. Najwyższym szczytem masywu jest Tofana di Mezzo (3 244 m), natomiast Tofana di Rozes (3 225 m) to najwyższy szczyt Dolomitów, na który można wejść, nie posiadając sprzętu ubezpieczającego.
Rosengarten
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rosengarten
Rosengarten to masyw włoskich Dolomitów rozciągający się pomiędzy Tierser Tal i Eggental w Południowym Tyrolu a Fassa Valley w Trentino. Jest średniej wysokości, za to mocno oblegany przez turystów, którzy przyjeżdżają głównie do jego wschodniej części. Tutaj wokół gór znajdują się piękne zielone łąki i funkcjonują górskie kurorty. Jest to też region o największym w Dolomitach zagęszczeniu schronisk turystycznych.

Miejscowości na trasie