category-icon

Pałac Warlity --- Warlity - Olsztynek - Czarci Jar - Warlity

33 km
149 m
Olsztynek

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2018-07-30
Olsztynek
category-icon
33 km
149 m
150 m
Łatwy
3.3/6
Warlity - Olsztynek – Królikowo – Lichtajny - Drwęck – Czarci ja /pętla 35 km/ Km w opisie dotyczą odległości od wyjazdu z Pałacu Warlity.
Dojeżdżamy do Olsztynka do Stadionu za skrzyżowaniem z drogą Warszawa - Gdańsk. Jedziemy dalej ulicą który stanowi także zielony „Grunwaldzki” szlak pieszy. Przez park, obok siedziby Nadleśnictwa, na skraju parku groby żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej. Koniec asfaltu. Polna droga wiedzie przy ogrodzeniu przez około 300 m. Z lewej widoczne zarastające pozostałości po mauzoleum Hindenburga. Ponownie wjeżdżamy w park. Z prawej symboliczna zbiorowa mogiła żołnierzy poległych w latach 1914 - 1918. Pamiątkowa tablica w języku polskim, niemieckim i rosyjskim. W parku asfalt, po 150 m skręcamy w lewo. Najpierw alejką świerkową, a później drogą gruntową przez pola i łąki docieramy do miejsca, gdzie w czasie II wojny światowej znajdował się obóz jeniecki Stalag I B Hohenstein. Obecnie znajdują się tu symboliczne druty kolczaste i pomnik. Tablice informacyjne w językach: polskim, niemieckim, angielskim i rosyjskim. Droga dojazdowa do obozu jest utwardzona. Wyjeżdżamy na asfalt, którym docieramy do Królikowa. 2,8 km Królikowo Drogą asfaltowa jedziemy przez wieś, później przez pola na odcinku 1,7 km. Droga obsadzona jest starymi drzewami. Skręcamy w prawo na gruntową drogę. Po około 900 m wjeżdżamy w las sosnowy. Po następnym 1,3 km zielony szlak pieszy skręca w lewo. My jedziemy prosto, po 200 m docieramy do asfaltu. Tu skręcamy w prawo, w kierunku Drwęcka. Po około 1,4 km docieramy do wsi. 8,3 km Drwęck . Znajduje się tutaj wiele zabudowań ceglanych z pocz. XX w. oraz dwa niewielkie cmentarze ewangelickie. Przez Drwęck jedziemy drogą brukową, która kontynuuje się na zjeździe do Czarciego Jaru. Droga przecina wypełnione wodą rowy przeciwczołgowe z okresu II wojny światowej. Nieopodal , w lewo, w lesie odnowiony cmentarz wojskowy.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Pojezierze Iławskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pojezierze Iławskie
Mapa Pojezierza Iławskiego obejmuje obszar ograniczony od zachodu Doliną Dolnej Wisły, od wschodu Pojezierzem Mazurskim, na północy Pobrzeżem Gdańskim, a od południa Pojezierzem Chełmińsko-Dobrzyńskim. Na mapie zaznaczono przebiegi szlaków pieszych, kajakowych oraz rowerowych. Znajdują się tu także informacji dla żeglujących po Jezioraku.
Kanał Elbląski i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kanał Elbląski i okolice

Mapa "Kanał Elbląski" przedstawia przebieg jednej z większych atrakcji Polski północnej, jaką jest właśnie Kanał Elbląski, czyli żeglowna droga wodna na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W latach 70. XX w. część kanału została uznana za zabytek techniki. W ostatnim czasie Kanał przeszedł modernizację, dzięki czemu stał się jeszcze bardziej godnym odwiedzenia. Mapa turystyczna Kanału Elbląskiego przedstawia największe atrakcje okolicy, zabytki, drogi i ścieżki.

Rok wydania: 2012

Pojezierze Olsztyńskie. Część południowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pojezierze Olsztyńskie. Część południowa

Mapa Olsztyna i okolic przedstawia południową część Pojezierza Olszyńskiego, fragment Pojezierza Iławskiego i Mrągowskiego oraz Garb Lubawski na południowym zachodzie. Zasięg mapy wyznaczają: Olsztyn na północy, Szczytno na wschodzie, Olsztynek na południu oraz Miłomłyn na zachodzie. Jest to obszar wyjątkowo atrakcyjny turystycznie. Malowniczy krajobraz, ukształtowany w czasie ostatniego zlodowacenia, tworzą liczne jeziora, rzeki, wzgórza morenowe i rozległe kompleksy leśne (Lasy Taborskie, Lasy Purdzkie, Lasy Łańskie). Do największych atrakcji kulturowych regionu należą zabytki gotyckie, w tym zamki krzyżackie, Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie. Dużą atrakcją turystyczną regionu jest Kanał Elbląski. Rok wydania 2019

Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o niezwykłej różnorodności przyrodniczej, unikalnym ukształtowaniu terenu i dużym nagromadzeniem zabytków historycznych. Niniejsze wydawnictwo to ogólna mapa poglądowa rozległego obszaru, jakim są Warmia i Mazury. Dedykowana jest zwłaszcza turystom zmotoryzowanym. Przedstawiono na niej aktualną sieć dróg, wybraną bazę noclegową oraz propozycje najciekawszych atrakcji regionu. Wśród nich znajdują się: zamki, pałace, kościoły, muzea, zabytki techniki, obiekty militarne, cuda przyrody, wyróżniające się miejsca widokowe i panoramy. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Miejscowości na trasie