category-icon

Orawska Magurka z Hrustina do Namestowa.

44 km
11 h 7 min
1.4 km

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2016-04-29
category-icon
44 km
1381 m
1478 m
Średni
11 h 7 min
4.2/6
Przejście przez dwa główne pasma Orawskiej Magurki.
Wycieczkę zaczynamy żółtym szlakiem z Hrustina, w kierunku stacji narciarskiej. Szlak dosyć monotonny, wiedzie przez około 8 km po drodze asfaltowej, która kończy się obok "Koliby u Kuby". Dalej żółtym szlakiem wchodzimy wzdłuż wyciągu na szczyt Vasilowskiej Holi, gdzie przechodzimy na szlak niebieski. Przez leśne ostępy idziemy już prawie na szczyt Mincola.
Wchodzimy na szlak czerwony, którym podążamy do przełęczy Prislop, dzielącej dwa główne pasma Magurki.
Z przełęczy idziemy dalej szlakiem czerwonym przez pasmo Budina. Jest to bardzo malowniczy i przyjemny szlak, z wieloma widokami na otaczające góry (Tatry, Małą i dużą Fatrę oraz szczyty: Chocz, Pilsko i Babią Górę.)
Do Namestova schodzimy szlakiem niebieskim, który łączy się z czerwonym przy Magurce.
Dojazd do Hrustina busem z Namestova. Samochód dobrze zostawić w Namestovie.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Magura Orawska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Magura Orawska

Mapa prezentuje region Magury Orawskiej na Słowacji, sięgający na północy do granicy z Polską. w tym miasta Namiestowo, Twardoszyn i okolice Jeziora Orawskiego. Na południe mapa sięga do linii miejscowości Podbiel, na zachód - kilkanaście kilometrów za Oravską Leśną.

Rok aktualizacji: 2016/2017

Mała Fatra, Góry Choczańskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mała Fatra, Góry Choczańskie

Mapa prezentuje jedno z najczęściej odwiedzanych na Słowacji pasm górskich - Małą Fatrę, często nazywaną Tatrami w miniaturze. Masyw nie jest jednak zatłoczony przez turystów tak bardzo jak Tatry. Głównym miejscem wypadowym w Krywańską Fatrę jest miejscowość Terchová z bogatą bazą noclegową (hotele, domy wycieczkowe, prywatne kwatery, duży autokemping). Z Terchovej można samochodem dojechać na parkingi w głębi Vrátnej doliny, skąd zaczynają się liczne szlaki turystyczne i jest dolna stacja kolejki gondolowej Vrátna – Chleb. Łączna długość wyznakowanych szlaków turystycznych w masywie wynosi ok. 150 km. Podejścia na najwyższe szczyty Małej Fatry mogą być żmudne, gdyż różnica wysokości dochodzi czasami do 1300 m. W wyższe partie można dostać się również kolejką gondolową z Vrátnej, która wywozi turystów prawie na samą główną grań. Granią tą prowadzi czerwony, bardzo widokowy szlak turystyczny. Rejon Małej Fatry jest też jednym z najlepiej zagospodarowanych obszarów na Słowacji dla amatorów narciarstwa zjazdowego. Mapa prezentuje ponadto położone na wschód od Fatry Góry Choczańskie, których najwyższy szczyt - Wielki Chocz (1608 m) - słynie z malowniczej panoramy na większość gór Słowacji, w tym zwłaszcza na Tatry, Niżne Tatry oraz Wielką i Małą Fatrę. Data wydania: 2016 / 217.

Wokół Babiej Góry
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wokół Babiej Góry

Mapa prezentuje okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Zasięg mapy wyznaczają: Sucha Beskidzka i Zembrzyce na północy, Tvrdosin (Twardoszyn) na południu, Jeleśnia na zachodzie, Jordanów i Czarny Dunajec na wschodzie. Babia Góra (1 725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Prawdziwą osobliwością i niezwykłym przeżyciem dla turystów jest rozległa panorama z niepowtarzalnym widokiem na Tatry oraz wschód słońca podziwiany ze szczytu. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce – Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej, to atrakcyjne tereny na piesze i rowerowe wycieczki.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Całość uzupełniają fotografie.Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Tatry Polskie i Słowackie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tatry Polskie i Słowackie

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne oraz wyciągi narciarskie.

Najpopularniejszym celem wędrówek turystów są Tatry Wysokie, których charakterystycznym elementem krajobrazu są: doliny U-kształtne, kotły, pokrywy morenowe, ostre i wąskie szczyty oraz grzbiety, zwane turniami. Szczyty Tatr Zachodnich są niższe i bardziej łagodne. Występują tu zjawiska krasowe, efektem czego są liczne jaskinie, wywierzyska, żłobki krasowe i leje krasowe. Znajduje się tutaj również wiele dróg wspinaczkowych dla taterników.

Mapa Tatr posiada cieniowanie, zastosowane w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Rok wydania: 2023

 

Zimą pod Tatrami
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Zimą pod Tatrami

Mapa Tatr polskich i słowackich wraz z kompleksową treścią dla uprawiających sporty zimowe. Naniesione są ośrodki narciarskie wraz z ich charakterystyką i z podziałem na rodzaj akceptowanych w nich biletów, trasy narciarskie skitourowe i biegowe, tory saneczkowe, atrakcje dla dzieci, baseny termalne. Na mapie znajdziemy także informację o tym, które obszary Tatr zamknięte są na zimę dla ruchu turystycznego.

Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z podkładów mapowych, widać pozycję użytkownika na mapie. To świetna alternatywa dla map drukowanych. Rok wydania: 2018