Odcinek 1 cz.2 Mikołajki - Zatoka Mrówki ( K. Rynu))

Dodano 15 października 2012 przez aplikację Android
Odcinek 1 cz.2 Mikołajki - Zatoka Mrówki ( K. Rynu))
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

15068
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

90042
Tałty
Tak jak już pisałem, ładny asfalt mało samochodów, można jechać śmiało bez jakichkolwiek obaw.
90043
Kanał tałcki
koniec asfaltu i początek polnej drogi, raczej dobrej jakości, trzeba pamiętać, ze szlak skręca za mostkiem w lewo, bo główna droga jedzie prosto.
90044
Droga leśna
Fragment drogi leśnej, czasem przejedzie tędy samochód to trzeba wskoczyć w krzaki, ale to naprawdę sporadyczne przypadki.
90046
Zatoczka
Pierwsza zatoczka na naszej trasie, szczęśliwi i zadowoleni dobrą drogą jedziemy dalej, przed zatoczką dosyć spora górka, nawet hamulce nie dają za bardzo rady nas spowalniać, więc radze ostrożnie, mimo że deszcz nie padał od paru dni na dole spotkało nas trochę błota (ale to bardziej uwaga, żeby się za bardzo przednim nie rozpędzać), a samo przejście przez zatoczkę myślę że najlepiej oddaje zdjęcie. za zatoczką podobna górka, tylko ze tym razem trzeba się wdrapać :)
90047
Zatoczka cz.2
Jak widać nasza kładka nie za szeroka, ale przejść się da, można ewentualnie próbować przejść przez wodę, na oko głębokość to tak trochę powyżej kolan
90048
Zjadz na pole
Zjazdy na pola namiotowe oznaczone są rysunkiem namiotu "zjazd na pole biwakowe", my stacjonowaliśmy, na drugim takim polu z kolei i chyba ostatnim na tej drodze.
90049
Pole namiotowe nad jeziorem Ryńskim
Pole namiotowe dosyć ładnie wyglądające, właściciel przyjeżdża i dba o pole, (koszt 10zł namiot i 5zł osoba). Z pola jest dobre dojście do jeziora, miejsce na ognisko i ławeczki. Dosyć mało uczęszczane pole. Z pola wyruszyliśmy drogą wzdłuż jeziora, jednak trzeba się tam czasem przedzierać przez krzaki, więc osobiście radze cofnięcie się do głównej drogi i podążanie nią dalej.
90729
Mikołajki
Mikołajki, jedno z większych Miast na naszej trasie, może nie znajdziemy tu wyspecjalizowanego sklepu rowerowego, ale parę ogólnosportowych na pewno, więc jeżeli zapomnieliście czegoś z domu to jest idealne miejsce na uzupełnienie tych braków.
Nas pierwszy dzień, początek trasy był w Rucianym i był on nagrywany z innego telefonu, jednak z powodu słabej baterii telefon szybko padł, dlatego prezentuje tutaj tylko mały fragment tego dnia. Trasa z Mikołajek wychodzi po w miarę ładnym asfalcie, Mikołajki opuściliśmy czerwonym szlakiem pieszym, którego trzymaliśmy się aż do naszego pola namiotowego. Asfaltem jedzie się aż do kanału tałckiego, następnie przejeżdża się w leśną polną drogę, którą jedzie się mniej więcej cały czas wzdłuż jeziora.

Druga część trasy nie została nagrana z powodu rozładowanych telefonów, była ona znad zatoki Mrówki do Kruklanek przez Giżycko i wzdłuż jeziora Jagodne, fragment ten znajdziecie w łącznej trasie pod nazwą "Rajd Mazury-Podlasie".
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0