NOCNY JELEŃ - 66 km+

Dodano 3 czerwca 2021 przez plik GPX
NOCNY JELEŃ - 66 km+
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

213584
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 66,9 km
 • Przewyższenie: 201,08 m
 • Suma podejść: 2 570,19 m
 • Suma zejść: 2 552,74 m
 • Data: 15 stycznia 2022
 • Lokalizacja: Wejherowo
1204299
IMG_1146 (2)
1204300
IMG_1134 (2)
NOCNY JELEŃ 66 KM+

Koronny dystans Zimowego Festiwalu Biegowego ULTRA WAY. Dodatkowe 24 kilometry ponad maraton, dodatkowe urokliwe miejsca i dodatkowy wysiłek - oto, co czeka na śmiałków, którzy podejmą to wyzwanie, startując w głębokich ciemnościach, 15-go stycznia 2022, o godzinie 4:00 z Parku Miejskiego im. Majkowskiego w Wejherowie.
Początek trasy będzie płaski, ale już po kilkuset metrach zacznie się to, co lubicie najbardziej: górki :) Poprowadzimy was kolejnymi morenowymi grzbietami i dolinkami, aż do doliny potoku Cedron, w okolicy polany Młynki. Zaczną się kolejne podbiegi i leśne widoki, ale będziecie też mieć okazję rzucić okiem na rozległą przestrzeń pól wokół Zbychowa. Dalej, na powrót w lesie, droga zamieni się w malowniczą ścieżkę wijącą się skrajem głębokiej doliny, której dnem biegnie asfaltowa szosa z Redy do Zbychowa. Na tym odcinku pójdzie w ruch wszystko, co może Wam służyć do robienia fotek, bo miejsce i Wasza obecność w nim warte są uwiecznienia.
Dalsze zbiegi, podbiegi i zawijasy trasy sprowadzą Was do doliny Zagórskiej Strugi. Przebiegniecie przez mostek (zakładamy, że będzie tam w dniu biegu), skąd już niedaleko do punktu kontrolnego (20,5 km), zlokalizowanego na leśnym parkingu o wdzięcznej nazwie Piekiełko...
Napojeni i nakarmieni ruszycie w dalszą drogę starym brukiem w stronę Rumi, ale nie ujrzycie zbyt wiele oznak cywilizacji, bo pogonimy Was do lasu! Licznymi podbiegami i zbiegami, istnym galimatiasem leśnych traktów, powiedziemy Was do malowniczej doliny górnego odcinka Zagórskiej Strugi. Z zapasem błota pod podeszwami wybiegniecie na polanę koło leśniczówki Piekiełko, by dalszymi zawijasami przeć w stronę Jeziora Okuniewo. Tam, na parkingu w pobliżu jeziora będzie zlokalizowany nasz drugi punkt kontrolny, na którym będzie okazja się posilić i odpocząć.
Ruszycie dalej na północny zachód, gdzie w sąsiedztwie luźnych zabudowań Radowskich i Grabowca (Szemud) osiągniecie najwyżej położony odcinek trasy – 234 m n.p.m. A później czas na... leśne jeziora! Jako pierwszy ukaże się Wam Zawiat, później Rębówka - urokliwe oczko wodne. Będą i następne - Wygoda i Pałsznik. Wreszcie ujrzycie ostatnie już na szlaku, piękne o każdej porze roku Jezioro Borowo. Podążycie jego momentami wysokim, wschodnim brzegiem do punktu kontrolnego, gdzie Was podkarmimy.
Po odnowieniu sił witalnych wyruszycie w kierunku Wejherowa. Przed Wami jeszcze sporo zbiegów i podbiegów, ostrych zakrętów i zmian podłoża. Niedaleko mety przebiegniecie przez wzgórza Syjon i Wolności, a po przecięciu ulicy Strzeleckiej, łukiem przez wzgórze Kalwaria dotrzecie do mety, która zlokalizowana jest na terenie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w Wejherowie (ul. Przyjaźni). Takie to będzie zimowe ultra!

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.