category-icon

Myczkowce - Zagórz - Komańcza - Cisna - Myczkowce

133 km
1.3 km
Bieszczady

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-10-10
Bieszczady
category-icon
133 km
1346 m
1331 m
Łatwy
4.5/6
Zapraszam na krótką pętlę po Bieszczadach. Mimo że nie ma dużej ilości kilometrów, to zatrzymując się przy każdej z atrakcji, zrobi się całodniowa wycieczka - bez pośpiechu. Zaczynamy w miejscu przyjaznym motocyklistą, gdzie można zanocować w klimatycznych domkach i zjeść w pobliskiej restauracji. Powoli ruszamy by dosłownie po chwili wyjść na taras widokowy na zaporę w Myczkowcach i dolinę Sanu. Następnie Uherce Mineralne z domem na głowie i drezynami rowerowymi. W drodze do Leska zatrzymujemy się w lesie by zobaczyć schowaną skałę, a jak zabierzesz linę i uprząż możesz tam się powspinać. W zagórzy odwiedzamy skocznie narciarskie. Drogą 992 jedziemy do Komaćzy, gdzie możemy podziwiać deskal "Cichy memoriał". Projekt ten tworzony od 2017 roku można podziwiać na całym Podkarpaciu. Oczywiście, w trasie podziwiamy Szlak Architektury Drewnianej z pięknymi cerkwiami czy kościołami. W okolicy Osławicy polecam bacówkę gdzie sery są wytwarzane w sposób tradycyjny - polecam zajrzeć za budynki :). Kolejną atrakcją jest położona przy samej drodze wieża widokowa. W Bieszczadach kolej wąskotorowa, dalej służy gospodarce leśnej, a w Majdanie z kolejki mogą skorzystać turyści. W Cisnej znajduje się jedna ze słynniejszych restauracji "Siekieryzada", warto zamówić kawę i nacieszyć wzrok ciekawym wystrojem. W Baligrodzie spotykamy jeden z wielu czołgów, i często patrol policji więc ostrożnie. Następnie główna zapora w Solinie. Warto zobaczyć, a licznych kramach można kupić pamiątkę. Potem jedziemy na parking z którego możemy podziwiać Bieszczadzkie Serce. Na koniec zwiedzamy Zaporę w Myczkowcach, gdzie łapiemy oddech po tłumach które są w Solinie.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Jezioro Solińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jezioro Solińskie

Mapa Gminy Solina wraz z Jeziorem Myczkowskim i Jeziorem Solińskim sztucznymi zbiornikami górskimi na Sanie i Solince. Mapa od Wydawnictwa Compass w skali 1:25 000. Na północy mapa sięga po Orlec, na zachodzie Berezkę, Terką na południu i Chrewt na wschodzie. Rok wydania 2023

Bieszczady - Cisna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bieszczady - Cisna i okolice

Mapa Bieszczadów w okolicach Cisnej - miejscowość jest  wcentralnej części mapy. Na mapie znajdują się miejscowości: Jabłonki, Zatwarnica, Łopienka, Wetlina, Balnica. Znajdziemy tu trasy rowerowe, szlaki piesze i ścieżki przyrodniczo-edukacyjne. Podane są długości czasu przejść. Rok wydania 2022

Okolice Sanoka
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Sanoka

Nowa mapa okolic Sanoka, łącząca nasze dwie dotychczasowe pozycje: Bieszczady i Pogórze Przemyskie. Sanok i jego okolice znajdowały się na obrzeżach tamtych map. Teraz te ciekawe tereny można zwiedzać korzystając z jednej mapy. Na mapie wyeksponowana obiekty znajdujące się na coraz bardziej popularnym Szlaku Ikon.

Rok wydania: 2018

Bieszczady - Bieszczadzki Park Narodowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bieszczady - Bieszczadzki Park Narodowy

Mapa swym zasięgiem obejmuje obszar od Woli Michowskiej do Tarnawy Niżnej oraz od Worka Bieszczadzkiego do Jeziora Solińskiego. Są tu wszystkie połoniny: Wetlińska, Caryńska, Bukowska, Dźwinicka, Tarnica, Szeroki Wierch, Mała i Duża Rawka oraz Pasmo Jeleniowatego (obok Mucznego) z nowo wybudowaną wieżą widokową. Worek Bieszczadzki pokazano na osobnym kartoniku.  Pokazano tu wszystkie szlaki i ścieżki dydaktyczne z ich długościami i czasami przejść. Przy trasach rowerowych podano ich długości. Ponadto na mapie zaznaczono wszystkie informacje potrzebne turyście. 

Bieszczady
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bieszczady

Mapa Bieszczady zamyka się w granicach: Lesko i Ustrzyki Dolne na północy, Komańczę na zachodzie, granicę z Ukrainą na wschodzie. Na południu nowe wydanie zostało poszerzone o fragment Parku Narodowego Połoniny po stronie słowackiej. Obszar mapy obejmuje: Bieszczadzki Park Narodowy, Jezioro Solińskie i Myczkowieckie, Góry Sanocko-Turczańskie, fragment pogórzy (Bukowskie i Leskie) oraz najpopularniejsze miejscowości turystyczne: Ustrzyki Górne i Dolne, Wetlina, Cisna, Komańcza, Solina, Lesko.
Rok wydania 2023

Bieszczadzkie pogranicze polsko-słowacko-ukraińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bieszczadzkie pogranicze polsko-słowacko-ukraińskie

Obszar mapy Bieszczadzkie Pogranicze od północy wyznaczają Komańcza i Zatwarnica, od zachodu - słowackie Medzilaborce, od wschodu- Przełęcz Użocka („worek bieszczadzki”), od południa Snina i słowacko-ukraińskie przejście graniczne Ubla. 
Na mapie zaprezentowana jest cała trasa samochodowa z Bieszczadów na stronę słowacką i dalej na Ukrainę. Rowerem możemy dodatkowo przekroczyć granicę wygodną drogą z Cisnej przez Przełęcz nad Roztokami (Przeł. Ruska), a poza parkiem istnieje kilka innych możliwości przejazdów terenowych. Mapa obejmuje aż 3 parki narodowe: Bieszczadzki Park Narodowy, Park Narodowy Połoniny oraz częściowo Użański Park Narodowy. Wydanie mapy poprzedziła gruntowna weryfikacja terenowa oraz konsultacje ze „znawcami” terenu, efektem czego jest aktualna sieć szlaków turystycznych, dokładna lokalizacja zabytków architektury sakralnej, cmentarzy wojennych, pomników przyrody i innych ciekawych obiektów. Dużo uwagi poświęciliśmy na weryfikację i odpowiednią klasyfikację sieci dróg - wyróżniając te wyasfaltowane i szutrowe (utwardzone). Zrobiliśmy to z myślą o rowerzystach. Wskazaliśmy również miejsca zakazu wjazdów dla pojazdów samochodowych. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2017