category-icon

MotoTraska. Lechosław Herz - spotkanie 15_01_2023

40 km
4 h 20 min
76 m
Pruszków, Izabelin

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-01-15
Pruszków, Izabelin
category-icon
40 km
76 m
78 m
4 h 20 min
4.7/6
Bardzo wyczekiwane wydarzenie. Długo czekałem... Jakoś ze trzy lata będzie jak szukałem informacji, jak można się z P. Lechosławem skontaktować. Może za dużo napisane? Chciałem zobaczyć z bliska, jak wygląda i zamienić słowo. Tak to już jest ze sławami i idolami. Fani żyją "pod urokiem". Niewątpliwie ja także jestem skromnym fanem Lechosława Herz , jego wiedzy krajoznawczej, miłości do Puszczy Kampinoskiej i obrazowego malowania słowem pejzaży mazowieckich.
Może to kwestia wieku (obaj mamy już bliżej niż dalej), ale teksty autora bardzo mocno na mnie oddziaływają. Opisywane historie jakby żywcem podobne do moich.
Dlatego pewnie tak mi zależało.
Tak, udało się spotkać. Elegancki, nieduży starszy pan, energiczny z mocnym donośnym głosem. Bardzo sympatyczny i emanujący ciepłem człowiek.
Jestem pod dużym wrażeniem tego spotkania.

Lechosław Herz należy do zasłużonych polskich krajoznawców. Jeden z najlepszych znawców Mazowsza, przyrodnik i regionalista, turysta i taternik, podróżnik, działacz społeczny, fotografik, popularyzator zagadnień przyrodniczych, krajoznawczych i turystycznych, publicysta.

Wieloletni członek Rady Naukowej Kampinoskiego Parku Narodowego. Członek Regionalnej (a przedtem: Wojewódzkiej) Rady Ochrony Przyrody. Autor opracowania dot. zagadnień turystycznych w ramach planu ochrony Kampinoskiego Parku Narodowego oraz planu ochrony Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Inicjator powołania Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego i współautor projektu tego Parku. Od 1965 roku zaprojektował ok. 2000 km szlaków znakowanych dla turystyki pieszej na terenach Parków Narodowych: Kampinoskiego i Wigierskiego oraz Parków Krajobrazowych: Bolimowskiego, Chojnowskiego, Mazowieckiego, Nadbużańskiego oraz w innych fragmentach i regionach Mazowsza.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lechos%C5%82aw_Herz

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Kampinoski Park Narodowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kampinoski Park Narodowy

Mapa Kampinoskiego Parku Narodowego obejmuje cały obszar Parku (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe. Zasięg mapy od północy ogranicza dolina Wisły, od zachodu Bzura, a od wschodu aglomeracja warszawska. Zasięg mapy wyznaczają: Nowy Dwór Mazowiecki na północy, Sochaczew na zachodzie, Pruszków na południu i Warszawa oraz Legionowo na wschodzie. Wydanie: 2024

Południowe okolice Warszawy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Południowe okolice Warszawy

Mapa południowych okolic Warszawy w skali 1:50 000, na mapie przedstawiono obszar od śródmieścia Warszawy na północy, po Grójec na południu. Na zachodzie zasięg mapy wyznaczają Ożarów Mazowiecki i Pruszków, na wschodzie - Garwolin. Na mapie znajdziemy szlaki piesze i rowerowe oraz rezerwaty w okolicach Piaseczna, Pruszkowa, Józefowa, Konstancina-Jeziornej, Otwocka, Karczewa, Mińska Mazowieckiego, Góry Kalwarii.

Zawarto tu w całości Chojnowski Park Krajobrazowy i Mazowiecki Park Krajobrazowy. Rok wydania 2024

 

 

 

Miejscowości na trasie