Mototraska. "Do Strugi" - lajt

Dodano 27 czerwca 2019 przez aplikację Android
Mototraska.
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

151278
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

856119
Jaktorów
Działka zarośnięta. Dla zasyganlizowania.
856120
Strugi
Obecnie dwór jest mozaiką architektoniczną, która powstała w okresie od II połowy XIX wieku do lat 30. XX w. Budynek wzniesiony został w stylu neorenesansowym zachowanym obecnie tylko w części centralnej. Pałac został wybudowany dla ówczesnego właściciela majątku Leopolda Kronerberga. W latach 1905–1907 rozbudowano budynek o tzw. "ogród zimowy". W 1912 roku ukończono charakterystyczny pod względem wystroju pawilon japoński według projektu Zdzisława Kalinowskiego i Czesława Przybylskiego. Tam właśnie znajdowała się kolekcja japońska ówczesnego właściciela Stanisława Glezmera. Po I wojnie światowej kolekcję przekazano do Muzeum Narodowego w Warszawie.

Wokół dworu znajduje się dworski park krajobrazowy powstały w końcu XVIII wieku. Strugi są przykładem dobrze zachowanego układu kompozycyjnego alei dojazdowych zasadzonych w XIX wieku łączących pobliskie majątki dworskie tj.:
856121
Strugi
Strugi – osada w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie sochaczewskim, w gminie Teresin.
W miejscowości tej znajduje się dwór – siedziba rodowa Łuszczewskich. Był to jeden z najzamożniejszych rodów ziemi sochaczewskiej, posiadający szereg okolicznych wsi. Henryk Sienkiewicz, zaprzyjaźniony z jednym z przedstawicieli tego rodu, właśnie w Strugach umieścił jedną z akcji "Potopu". Kmicic, będący w drodze do Częstochowy, wybawił tam z opresji broniącego się we dworze starostę Łuszczewskiego.
856122
Niepokalanów, Bazylika NMP
Niepokalanów – franciszkański klasztor-sanktuarium, położony na terenie archidiecezji warszawskiej, w miejscowości Paprotnia w gminie Teresin
877115
Motomotion
Wpadłem zobaczyć nowe motki
877116
Startujemy. A co to jest?
Startujemy. A co to jest?
Fajny.
885307
Kapliczka na rozdrożu
Kapliczka na rozdrożu
885318
Kapliczka w Józefowie
Kapliczka w Józefowie
885319
Smród jak cholera
Smród jak cholera
885320
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rokitnie
W 1698 r. przystąpiono do budowy świątyni na miejscu kościoła pod wezwaniem św. Jakuba. Projekt wykonał Tomasz Belotti I, nadworny architekt Jana III Sobieskiego. Budowa wskutek wojen i rozbiorów trwała do 1883 r. W czasie I wojny światowej w 1915 kościół zostaje zniszczony. Ocalała tylko zakrystia i to w niej odprawiano wszystkie nabożeństwa. Ocalał również obraz Matki Bożej z głównego ołtarza. Po zakończeniu wojny przystąpiono do jego odbudowy. Konsekracja nowej świątyni nastąpiła w 1931 r. pod nowym wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W czasie II wojny światowej kościół ponownie zostaje zniszczony i ograbiony. Jednak parafianie z wielkim zapałem przystępują do ponownej odbudowy swojej świątyni. Cały czas przed obrazem Najświętszej Marii Panny gromadzą się wierni, by wypraszać łaski dla siebie i Ojczyzny. O doznawanych łaskach świadczą wota. W czerwcu 1966 r. przed tym obrazem modlił się ks. kardynał Stefan Wyszyński prosząc o błogosławieństwo na obchody milenijne. Pielgrzymował do tego miejsca jeszcze wiele razy i to on nazwał ją Wspomożycielką Prymasowską. Z tym sanktuarium związany był również ks. abp Bronisław Dąbrowski – orionista, który 10 czerwca 1945 r. otrzymał w nim święcenia kapłańskie. Orioniści przejmują parafię w 1987 r. W 2004 r. świątynia ta została podniesiona do rangi sanktuarium diecezjalnego Archidiecezji Warszawskiej.
885321
Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii K
Niepokalanów to miejsce oddane Niepokalanej na Jej wyłączną własność. Założyciel tego grodu Matki Bożej, św. Maksymilian Maria Kolbe, przybył tu w 1927 r. wraz z grupą 20 braci. W szczerym polu postawił figurkę Niepokalanej. Takie były skromne początki.
885322
Parking przy Bazylice
Parking przy Bazylice
885323
Cudeńko przy Bazylice
Cudeńko przy Bazylice
885324
Już po żniwach
Już po żniwach. Kępy śródpolne.
885325
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szymanowie
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szymanowie
885326
Nad autostradą A 2
Nad autostradą A 2
885327
Baranów z Wiaduktu
Baranów z Wiaduktu. Niebawem CPK
885328
Kapliczka przydrożna
Kapliczka przydrożna
885329
Kawęczyn
Kawęczyn. Stacja doświadczalna
885330
Krzyż na rozstaju dróg
Krzyż na rozstaju dróg
885362
Kapliczka na rozstaju dróg
Kapliczka na rozstaju dróg w Chlebni
Nareszcie dobra pogoda na mototraskę. Małe kółeczko wkoło komina na Mosznej.
Pogoda super na moto. Motocykl z pod tyłka się wyrywa. No nie może być lepiej.
Trasa urokliwa i dla motocyklisty mazowieckiego do zaakceptowania.
Proszę poczytać opisy.
Proszę zwrócić uwagę na Niepokalanów bo to perła w koronie i na Strugi.
Jedna z pierwszych mototrasek. Jeszcze nie za bardzo wiem jak się odnaleźć. Zdjęcia markery na telefonie... a telefon star i się zacina. Tragedia. Sporo rzeczy do poprawienia w przyszłości. Pogoda wymarzona. Jeszcze chłodno, ale życie już zielenią wita. Proszę zobaczyć, jak wygląda najdroższa łąka w Polsce. Oczywiście w Baranowie. Pozdrawiam Horałę. Nieźle śmierdzi w Płochocinie od drożdży. Przy pięknej pogodzie wycieczka gwarantuję, że będzie udana.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Anaitis
19 kwietnia 2022 Anaitis napisał:
fajna, szybka traska
Snosusrufus
28 października 2021 Snosusrufus napisał:
Spokojna trasa, idealna na wakacyjne popołudniu lub słoneczną jesień ????
mpiekna12
9 sierpnia 2021 mpiekna12 napisał:
Bardzo dziękuję
Rowerzysta12
5 października 2020 Rowerzysta12 napisał:
Kawęczyn Ok
OldTraveler
27 czerwca 2019 OldTraveler napisał:
Nareszcie dobra pogoda na mototraskę. Małe kółeczko wkoło komina na Pruszkowie.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.