category-icon

Morawskie Szlaki Wina - pętla Podluží

81 km
195 m
Czechy, kraj południowomorawski, Powiat Brzecław
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2012-04-06
Czechy, kraj południowomorawski, Powiat Brzecław
category-icon
81 km
195 m
167 m
Łatwy
6/6
Morawskie Szlaki Wina - Morawy Południowe, Republika Czeska

Morawskie Szlaki Wina to sieć szlaków rowerowych wiodących przez kolorowe wsie i zabytkowe miasteczka wciąż pełne żywych tradycji, rozbrzmiewające muzyką i śpiewem, szczególnie podczas świąt i lokalnych imprez. Dzięki nim możemy dotrzeć do uroczych piwniczek winnych położonych pośród małych, rodzinnych winnic, których doliczono się tu ponad pięćdziesiąt tysięcy! Każdy ze szlaków wyróżnia się odrębną nazwą i kolorem. Sieć szlaków greenways o łącznej długości 1200 km obejmuje region położony pomiędzy miastami Uherské Hradiště i Znojmo oraz okolice Brna - stolicy Moraw. Morawskie Szlaki Wina to także kraina barokowych świątyń i pałacyków, gotyckich zamków uczepionych skalnych klifów oraz pełnych historii miast, jak Znojmo i Mikulov. Szlaki stworzyła czeska fundacja Nadace Partnerství wspólnie z lokalnymi samorządami i wieloma innymi organizacjami z regionu. Projekt ma na celu wypromowanie regionu jako krainy wina i dziedzictwa kulturowego.

Na mapie zaznaczono propozycję jednej z pętli Morawskich Szlaków Wina - pętli Podluží, gdzie 14-15 kwietnia 2012 r. odbywa się Festiwal otwartych piwniczek winnych.

Region Podluží znany jest z upraw takich szczepów jak: Ryzlink rýnski, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Frankovka oraz Cabernet Moravia.

Więcej informacji: www.otevrenesklepy.cz
www.stezky.cz
www.cyklistevitani.cz

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Nizina Zahorska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Nizina Zahorska

Mapa obejmuje obszar Niziny Zahorskiej w zachodniej Słowacji oraz pójnocne stoki Małych Karpat. Stanowiąca przedłużenie Kotliny Wiedeńskiej jest najdawniej zamieszkanym regionem Słowacji. W miejscowościach regionu znajdują się zabytki z czasów Wielkich Moraw. Obecnie Zahorie zamieszkuje specyficzna grupa etnograficzna zwana Zahorakami, posługująca się własnym dialektem języka słowackiego. Wśród ich przodków znajdują się hutteryci, zwani tu Habanami, którzy osiedlili się na tych terenach w XVI-XVII wieku, przynosząc ze sobą oryginalną kulturę. Największymi miastami regionu są Senica, Malacky, Skalica, Holíč i Stupava.

Rok aktualizacji: 2016/2017

Slowacko. Okolice Hodonína
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Slowacko. Okolice Hodonína
Okolice Brzecławia i Park Krajobrazowy Pálava
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Brzecławia i Park Krajobrazowy Pálava

Mapa przedstawia fragment południowych Czech, na pograniczu z Austrią i ze Słowacją, na południe od Brna. Obejmuje m.in. posiadające bogatą historię miasto Brzecław, w którym można oglądać ruiny XVI-wiecznego zamku, Obszar Chronionego Krajobrazu Pálava, stanowiący rezerwat biosfery na mokradłach dolnej Dyi, oraz wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO krajobraz kulturowy Lednice-Valtice.  

Rok wydania: 2016 / 2017.

Brno i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Brno i okolice

Mapa obejmuje okolicę drugiego co do wielkości miasta w Czechach oraz stolicy okręgu terytorialnego kraj południowomorawski. Brno to ważny ośrodek czeskiej kultury, jest siedzibą słynnej czeskiej sceny operowej (Janáčkovo Divadlo). Miasto warto odwiedzić ze względu na liczne zabytki, m.in. Stare Miasto z dwoma rynkami oraz oryginalnie romańską katedrę św. św. Piotra i Pawła. Okolice Brna to ważny w skali kraju obszar winiarski. W regionie warto zobaczyć także m.in. pałac Slavkov, klasztor benedyktyński w Rajhradzie, klasztor Porta Coeli w Předklašteří koło Tišnova, pałac w Rosicach, zamek Veveři stoi na skalistym urwisku nad Zaporą Brneńską oraz pałac Bučovicki.

Rok wydania: 2016 / 2017

 

Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020