category-icon

MAŁOPOLSKA ZACHODNIA: W sercu UNESCO

18 km
445 m
Polska, małopolskie, Lanckorona, powiat wadowicki

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2019-11-26
Polska, małopolskie, Lanckorona, powiat wadowicki
category-icon
18 km
445 m
463 m
4/6
Wycieczka rowerowa „W sercu UNESCO”

Lanckorona - ul. Legionistów - Brody - Kalwaria Zebrzydowska (Dróżki) – Bugaj – Zakrzów (dwór Senator) – Stronie – Skawinki (drewniany kościół św. Joachima) – Lanckorona.

Trasa rowerowa z licznymi dość stromymi podjazdami; wysiłek wynagradzają przepiękne widoki na Beskid Mały oraz wiatr we włosach przy zjazdach! Zaczynamy w Lanckoronie przy Rynku, dalej ul. Świętokrzyską, przed cmentarzem skręcamy w ul. Legionistów i jedziemy ostro w dół do Brodów.

Tu zaczynają się pierwsze kaplice Dróżek Kalwaryjskich – Wniebowstąpienie, a dalej Ogrojec i Pojmanie. Odpocznijmy chwilę i wejdźmy do kościoła Grobu Matki Bożej – to jedna z największych kaplic na Dróżkach. Następnie przez Most Anielski ścieżkami prowadzącymi wokół kaplic podjeżdżamy pod klasztor oo. Bernardynów. Tu ładujemy akumulatory duchowe i fizyczne. Z klasztoru udajemy się w kierunku Bugaja i Stronia. Po kilku podjazdach i zjazdach przez wieś i przepiękny las odpoczywamy przy kapliczce św. Antoniego, skąd już niedaleko do Dworu Senator.

Stamtąd udajemy się w kierunku Stronia i jeśli brakuje nam już czasu, zjeżdżamy serpentynami do Leśnicy, przez most i dalej do Lanckorony; natomiast jeżeli czas i siły pozwalają – na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i główną drogą jedziemy w kierunku Zachełmnej. To dość długi podjazd z pięknym widokiem na Lanckoronę, Skawinki i Kalwarię Zebrzydowską.

Dalej czeka nas zjazd do Skawinek, po drodze mijamy malowniczą kapliczkę Dzwonek oraz drewniany kościół pw. św. Joachima. Dojeżdżając do głównej drogi, skręcamy w lewo, a na rozwidleniu w prawo i rozpoczynamy ostatni już podjazd pod Lanckoronę – ulicą Tondyry, a następnie ulicą Palecką.

AUTOR TRASY: Ewa Klimala
OPISY ATRAKCJI: Dominika Zaręba
Trasę poleca:

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Beskid Makowski (Średni)
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Makowski (Średni)

Mapa Beskidu Makowskiego (zwanego także Średnim lub Myślenickim) swoim zasięgiem obejmuje także fragmenty Beskidów: Małego, Żywieckiego i Wyspowego. Najwyższym szczytem jest Mędralowa, pozostałe pasma osiągają wysokość do 700 – 800 m n.p.m. Beskid Makowski jest stosunkowo mało popularny wśród turystów, chociaż jest też dosyć gęsto zaludniony. Na mapie przedstawione zostały szlaki piesze oraz trasy rowerowe, zastosowano także cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności terenu. Mapa offline, którą można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne, zasięgiem obejmuje tereny od Wadowic na zachodzie po Dobczyce i Rabkę-Zdrój na wschodzie. Rok wydania 2023


Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z podkładów mapowych, widać pozycję użytkownika na mapie. To świetna alternatywa dla map drukowanych. Rok wydania: 2018

Miejscowości na trasie