Mała pętla po Wzgórzach Dalkowskich

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Mała pętla po Wzgórzach Dalkowskich
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8977
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 34,2 km
 • Przewyższenie: 86,63 m
 • Suma podejść: 310,25 m
 • Suma zejść: 310,26 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Rudna
63136
25cz2011_4_Gorzyn-b
Poprzez Wzgórza Polkowickie
Długość 35 km. Najwyższy punkt (214 m n.p.m.), a najniższy (91 m n.p.m.).
Trasa biegnie głównie trasami leśnym i wśród pol, a nieliczne odcinka szosami, na których ruch jest znikomy. Wzgórza Polkowickie stanowią południową część Wzgórz Dalkowskich.
Podróż rozpoczynamy od rynku w Rudnej. Warte zainteresowania są tutaj dwa kościoły: katolicki Trójcy Świętej i prawosławny Podwyższenia Krzyża Świętego. Kierujemy się na południe, w kierunku Lubina, ale zaraz za rondem skręcamy w lewo, w kierunku północno-wschodnim. Gdy ulica Krochmalna zbliży się do torów przejeżdżamy w prawo tunelem pod torami. Przejeżdżamy skrajem Brodowa. Polami i lasem jedziemy do Wysokiego. W tej wsi kierujemy się w prawo (na wschód). Droga zmienia kierunek na południowo-wschodnia potem na południowy. Przed Radomiłowem skręcamy w lewo (na wschód) i podążamy do Miłogoszczy. Do wsi tej wpadamy przy jej północnym krańcu. Kierujemy się na południe, lecz wnet skręcamy w lewo na wschód w drogę, która zmienia kierunek na południowo-wschodni. Docieramy do Górzyna. Tutaj można zobaczyć ruiny kościoła z XV wieku. Na krańcu Górzyna ostro skręcamy na północ i jedziemy do Naroczyc. W Naroczycach znajduje się pałac z parkiem. Niestety prywatny właściciel, jak na razie, nie może sobie poradzić z remontem (czerwiec 2011). Kierujemy się na północny-wschód do Chobieni. W Chobieni można zwiedzić przypałacowy park z bardzo interesującym drzewostanem. Pałac jest nieremontowany i zamknięty. Pięknie jest też położony kościół świętych Piotra i Pawła. Warto podjechać do przeprawy promowej przez Odrę i spojrzeć na ten kościół "wiszący" nad rzeką. Z Chobieni kierujemy się na północny-zachód do Nieszczyc. W tej wsi zauważmy pałac i zabudowania folwarczne. Dalej kierujemy się na południe drogą, która szybko jednak zmienia kierunek na wschodni do Kębłowa i dalej Gwizdanowa. Z Gwizdanowa mały odcinek drogą na południowy-zachód i jesteśmy ponownie w Rudnej.
Opis szlaku można znaleźć także na stronie:
http://www.rudna.pl/index.php/kalejdoskop/turystyka.html
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Dolina Baryczy. Część zachodnia
Dolina Baryczy. Część zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej....

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0