category-icon

Lubomir

12 km
499 m
Polska, małopolskie, Wierzbanowa

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-06-08
Polska, małopolskie, Wierzbanowa
category-icon
12 km
499 m
492 m
Łatwy
3.5/6
W tym dniu po pokonaniu Mogelicy, podjelismy sie zdobycia jeszcze jednego szczytu. Po przejechani 20km, do Chyszowek doarlismy do pogranicza wiosek Wisniowa i Wierzbanowa. Tutaj kolo zakladu kamieniarskiego rozpoczelismy kolejna trase z cyklu Korony Gor Polski. Naszym celem Lubomir. Szlak prowadzi po sciezkach miedzy polami. Czasami sciezki te sa niewygolone, wiec trawa po pachy. Niektorzy miejscowi, mowili nam, ze ta droga to strasznie daleko do naszego celu. Zaczelismy miec watpliwosci czy idziemy wlasciwa drog,a bo oznakowanie trasy nie nalezy do przejrzystych. Po krotkiej analizie stwierdzilismy z cala pewnoscia ze idziemy wlasciwa droga, obrana na poczatku. Widzielismy szczyt caly czas, z trasy, i faktycznie wydawal sie bardzo odlegly. Wyszlismy na spokojnie troche przed czasem sugerowanych na mapie. Ilosc komarow na szczycie byla tak duza, ze ciezko bylo ustac chwile spokojnie pozujac do zdjecia. Wiec szybkie klik, klik, tymbardziej ze nie ma tam zadnej polany widokowej, i idziemy dalej. Wracalismy czerwonym szlakiej, z ktorego pozniej zeszlimy na droge asafaltowa prowadzaca, troche na skroty do naszego miejsca postoju. Pogoda fantastyczna, slonko, lekki wiaterek, fantastycznie.
Trasa malo widowiskowa, tylko las i zabudowania, owszem byly krotkie momenty z ladnymi widokami, ale nic godnego polecenia. Po prostu zadanie zostalo wykonane, kolejny szczyt z cyklu Korony Gor Polski zostal wykonany.
Lubomir zdobyty. Tego samego dnia zdobylismy rowniez Mogielice: http://www.traseo.pl/trasa/mogielica-2

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Mszana Dolna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mszana Dolna

Mapa gminy Mszana Dolna obejmuje obszar zamknięty przez Rabkę-Zdrój na zachodzie, Jurków na wschodzie, Pcim na północy oraz przedmieścia Nowego Targu na południu. Na mapie znalazł się spory fragment Gorczańskiego Parku Narodowego, zostały tu zaznaczone szlaki turystyczne wraz z podanym czasem przejścia i kilometrażem, wędrówkę ułatwiają także poziomice. Z myślą o turystach naniesiono także lokalizacje zabytków oraz atrakcji turystycznych. 

 

Beskid Makowski (Średni)
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Makowski (Średni)

Mapa Beskidu Makowskiego (zwanego także Średnim lub Myślenickim) swoim zasięgiem obejmuje także fragmenty Beskidów: Małego, Żywieckiego i Wyspowego. Najwyższym szczytem jest Mędralowa, pozostałe pasma osiągają wysokość do 700 – 800 m n.p.m. Beskid Makowski jest stosunkowo mało popularny wśród turystów, chociaż jest też dosyć gęsto zaludniony. Na mapie przedstawione zostały szlaki piesze oraz trasy rowerowe, zastosowano także cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności terenu. Mapa offline, którą można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne, zasięgiem obejmuje tereny od Wadowic na zachodzie po Dobczyce i Rabkę-Zdrój na wschodzie. Rok wydania 2023


Beskid Wyspowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Wyspowy

Mapa w wersji elektronicznej, którą można otworzyć jako jeden z podkłądów offline w aplikacji mobilnej Traseo. Mapa wydawnictwa compass obejmuje zasięgiem Beskid Wyspowy oraz Pogórze Wiśnickie i wschodnią część Pogórza Wielickiego. Od północy ogranicza ją Brzesko i Bochnia, na południu Rabka i Stary Sącz, na zachodzie - Jordanów, a na wschodzie - Nowy Sącz. To świetna alternatywa dla mapy drukowanej. Rok wydania: 2023