category-icon

Lubin-Trzmielów-Michałów-Lubin

46 km
129 m
Polska, dolnośląskie, Lubin

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2012-05-06
Polska, dolnośląskie, Lubin
category-icon
46 km
129 m
131 m
Średni
2.6/6
Trasa Lubin-Trzmielów-Michałów-Krzeczyn Wielki-Lubin
Długość trasy – 46 km.
Wycieczkę rozpoczynamy na skrzyżowaniu ulic Parkowej i Cedrowej. Ulicą Cedrową podążamy do ulicy Jana Pawła II. Tą ulicą i ścieżkami rowerowymi wzdłuż tej drogi jedziemy do wsi Obora. Za kościołem pod wezwaniem św. Antoniego skręcamy w lewo (na zachód) i szlakiem rowerowym zielonym podążamy do wsi Brunów. Osiągamy najwyższy punkt wycieczki (183 m n.p.m.). Wjeżdżając do Brunowa, na terenie byłego PGR-u, skręcamy w prawo (na północ) i szutrową drogą - lasem i polami - jedziemy do Szklar. Wjeżdżamy na szosę w lewo (na zachód) i jedziemy tą szosą do Trzmielowa. Obok przystanku autobusowego skręcamy na szutrową drogę w lewo (na południe). Mijamy kościół Matki Boskiej Różańcowej zbudowany w stylu "muru pruskiego". Zagłębiamy się w las, którym jedziemy kilka kilometrów, potem polami dojeżdżamy do Trzebnic. Skręt na szosę w lewo (na wschód) i niebawem, przed kościołem pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej (także), w prawo (na południe). Szosa. Mijamy przysiółek Maryniów. Dojeżdżamy do Michałowa. Przejeżdżamy przez Michałów powoli skręcając na południowy-wschód i docieramy do drogi łączącej Lubin z Chojnowem. Przeskakujemy przez drogę i wjeżdżamy w las. Jadąc ścieżkami leśnymi na południowy-wschód dojeżdżamy na skraj wsi Lisiec. Stąd zielonym szlakiem pieszym kierujemy się na wschód. Przez jakiś czas łączy on się także z zielonym szlakiem rowerowym. Jednak trzymamy się szlaku pieszego, który wyjeżdża z lasu i polami dociera do Krzeczyna Wielkiego i dalej do osiedla Krzeczyn. Ulicą Wyczółkowskiego dojeżdżamy do ulicy Grottgera. Tą ulicą w lewo (na północ). Za boiskiem skręcamy w prawo i zielonym szlakiem jedziemy do ulicy Przemysłowej. Mijamy kościół pod wezwaniem św. Marii Dominiki Mazzarello. Ulicą Przemysłową (w pewnym momencie biegnie piękną aleją kasztanową) docieramy do rozwidlenia. Najniższy punkt (125 m n.p.m). Skręcamy w lewo (na północ). Docieramy do ulicy Stary Lubin. Na tej ulicy w lewo. Mijamy kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Dalej ulicą Chocianowską do ulicy Jana Pawła II. Zamykamy pętlę, a ulicą Cedrową podążamy na miejsce startu.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Bory Dolnośląskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Dolnośląskie

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów.

Ziemia Lubuska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Lubuska

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019

Miejscowości na trasie