category-icon

Lubin - Pieszkowice - Sobin

58 km
206 m
Polska, dolnośląskie, Lubin

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2012-05-06
Polska, dolnośląskie, Lubin
category-icon
58 km
206 m
201 m
Łatwy
2.6/6
Lubin - Czerniec - Rynarcice - Dąbrowa - Sobin - Lubin
Długość trasy około 58 km.
Trasa w większości przebiegająca szosami. Odcinki przebiegające duktami szutrowymi są przejezdne rowerem przez cały rok.
Opis trasy rozpoczynamy od ronda w biegu ulicy Paderewskiego. Jedziemy w kierunku Parku Wrocławskiego, który przejeżdżamy kierując się na Castoramę. Przy Castoramie przekraczamy drogę nr 3 relacji Zielona Góra-Wrocław. Wjeżdżamy w Miroszowice. Przejeżdżamy tę wieś kierując się do lasu. Przed lasem mostek nad Zimnicą. Od Miroszowic droga szutrowa. Za lasem kawałek asfaltem w prawo (na południe). Jednak tuż przy boisku skręcamy w lewo (na wschód) i ponownie drogą szutrową (szlak czerwony) do Czerńca. W Czerńcu, już na początku wsi, skręcamy w lewo i jadąc asfaltem na północ dojeżdżamy do drogi prowadzącej z Lubina do Ścinawy. Przeskakujemy tę ruchliwą drogę i dalej jedziemy do Księginic. W Księginicach skręcamy w prawo (na północny-wschód) i drogą wśród wijącą się pól docieramy do Składowic. W tej wsi na głównej drodze w prawo (na północny-wschód), a potem w lewo (na północ). Lubińskim szlakiem rowerowym (kolor niebieski) jedziemy do Zalesia. W tej wsi ostry skręt w lewo (na zachód) i jedziemy do drogi biegnącej z Lubina do Rudnej po drodze mijając głaz Klapuś. Jedziemy tą ruchliwą drogą (w prawo - na północ) kilkaset metrów i skręcamy w lewo (na zachód). Dojeżdżamy do Koźlic i na skrzyżowaniu za torami skręt w prawo (na północ). Na górce skręt skosem w prawo i szutrową drogą jedziemy do Rynarcic. Po drodze przejeżdżamy przez tory kolejowe. Droga jest dopuszczona do normalnego ruchu samochodowego. Do Rynarcic dojeżdżamy przy dworcu kolejowym. Skręt na drogę asfaltową w lewo (na zachód). Jedziemy w kierunku Rudnej. Za wsią skrzyżowanie, na którym skręt w lewo (na zachód) w kierunku Żelaznego Mostu. Przejeżdżamy przez tę wieś i podążamy do Pieszkowic, a następnie Dąbrowy. Na początku Dąbrowy, przy jej zachodnim krańcu, wjeżdżamy na szutrową drogę w lewo (na południowy-zachód) i lasem jedziemy niebieskim szlakiem rowerowym do Biedrzychowej. W tej wsi dojeżdżamy do dwupasmowej drogi nr 3, którą przekraczamy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Nadal niebieskim szlakiem rowerowym, lasem, drogą szutrową jedziemy do Sobina. Z Sobina już szosą kierujemy się do Jędrzychowa i dalej do Szklar Dolnych, gdzie skierujemy się na południe do Obory. Z Obory do Lubina ścieżką rowerową wzdłuż szosy. Na skraju miasta ścieżka rowerowa skręca w lewo (na wschód, a potem na południe). Dalej wzdłuż ulicy Hutniczej do ulicy Lecha Kaczyńskiego. Tą ulicą przechodzącą w Aleję Niepodległości dojeżdżamy na miejsce startu.
Trasę można podzielić na dwa etapu. Miejsce podziału mogą być Koźlice, z których za torami, skręcając na południe, dojedziemy do Goli i dalej do Lubina.
Ciekawe miejsca na trasie to: pałac w Księginicach, dwór Jana Jonstona w Składowicach, kościoły świętego Marcina w Rynarcicach, świętej Barbary w Żelaznym Moście, świętego Michała w Sobinie, świętego Bartłomieja Apostoła w Jędrzychowie, świętych Piotra i Pawła w Szklarach Dolnych oraz świętego Antoniego w Oborze.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Dolina Baryczy. Część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część zachodnia

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne podając ich długość. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz ciekawostka - gniazda bocianie.

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Bory Dolnośląskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Dolnośląskie

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Ziemia Lubuska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Lubuska

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019

Miejscowości na trasie