Z Lubina do Parszowic
Długość trasy 43 km.
Prawie cała trasa przebiega szosami. Tylko niewielki odcinek, od Koźlic do Rynarcic, biegnie leśną drogą szutrową.
Opis trasy rozpoczynamy od skrzyżowania drogi nr 3 (z Zielonej Góry do Wrocławia) z ulicą Ścinawską. Na "światłach" przeskakujemy na drugą stronę. Mały kawałek ścieżką rowerową i drogę biegnącą do Ścinawy przekraczamy poprzecznie. Drogą na północ dojeżdżamy do szosy biegnącej do Księginic. W Księginicach skręcamy w lewo i przed pałacem jedziemy w kierunku Składowic. Droga biegnie do tej wsi wśród pól. Dojeżdżając do głównej drogi w Składowicach kierujemy się w prawo (na północny-wschód) do Ustronia i Dąbrowy Górnej. Przy końcu Dąbrowy Górnej, na przystanku autobusowym, skręcamy w prawo (na południe i jedziemy do Siedlec. W tej wsi, przy kościele, skręcamy w lewo (na południowy-wschód) i kierujemy się na Ręszów. Przejeżdżamy przez Ręszów i podążamy na wschód. Docieramy do poprzecznej drogi biegnącej ze Ścinawy do Parszowic. Skręcamy w prawo (na południe) i przez Sitno docieramy do Parszowic. W Parszowicach, przy kościele Świętej Rodziny, ostry skręt w prawo (na zachód) i droga prowadzi nas do Niemstowa. W Niemstowie, przy boisku, przed kościołem, skręt w prawo w szutrową drogę (na północ), którą jedziemy do Czerńca, po drodze przejeżdżając nad Zimnicą. Z Czerńca kierujemy się na północ do Księginic, po drodze przekraczając ruchliwą drogę relacji Ścinawa-Lubin. Od Księginic wracamy do Lubina tą samą trasą, którą rozpoczęliśmy wycieczkę.
Ciekawe obiekty na trasie to: pałace w Księginicach i Jana Jonstona w Składowicach, kościoły świętego Józefa Oblubieńca w Ustroniu, świętego Michała Archanioła w Siedlcach, Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Czerńcu, świętego Antoniego Padewskiego w Niemstowie, Świętej Rodziny w Parszowicach, Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Ręszowie. W kościele Świętej Rodziny w Parszowicach (na zdjęciu) swą mszę prymicyjną odprawił błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część zachodnia
Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne podając ich długość. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz ciekawostka - gniazda bocianie.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa
Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Lubuska
Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.
Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019