category-icon

Lubin - Dłużyce

41 km
67 m
Polska, dolnośląskie, Ścinawa

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-06-15
Polska, dolnośląskie, Ścinawa
category-icon
41 km
67 m
64 m
Łatwy
3.1/6
Do Dłużyc
Długość trasy 42 km.
Wycieczkę rozpoczynamy przy przejściu dla pieszych przez dwupasmówkę (droga nr 3 relacji Zielona Góra – Wrocław) obok Castoramy. Przechodzimy na drugą stronę i wjeżdżamy do Miroszowic. Przejeżdżamy przez całą wieś i docieramy do Zimnicy, którą przekraczamy (most). Zagłębiamy się w las. Po około 1 kilometrze docieramy do drogi biegnącej do Kłopotowa. Skręcamy na tę drogę w prawo (na południe). Na początku wsi, za boiskiem piłkarskim, skręcamy w lewo (na wschód) i polami i lasem pędzimy do Czerńca. Wjeżdżamy do wsi, przez którą przejeżdżamy brukowaną drogą. Za kościołem pod wezwaniem Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych skręcamy w lewo (na północ) i podążamy do Siedlec. W Siedlcach, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo (na południowy-wschód), w przeciwną stronę mając kościół św. Michała Archanioła. Jedziemy wśród pól, potem lasem i znowu wśród pól. Dojeżdżamy do Ręszowa. We wsi kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Przed kościołem skręcamy w prawo i poprzez zabudowania gospodarcze kierujemy się ścieżką polną (na południe). Po drodze ponownie przekraczamy Zimnicę. Kilkaset metrów za mostkiem skręt w poprzeczną drogę w lewo (na wschód). Drogą polną jedziemy do Sitna. W tej wsi skręt w prawo (na południe) i po przejechaniu przez mostek zaraz skręt w lewo (na wschód) i ponownie polną drogą kręcimy w kierunku Dłużyc. Droga zmienia kierunek ze wschodniego na południowo-wschodni. Docieramy do sporego skrzyżowania dróg polnych i kierujemy się prawie na wprost. Jedziemy mając po lewej ręce las. Kierunek drogi jest prawie południowy. Trafiamy na rozwidlenie dróg. Wybieramy lewą odnogę i podążmy do Dłużyc mając nadal las po lewej ręce (na wschód). We wsi ruiny pałacu i kościół Chrystusa Króla. Powstało tu też Centrum Edukacji Regionalnej założone przez Stowarzyszenie Społeczno-Regionalne Ziemi Ścinawskiej Mała Ojczyzna i Andrzeja Sitarskiego (Dłużyce 6). Z Dłużyc kierujemy się szosą na południowy-zachód (w prawo) do Zaborowa. W tej wsi kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i ruiny pałacu. Z Zaborowa wybieramy kierunek na Parszowice – w prawo (na zachód). Parszowice to miejsce, w którym odprawił swoją mszę prymicyjną w kościele Świętej Rodziny ksiądz Jerzy Popiełuszko. Nadal podążamy szosą, teraz do Niemstowa. Przejeżdżamy przez bardzo długą wieś mijając po drodze kościół świętego Antoniego z Padwy. Kilkaset metrów za kościołem skręt w prawo (na północny-zachód) do przysiółka Łazek. Przejeżdżamy przez Łazek i docieramy do drogi biegnącej z Wrocławia do Zielonej Góry. Przekraczamy drogę w poprzek i zagłębiamy się w las jadąc do Osieka. W tej wsi wjeżdżamy na główną drogę i kierujemy się w lewo (na zachód). Przed kościołem Chrystusa Króla skręt w prawo i jedziemy do lasku. Przejeżdżamy przez las i wyjeżdżamy na Przelesiu skąd kierujemy się na miejsce startu.

Paweł Niewodniczański
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
www.ziemialubinska.pl

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Dolina Baryczy. Część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część zachodnia

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne podając ich długość. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz ciekawostka - gniazda bocianie.

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019

Miejscowości na trasie