category-icon

Lipnica Murowana Szpilówka Rożnów

39 km
4 h
793 m
Polska, małopolskie, Lipnica Murowana, Wiśnicko-Lipnicki Park Krajobrazowy, powiat bocheński, Zewnęt

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-08-29
Polska, małopolskie, Lipnica Murowana, Wiśnicko-Lipnicki Park Krajobrazowy, powiat bocheński, Zewnęt
category-icon
39 km
793 m
787 m
Trudny
4 h
4.6/6
Celem wyjazdu była Szpilówka z wieżą widokową. z Lipnicy prowadzi wytyczony szlak. My pojechaliśmy szlakiem czarnym a później zielonym. Nie wiem czy to był dobry wybór bo szlak zielony ma w bardzo stromy podjazd a w dwój miejscach wjazd jest praktycznie niemożliwy ze względu na nachylenie stoku. przejazd grzbietem dość przyjemny szeroką ścieżką bez większych problemów. Najłatwiejszy podjazd jest chyba od Iwkowej lub ze Szpilowa bo tam prowadzi najwyżej droga asfaltowa ale ten ostatni może być bardziej stromy od Iwkowej. widoki z wieży mogą powalić ale trzeba trafić na super pogodę. Błędem wielkim jest to, że tablice z panoramami znajdują sie u podnóża wieży a nie na jej szczycie.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Beskid Wyspowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Wyspowy

Mapa w wersji elektronicznej, którą można otworzyć jako jeden z podkłądów offline w aplikacji mobilnej Traseo. Mapa wydawnictwa compass obejmuje zasięgiem Beskid Wyspowy oraz Pogórze Wiśnickie i wschodnią część Pogórza Wielickiego. Od północy ogranicza ją Brzesko i Bochnia, na południu Rabka i Stary Sącz, na zachodzie - Jordanów, a na wschodzie - Nowy Sącz. To świetna alternatywa dla mapy drukowanej. Rok wydania: 2023

Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie