category-icon

Libiąż

125 km
165 h 53 min
1 km
Polska, śląskie, Bronów, powiat bielski

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2018-06-23
Polska, śląskie, Bronów, powiat bielski
category-icon
125 km
1027 m
1027 m
Średni
165 h 53 min
3.4/6
W upalną niedzielę 16 czerwca 2018 roku rozpocząłem swój kolejny wyjazd rowerowy. Tym razem udałem się na tamę Jeziora Goczałkowickiego, by potem w Goczałkowicach skierować się na Rudołtowice i potem na Miedźną. Stamtąd bezdrożami przejechałem w kierunku Woli i Jedliny. Tam zapadła decyzja, by jechać w kierunku Libiąża. Trasa wiodła przez Chełmek i tamtejsze lasy, które w upalny dzień dały ochłodę. Z Libiąża pojechałem do Żarek, a potem znów lasami w kierunku rzeki Wisły, gdzie wjechałem na wał i znaną mi wcześniej z wyprawy na Kraków, WTR, która dojechałem do Oświęcimia, zatrzymując się obok obozu Auschwitz. Chwilę tam stałem, ale niestety zwiedzanie obozu było niemożliwe, więc pojechałem do pobliskiej Brzezinki, gdzie wszedłem na teren obozu Birkenau, na trasie myląc drogę przez co przypadkowo wracałem się do Oświęcimia. Potem jechałem standardowo w kierunku obszaru Natura 2000 "Stawy w Brzeszczach" i po wjechaniu na główną drogę w kierunku Pszczyny, znów zawitałem w Miedźnej, a potem chwilowo w Grzawie i ponownie w Rudołtowicach. Z tej wsi jest technologiczna przeprawa przez Wisłę, do Czechowic-Dziedzic, skąd przez Zabrzeg pojechałem do domu. Licznik zatrzymał się na 131 km.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z podkładów mapowych, widać pozycję użytkownika na mapie. To świetna alternatywa dla map drukowanych. Rok wydania: 2018

Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2022