Trasa rozpoczyna się i kończy na Rynku w Lanckoronie.
Samochód można zostawić na darmowych miejscach parkingowych.
Ruszamy "w górę" Rynku, kierując się za drogowskazami w kierunku kościoła i Zamku. Tuż przed kościołem skręcamy w prawo i podążamy ulicą Świętego Jana oraz Podzamcze do ruin Zamku.
Droga odpowiednia dla wózków dziecięcych. Z Rynku na Zamek dotrzemy mniej więcej w 10 - 15 min.
W pobliżu Ruin niewielka polana, na której są ławeczki i wiaty. Można zrobić odpoczynek. Następnie cofamy się tą samą drogą, którą przyszliśmy lub wybieramy jedną ze ścieżek, tak by dotrzeć do skrzyżowania Alei Zakochanych z Aleją Cichych Szeptów. Skręcamy w prawo i ruszamy Aleją Zakochanych przed siebie. W tym miejscu można spotkać mnóstwo rowerów crossowych. Należy mieć to na względzie, wędrując z małymi dziećmi. Ostrożność wskazana.
Jeśli chcemy wersję cywilizowaną wycieczki — podążamy cały czas Aleją Zakochanych, skręcając na rozdrożu, przy konstrukcjach i ławeczkach drewnianych, w prawo. Wybierając naszą wersję, kierujemy się w lewo, lekko w dół. Uważajcie, żeby w odpowiednim momencie skręcić w prawo. Inaczej zatoczycie jeszcze większe koło, niż byście chcieli. W końcowej fazie tego odcinka szczególnie w okolicach pory deszczowej, jesiennej i wczesnowiosennej występuje błoto w ilości wielkiej. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie.
Następnie wychodzimy na asfalt, skręcamy w prawo i idziemy wzdłuż drogi, dopóki nie zobaczymy skrętu do Willi Tadeusz. W okolicach Willi kilka atrakcji: huśtawki dla dorosłych, prawdziwa armata, drewniany samochód. Samą Willę również warto odwiedzić — jeśli będziecie mieć ochotę na mały posiłek, warto wcześniej zadzwonić do właścicieli i ustalić szczegóły. My zostaliśmy ugoszczeni pysznym kompotem, kawą, herbatą i absolutnie cudowną atmosferą.
Po chwili odpoczynku wychodzimy z Willi i kierujemy się ścieżką, która prowadzi w lewo i lekko pod górę. Trasa dobra, również idealna dla wózków.
W ten sposób docieramy z powrotem na Rynek i delektujemy się małomiasteczkowym klimatem.
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Makowski (Średni)
Mapa Beskidu Makowskiego (zwanego także Średnim lub Myślenickim) swoim zasięgiem obejmuje także fragmenty Beskidów: Małego, Żywieckiego i Wyspowego. Najwyższym szczytem jest Mędralowa, pozostałe pasma osiągają wysokość do 700 – 800 m n.p.m. Beskid Makowski jest stosunkowo mało popularny wśród turystów, chociaż jest też dosyć gęsto zaludniony. Na mapie przedstawione zostały szlaki piesze oraz trasy rowerowe, zastosowano także cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności terenu. Mapa offline, którą można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne, zasięgiem obejmuje tereny od Wadowic na zachodzie po Dobczyce i Rabkę-Zdrój na wschodzie. Rok wydania 2023
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z podkładów mapowych, widać pozycję użytkownika na mapie. To świetna alternatywa dla map drukowanych. Rok wydania: 2018