category-icon

Łazy - Koziegłowy - Łazy

91 km
6 h 28 min
2 km
Polska, śląskie, Łazy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2024-05-03
Polska, śląskie, Łazy
category-icon
91 km
2095 m
2074 m
Łatwy
6 h 28 min
4.9/6
Wycieczki rowerowe oprócz tego, że stanowią formę aktywności fizycznej ale umożliwiają także poznawanie nowych miejsc i obiektów. Tym razem za cel obrałem sobie Koziegłowy i okolice. Wycieczka w sumie bardzo przyjemna i gdyby nie odległość to można by powiedzieć, że łatwa. Teren po którym się poruszałem był stosunkowo płaski a jeśli się pojawiały wzniesienie to stosunkowo niskie i łagodne. Planując trasę wybrałem drogi w miarę możliwości jak najmniej ruchliwe i takimi się okazały. Poruszałem się głównie drogami asfaltowymi, zdarzyły się jednak i drogi gruntowe prowadzące przez tereny leśne i tych dróg gruntowych było w sumie ok. 15,5 km. Jakość tych dróg gruntowych była całkiem dobra na co wpływ na pewno miało kilka bezdeszczowych dni a co za tym idzie brak błota. Podczas wycieczki zobaczyłem to co sobie zaplanowałem a zwłaszcza te których wcześniej nie widziałem czyli wybrane obiekty w Koziegłowach, i kościoły w Chruszczobrodzie, Wojkowicach, Cynkowie, Koziegłówkach. Największe wrażenie zrobił na mnie może najmłodszy ale najbardziej imponujący wielkością i wyglądem kościół w Koziegłówkach. Pozostałe obiekty na trasie widziałem już w przeszłości więc ich widok w niczym mnie nie zaskoczył tym bardziej, że niewiele się zmieniły na przestrzeni lat. Wycieczkę zacząłem i miałem skończyć w Łazach jednak po zrobieniu prawie całej pętli, stwierdziłem, że mam jeszcze na tyle sił i czasu aby ją sobie trochę wydłużyć i zobaczyć znajdujące się w pobliżu Łazów pozostałości zespołu dworskiego w Rokitnie Szlacheckim. Pozostałości tego dworu zobaczyłem jednakże muszę stwierdzić, że panujący tam bałagan i stan obiektów skutecznie zniechęcają do odwiedzania tego miejsca.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Metropolia Silesia i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Metropolia Silesia i okolice
Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki architektury, techniki i przyrody; aktualną infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną; szlaki: piesze PTTK, rowerowe, dydaktyczne i spacerowe; oraz wiele innych ciekawych informacji, np. przebieg granic państwowych z 1914 i 1939 roku. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnowskie Góry na północy, Tychy na południu, Gliwice na zachodzie i Jaworzno na wschodzie.
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna

Mapa przedstawia północną część jury Krakowsko-Częstochowskiej - obszar usiany skalnymi ostańcami z wąwozami i płaskowyżami. Są tu też zamki i pałace. Zasięg mapy wyznaczają: Częstochowa Koniecpol, Zawiercie, Miasteczko Śląskie. Gęsta sieć szlaków turystycznych, które umożliwiają dogodne dotarcie do wszystkich najciekawszych zakątków. Wszystkie szlaki (piesze, rowerowe, konne) posiadają między punktami węzłowymi odległości– dzięki temu można zaplanować wycieczkę.

Mapa przygotowana wyłącznie w wersji cyfrowej – brak dostępnej wersji papierowej.

Jura Krakowsko-Częstochowska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jura Krakowsko-Częstochowska

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot. Ukształtowanie terenu z wąwozami, płaskowyżami i łagodnymi wzgórzami, bogactwo zabytków oraz zagospodarowanie korzystnie wpływają na rozwój turystyki. Niezmiernie istotna jest gęsta sieć szlaków turystycznych, które umożliwiają dogodne dotarcie do wszystkich najciekawszych zakątków. Nie brakuje tu licznych stadnin i ośrodków jeździeckich, umożliwiających uprawianie turystyki konnej.

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej łączy Kraków z Częstochową a jej zasięg wyznaczają: Mstów na północy, Częstochowa i Trzebinia na zachodzie, Siewierz i Alwernia na południu oraz Kraków na wschodzie. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie