category-icon

Kost

2 km
21 m
Podkost

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-01-05
Podkost
category-icon
2 km
21 m
11 m
Łatwy
3.9/6
Wycieczka piesza do zamku Kost. Trasa jest łatwa do pokonania. Zamek jest często odwiedzany przez turystów dlatego polecam odwiedziny przed lub po sezonie.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Czeski Raj
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czeski Raj

Czeski Raj to jeden z najładniejszych zakątków północnych Czech, znany przede wszystkim ze skalnych miast (m.in. Hruboskalsko oraz Prachovské skály) i pięknych zamków. Mapa "Czeski Raj" przedstawia szlaki, atrakcje turystyczne oraz ważne punkty.

Czeski Raj
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czeski Raj
Czeski Raj to region turystyczny w północno-zachodnich Czechach, słynący z niezwykłych formacji przyrodniczych (m.in. skalne miasta, liczne skałki) oraz pamiątek historycznych (zamki, pałace). Jednocześnie stanowi najstarszy obszar chronionego krajobrazu w Czechach, utworzony w 1955 r. W 2005 r. niespełna 700 km² terenu Czeskiego Raju oznaczono jako geopark UNESCO. Jest to obszar niezwykle cenny geologicznie, przyrodniczo, kulturowo i historycznie, dlatego jest bardzo popularny wśród turystów (rocznie odwiedza go około 300 tysięcy osób). Znajdują się tutaj liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe (o znacznym stopniu trudności), wieże oraz punkty widokowe. W sezonie letnim kursują specjalne autobusy z okolicznych miejscowości. Czeski Raj otaczają miejscowości (najczęściej niewielkie miasteczka oraz wsie), w których przetrwała zabytkowa zabudowa, m.in.: Jiczyn, Mnichovo Hradiště, Rovensko pod Troskami, Sobotka, Turnov i Železný Brod.
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020