Koleczkowo 13 km - Wycieczka biegowa 08.09.2019

Dodano 11 sierpnia 2019 przez plik GPX
Koleczkowo 13 km - Wycieczka biegowa 08.09.2019
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

155569
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 12,9 km
 • Przewyższenie: 66,97 m
 • Suma podejść: 418,43 m
 • Suma zejść: 419,48 m
 • Data: 8 września 2019
 • Lokalizacja: Koleczkowo
878466
36822
Trasa podstawowa to około 13 km po zupełnie innych miejscach niż ostatnio. Wchodzimy tym razem na tereny moreny czołowej, a co za tym idzie czeka Was trochę górek. Spokojnie, spokojnie, nie zamierzam Was zajeżdżać, bo wycieczka ma być przyjemnością. No chyba, że tydzień później planujecie start w Kaszubskiej Poniewierce, to będzie to idealny moment na zrobienie ostatniego, mocnego treningu.
Zaczynamy na terenie szkoły podstawowej w Koleczkowie i po około 1,5 km biegu polami i łąkami dobiegamy do lasu, a po kolejnych kilkuset metrach wbiegamy / wchodzimy na czarny szlak. Od razu widać, że rzeźba terenu jest trochę inna niż ostatnio. Skręcamy w lewo i biegniemy wzdłuż rzeczki o nazwie Zagórska Struga. Jeśli będziecie cicho to na pewno zobaczycie tu żurawie, a być może i jelenie, które na pobliskich łąkach często witają dzień. Mogę Wam też zdradzić, że wijącą się niewielką 28 km rzeczkę docenił National Geographic, które kilka lat temu pisał i pokazywał zdjęcia tych urokliwych miejsc. Po około 4 km dobiegamy do Piekiełka i skręcamy ostro w lewo i następnie po minięciu zabudowań skręcamy w prawo i zaczynamy lekką wspinaczkę w kierunku Piecewa. W tych miejscach często spotykałem stadko jeleni, także uważnie się rozglądajcie ;-) Z lasu wybiegamy na łąki tylko na chwilę, aby ponownie zanurzyć się w lasach wzgórz morenowych. Na szczęście tym razem czekają nas zbiegi i tylko czasami małe podejścia. Po kilku około 2 km dobiegamy ponownie do czarnego szlaku, Zagórskiej Strugi i znanej nam starej kamiennej drogi prowadzącej do Rumi. Skręcamy w prawo, aby po kilkuset metrach odbić w lewo w kierunku Łężyc. Niestety tu czeka Was długi i dość wymagający podbieg. Jednak widoki tego wąwozu rekompensują trud. Podbiegi jednak kiedyś się kończą, a po nich jest już lżej i tak będzie tym razem. Po pokonaniu tego wzniesienia mamy kilka kilometrów pięknych lasów i w miarę płaskiego terenu oraz wijących się szutrowych dróg. Dobiegamy ponownie do czarnego szlaku i znaną nam już trasą wracamy do Koleczkowa i do Szkoły Podstawowej.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0