category-icon

Jaworzno - Kawowa pętla Brzeg

115 km
11 h 23 min
190 m
Jaworzno

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-07-09
Jaworzno
category-icon
115 km
190 m
192 m
Łatwy
11 h 23 min
5.4/6
Dzisiaj na kawkę mała pętelka w miejscowości Brzeg.

Zamek Piastów Śląskich w Brzegu – rezydencja Piastów śląskich powstała w XIII w., obecnie siedziba Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Pałac w Sulisławiu – pałac wybudowany na początku XIX w. w stylu neogotyckim w Sulisławiu (województwo opolskie).

Pałac jest elementem zespołu pałacowego z drugiej połowy XIX w., w skład którego wchodzi jeszcze park


Pałac Konary

Pałac Konary to zabytkowy obiekt, który warto poznać, zobaczyć, spędzić w nim miłe chwile. Można zaplanować tutaj imprezę rodzinną i firmową – na odwiedzających czekają okazałe sale, z pieczołowitością odrestaurowane i zaaranżowane. Do dyspozycji gości są eleganckie apartamenty i wygodne pokoje gościnne. Atrakcją pałacu jest niezwykła, XVIII-wieczna kaplica, w której odbywają się również uroczystości ślubne.

Pałac otacza piękny, zadbany park – świadectwo zamiłowania właścicieli – zarówno tych dawnych, jak i tych obecnych – do przyrody i docenienia jej dobroczynnego wpływu na samopoczucie człowieka.

Dla tych z Państwa, którzy planują duże przyjęcia weselne, przygotowaliśmy salę w pięknych wnętrzach stodoły w części folwarcznej obiektu. Stodoła, już sama w sobie jest niepowtarzalna. Jej rustykalny, nieco surowy, a zarazem ciepły klimat urzeknie zwolenników sielskiego życia tęskniących za minionymi czasami. Całkowicie w stylu vintage, boho – prosta, wysmakowana elegancja. Miejsce jest nad wyraz klimatyczne i przestrzenne. Nieco surowe, ceglano-drewniane wnętrze daje niezliczone możliwości aranżacyjne.

W Konarach możecie spełnić marzenie o oryginalnym weselu.

Pałac w Kopicach – pałac w ruinie z XIX wieku w Kopicach w powiecie brzeskim, wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa opolskiego, część zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego, w którego skład wchodzą ponadto: park z kaplicą grobową Schaffgotschów oraz folwark

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gromnik i Wzgórza Strzelińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gromnik i Wzgórza Strzelińskie

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz szlaki turystyczne wraz z kilometrażem.

Rok wydania: 2018

Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-wschodnia

Mapa Wrocławia i okolic na zachodzie sięga po centrum Wrocławia, na wschodzie do Brzegu, południowa granica określona jest przez Wiązów, północna przez Oleśnicę. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 17°04’ - 17°30’ długości geograficznej wschodniej oraz 50°49’-51°14’ szerokości geograficznej północnej. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera długości szlaków pieszych i rowerowych, nazwy ulic, rodzaje nawierzchni dróg, zabytki. Tak dokładnej mapy turystycznej tego obszaru jeszcze nie było!

Stobrawski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Stobrawski Park Krajobrazowy

Mapa turystyczna Stobrawskiego Parku Krajobrazowego aktualizowana w terenie z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje swym zasięgiem obszar ograniczony od południowego-wschodu Jeziorem Turawskim, od północy sięga po Wołczyn, natomiast od wschodu po Brzeg.

Ziemia Ząbkowicka
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Ząbkowicka

Mapa jest w zasięgu: od Kłodzka do Nysy, na północ do Strzelina i Dzierżoniowa. Opracowanie zawiera informacje niezbędne każdemu turyście m.in. położenie zabytków, bazę noclegową oraz przebieg wszystkich szlaków pieszych, ścieżek dydaktycznych, tras rowerowych oraz modnych ostatnio Singletraków. Dla łatwego czytania podano ich długości. Mapa opisana na siatce WGS 84, zgodna z polskimi systemami nawigacyjnymi.

Bory Niemodlińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Niemodlińskie
Mapa "Bory Niemodlińskie" obejmuje obszar: Opole, Krapkowice, Głogówek, Korfantów, Lewin Brzeski, Popielów. Treść kartograficzna zawiera cenne informacje dla rowerzystów i piechurów, zabytki, kościoły, kapliczki oraz wszystkie informacje przyrodnicze: numery oddziałów leśnych, pomniki przyrody, użytki ekologiczne, obszary natura 2000.
Przedgórze Sudeckie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Przedgórze Sudeckie

Na mapie Przedgórza Sudeckiego zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, narciarskich i konnych, łącznie z kilometrażem, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Przy szlakach pieszych podano także orientacyjny czas przejścia. Zaznaczono wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m.

Miejscowości na trasie