category-icon

Ekstrymalna trasa w trakcie burzy i deszczu2014/4/8

57 km
4 h 54 min
947 m
Polska, śląskie, Siemianowice Śląskie

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2014-04-08
Polska, śląskie, Siemianowice Śląskie
category-icon
57 km
947 m
926 m
Trudny
4 h 54 min
5/6
Miała być wspaniała wyprawa rowerowa do Imielina nad zalew.Zaczęło się super pogoda ładna słoneczna gdy wyjeżdżałem z Siemianowic w kierunku Katowic-Muchowca i dalej na Kostuchnę,gdzie było miejsce spotkania z kumplem i jego synkiem. Od tej pory jechaliśmy już razem, przez wspaniały stary las na Murckach i Zamościu aż do Lędzin gdzie złapała nas burza i ulewa,którą przeczekaliśmy na przystanku autobusowym. Po przemyśleniu na stałej sytuacji,stwierdziliśmy że trzeba się wracać z powrotem gdyż zrobiło się mokro,zimno i nie przyjemnie.Powrót także nie odbył się bez przygód.Wracając z Lędzin po rozkopanych drogach,gdzie zakładano kanalizację woda i błoto chlapało po oczach.Dopiero trochę lepiej zrobiło się wjeżdżając do lasu między Lędzinami a Zamościem ale ta nasza radość też długo nie trwała ponieważ po przejechaniu może 3 km przez las znów zaczęło padać więc znów trzeba było szukać jakiegoś schronienia.
Schronieniem okazał się po krótkiej jeździe w deszczu zadaszony PAŚNIK dla zwierząt. Zrobilo się trochę przyjemnie i śmiesznie jak na tak ekstrymalne warunki.Po może pół godzinnej ulewie i burzy znów wsiedliśmy na nasze zabłocone i mokre rowery i zaczęliśmy jechać w kierunku Katowic-Murcki. I od tej pory przez Kostuchnę,Podlesie,aż do Mikołowa-Gniotek towarzyszył nam deszcz.
Więc w taki sposób wylądowałem u KUMPLA ,który mnie przenocował,bo do domu było już za późno i ciemno.A w domu czekała na nas ciepła herbata,kąpiel,kolacja i piwko.DZIĘKI STARY.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Metropolia Silesia i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Metropolia Silesia i okolice
Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki architektury, techniki i przyrody; aktualną infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną; szlaki: piesze PTTK, rowerowe, dydaktyczne i spacerowe; oraz wiele innych ciekawych informacji, np. przebieg granic państwowych z 1914 i 1939 roku. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnowskie Góry na północy, Tychy na południu, Gliwice na zachodzie i Jaworzno na wschodzie.
Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024