category-icon

Edmundova souteska i Divoka souteska

9.8 km
0 m
Hrensko

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-01-16
Hrensko
category-icon
9.8 km
0 m
0 m
Łatwy
4.1/6
Wycieczka do turystycznego raju. Ten szlak jest dobrze znany turystom, nie ma się co dziwić bo widoki po drodze należą do tych, które będzie się pamiętać długo. Trasa jest łatwa do pokonania i składa się z dwóch etapów przeprawy, którą pokonuje się łodzią oraz odcinków pieszych. Polecam tą wycieczkę.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Saksońska Szwajcaria - część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Saksońska Szwajcaria - część zachodnia

Mapa obejmuje zachodnią część Saksońskiej Szwajcarii w Niemczech. Na mapie zaznaczono kurorty i miasteczka oraz atrakcje turystyczne regionu niemieckich Gór Połabskich, ponadto jest tu: Bastei, Twierdza Königstein, Hohnstein z zamkiem, formy skalne Schrammsteine. Zawiera szlaki piesze i rowerowe oraz wszystkie informacje potrzebne turyście. Mapa opisana na siatce WGS 84, zgodna z polskimi systemami nawigacyjnymi.

Czeska Szwajcaria, okolice Šluknova
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czeska Szwajcaria, okolice Šluknova
PN Czeska Szwajcaria położony jest w północnych Czechach, między miejscowościami Hřensko na zachodzie a Chřibská na wschodzie, na południu graniczy z Obszarem chronionego krajobrazu Łabskie Piaskowce, a od północy graniczy z Szwajcarią Saksońską położoną po północnej stronie granicy czesko-niemieckiej. Występują tu unikatowe piaskowcowe skalne miasta, stworzone przez zagęszczenie ciekawych formacji, jak: bramy, pionowe ściany, baszty, iglice, wąwozy, szczeliny, parowy, i wąskie tarasy skalne. Chociaż obszar kojarzy się z górami, znajduje się tutaj najniżej położony teren w Czechach w miejscowości Hřensko, leżącej na wysokości 115 m n.p.m. Cały teren Parku Narodowego Czeska Szwajcaria, pod względem zajmowanego obszaru oraz minimalnego zaludnienia, jest unikalnym regionem na skalę Europejską. Symbolem Czeskiej Szwajcarii jest największa w Europie naturalna skalna brama – Brama Pravčicka.
Czeskie Średniogórze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czeskie Średniogórze

Czeskie Średniogórze to pasmo górskie w północnych Czechach, w kraju usteckim. Przepływa przez nie Łaba, tworząc przełom zwany Porta Bohemica, czyli Czeska Brama. Powierzchnia Czeskiego Średniogórza wynosi 1265 km². Góry są zbudowane głównie ze skał bazaltowych i fonolitów wieku trzeciorzędowego, które świadczą o dawnym wulkanizmie. Charakterystycznym elementem rzeźby są izolowane wzniesienia w kształcie stożków, są to wygasłe wulkany. Do najsłynniejszych należą Milešovka – najwyższa góra, Lovoš czy Hazmburk. Niemal całe pasmo znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego (CHKO) Czeskie Średniogórze, z siedzibą w Litomierzycach. Charakterystyczne jest występowanie ciepłolubnej roślinności stepowej: owsicy (Helictotrichon desertorum), ostnicy, lnu złocistego.

Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020