category-icon

Droga św. Jakuba Via Regia odcinek Kamień Śląski - Opole - Czarnowąsy

29 km
0 m
Kamień Śląski - Opole - Czarnowąsy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-08-28
Kamień Śląski - Opole - Czarnowąsy
category-icon
29 km
0 m
43 m
Średni
4.4/6
Drogę św. Jakuba Via Regia ropoczynamy przy kościele św. Jacka w Kamieniu Śląskim,wybudowany z kamienia wapiennego i cegieł, nad wejściem głównym figura św. Jacka z monstrancją. Piękne wnętrze na ołtarzu głównym obraz przedstawiajacy św. Jacka i Matkę Boską z dzieciatkiem Jezus na tle palacego sie miasta. Na placu przed kościołem figura św. Jana Nepomucena ufundowana w 1784r przez rodzinę Larischów. idąc za śladem muszli po drodze spotykamy ciekawe oznakowanie drogi św. Jakuba Via Regia poprzez leżące duże kamienie na których umocowane są tabliczki informacyjne oraz kierunek dalszej drogi. Na trasie drogi Via regia mijamy kościoły św. Jana Nepomucena w Kosorowicach, św. Jadwigi Śląskiej w Malinie, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Nowej Wsi Królewskiej, Świętej Trójcy w Opolu, Bazylikę Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu, odrestaurowany kościół św. Anny w Czarnowąsach i Zespół Klasztorny Sióstr Norbertanek i kościół pw. Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach. Po drodze jest dużo ciekawych miejsc, czesciowo umiejscowionych na mapce. Trasa rysowana ręcznie na podstawie śladu GPS. Bardzo ładna trasa i dobrze oznakowana. Polecam.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Opole
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Opole

Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Rok wydania: 2020

Stobrawski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Stobrawski Park Krajobrazowy

Mapa turystyczna Stobrawskiego Parku Krajobrazowego aktualizowana w terenie z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje swym zasięgiem obszar ograniczony od południowego-wschodu Jeziorem Turawskim, od północy sięga po Wołczyn, natomiast od wschodu po Brzeg.

Kraina Dinozaurów
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kraina Dinozaurów

Kraina Dinozaurów to obszar ograniczony miejscowościami: Krupski Młyn, Dobrodzień, Zagwiździe, Opole. W centrum mapy znajduje się Jezioro Turawskie z zaznaczonymi wieloma ośrodkami. Obok Jeziora jest miejscowość Krasiejów, gdzie odkryto skamienieliny dinozaurów, na bazie tych wykopalisk utworzono „Park Krasiejów” z wieloma atrakcjami. Przez środek tego terenu przepływa rzeka Mała Panew – świetna do uprawiania kajakarstwa. Obszar ten jest bogaty w ciekawe zakątki, obiekty przyrodnicze i turystyczne. Zaznaczono wszystkie szlaki : piesze, rowerowe , konne i kajakowe.
Mapa została przygotowana tylko dla urządzeń cyfrowych, nie ma odpowiednika w wersji papierowej.

Góra Świętej Anny
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góra Świętej Anny

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane długości). Są tu również szlaki konne i kajakowe. Dzięki informacjom zawartym na mapie planowanie wycieczki z jakiejkolwiek formy turystyki staje się proste.

Bory Niemodlińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Niemodlińskie
Mapa "Bory Niemodlińskie" obejmuje obszar: Opole, Krapkowice, Głogówek, Korfantów, Lewin Brzeski, Popielów. Treść kartograficzna zawiera cenne informacje dla rowerzystów i piechurów, zabytki, kościoły, kapliczki oraz wszystkie informacje przyrodnicze: numery oddziałów leśnych, pomniki przyrody, użytki ekologiczne, obszary natura 2000.
Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Miejscowości na trasie