Droga Kaszubska. Propozycja trasy

Dodano 15 sierpnia 2021 przez Garmin
Droga Kaszubska. Propozycja trasy
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

224600
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

1266081
"U Chłopa"
Start i koniec trasy
1266183
"U Chłopa"
Niezłe żarełko
1266188
Chmielno. Park kamienny
Fajna wystawa kamieni na świerzym powietrzu
1266191
Chmielno. Panorama na jezioro
Ławeczka i podziwianie widoków jak pogoda dopisze
1266193
Chmielno. Punkt widokowy
Warto się wdrapać, ale wrócić trzeba po śladach, albo zjechać polną drogą w dół zbocza. Tak w tamtych okolicach bywa.
1266195
Krzyż przydrożny i piękna panorama
Warto podjechać kawałek od trasy. Jak Ładna pogoda to fajnie popatrzeć na Kaszuby
1266206
Piękna panorama
na Kaszuby
1266214
Porażka
Jak ktoś bardzo chce to może podjechać, zostawić motocykl i z buta lecieć trzy km, żeby zobaczyć nowe ruiny. Policja tylko czeka, żeby wlepiać mandaty. Ja zrezygnowałem.
1266215
Kartuzy. Bardzo polecam.
Kolegiata w Kartuzach. Poczytajcie i zaplanujcie popas. Warto. http://kolegiatakartuzy.pl/?page_id=57
1266216
Ławeczka Asesora
Aleksander Kostuch Punkt widokowy – Ławka Asesora z widokiem na jezioro Karczemne w Kartuzach i panoramę miasta. Plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna i fajne schody- coś dla ekstremalnych rowerzystów w stylu downhill. W dole promenada biegnąca wzdłuż brzegu jeziora Karczemnego. Nazwa pochodzi od asesora sądowego Karla Pernina.
1266217
Piękna panorama na Kartuzy
Warto się zastanowić i zwiedzić stare miasto w Kartuzach
1266218
Wiatrak w Ręboszewie
Dla odważnych wjazd pod wiatrak. Z opisu:
W kawiarni można degustować zimne i gorące napoje, osłodzone świeżymi wypiekami domowej roboty oraz podziwiać piękno tutejszego krajobrazu. Klientom w szczególności polecamy pyszne samorobne ciasto, kawę w różnej postaci od mrożonej po gorące Espresso, piwo, napoje, lody oraz smaczne desery owocowe.
1266219
Pomnik Bohaterów Ruchu Oporu Pomorza Gdańskiego
Jest to pomnik poświęcony Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryfowi Pomorskiemu" oraz innym organizacjom konspiracyjnym walczącym z okupantem niemieckim podczas drugiej wojny światowej o odzyskanie całego Pomorza i niepodległość Polski. Obok punkt widokowy na Jezioro
1266220
"Musisz tu być" Punkt widokowy
Troszkę trudny wjazd, ale dacie radę. Widoki wynagrodzą trud podjazdu
1266221
Tutaj obrokowałem
Warto się rozejrzeć, bo w koło sporo smażalni i garkuchni. Ja wybrałem "obiad na wagę" Dało radę i mocno tanio.
1266228
"Droga Kaszubska"
Droga Kaszubska biegnie przez centralną część Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i liczy około 20 km. Pierwotna trasa rozpoczyna się we wsi Garcz, a kończy przy skrzyżowaniu z drogą Kościerzyna –Żukowo. Zbudowana została w latach 1965 – 1967 z inicjatywy B. Szczęsnego, jako droga krajobrazowa. Trasa ta umożliwia dojazd do najpiękniejszych i najciekawszych zakątków ziemi kaszubskiej. Droga przebiega pomiędzy jeziorami, zalesionymi zboczami wzniesień i polami.
1266229
Punkt widokowy Wieżyca
Ja odpuściłem, bo mnie nogi już bolały, ale dla chcącego nic trudnego. Podobnież widoki ekscytujące.
Google:. W wietrzne dni u góry czuć jak pracuje konstrukcja. Warte zwiedzenia. Bilet 10 zł. Parking płatny 8 zł. Łagodne podejście.
1266238
Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich
Obecnie, już ponad 100 – letnie, Muzeum to 22 ha obszaru położonego nad brzegiem jeziora Gołuń zabudowanego obiektami regionalnej architektury. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – ponad 50 obiektów z Kaszub i Kociewia świadczą o różnorodności budownictwa wiejskiego z okresu od XVII do XX wieku. Wiernie odtworzone wnętrza wraz z autentycznym wyposażeniem, czasowo uruchamiane urządzenia gospodarcze i przemysłowe nadają temu miejscu niezwykły klimat, spotęgowany malowniczym położeniem i walorami otaczającej przyrody.
1266239
Wdzydze Kiszewskie
Miejscowość turystyczna, Jest gdzie zjeść i wypić kawkę
1266240
Kościerzyna. Stare Miasto
Jest Starówka i Muzeum Kolejnictwa. Muzeum American Old Cars. Muzeum Ziemi Kościerskiej im. dra Jerzego Knyby no i Browar.
Warto nawet przejechać przez Starówkę.
1266241
Gołubie. Punkt widokowy
Mieliśmy jechać inaczej ale to google znowu nas wyje888 słało na zadupie. Ale ładnie tam było
1266242
Gołubie. Panorama
Warto popatrzeć jak jest ładna pogoda
1266243
Piękna stara kapliczka
Można pominąć, ale warto zobaczyć
1266244
Szuter i lesna droga
DL bez problemu pojedzie
1266245
Zamkowisko
Z Google.
Aleksander Kostuch (Szwajcaria Kaszubska)
Lokalny przewodnik
Grodzisko i jezioro Zamkowisko w Ziemi Pirsna. To tu zidentyfikowano największe grodzisko w okolicach. Grodzisko mierzyło 64 kroki szerokości i 100 kroków długości. Dojazd do grodu zazwyczaj był jeden. Przy wjazdach do grodu był most zwodzony . Budowle wewnątrz grodu były różne, od chaotycznej, przez prostokątną do zabudowy rzędowej. Wszystko zależało od kwalifikacji i zdolności budowlanych szczepu. Budowle wewnątrz grodu były budowane zespołowo , a rzadko pojedynczo. Były stosunkowo małe o rozmiarach 4 x 5 m i wysokości 2 m z drewna tzw. okrąglaków lub drewna ciosanego. Zabudowania były lekko wgłębione w ziemię. Takie budowle również były budowane po za grodem tzw. podgrodzie. Wewnątrz grodu jak i po za nim znajdowała się spiżarnia, wgłębienie na śmieci oraz miejsce na ognisko, które służyło do przygotowywania pożywienia oraz do celów grzewczych. Studnia z wodą znajdowała się poza wałem grodu. Było zamieszkane przez różne plemiona od tysięcy lat, jeszcze przed Chrystusem. Na terenie leśnictwa Uniradze, zidentyfikowano 605 kurhanów. Od Stężycy do Przewozu, na odcinku około 6km zidentyfikowano około 3000 kurhanów.
1266246
Zamkowisko
Idealne na popas. Zresztą sporo tu amatorów na przerwę. Polecam
1266247
Sznurki. Widok na jezioro
Jak ktoś lubi to warto popatrzeć
1266248
Widok na jezioro
Jak ktoś lubi
1269792
Na górę Tamową
Ja nie pojechałem i żałuję, bo opisy są zachęcające. Na G. Tamową należy skręcić w prawo. W lewo jak skręcicie, to objedziecie na około jezioro (z powrotem na kwaterę).
1269793
Góra Tamowa
Z opisów:
Najwyższa góra Tamowa wysokość 223m. Piękne widoki na 3 jeziora.
Widoki jak z pocztówki, na tarasie jest stół z ławeczkami i 2 lornety do obserwowania widoków
1269794
Góra Tamowa
Trzeba kombinować z dojazdem, bo nie wiem, czy zrobili już drogę.
Na pewno warto spojrzeć na mapę i poszukać przejazdu. Zawsze można wrócić po śladach i na skrzyżowaniu pojechać w lewo.
1269796
Chëcz u Kaszëbë
Ja nie byłem, ale wielu poleca jako restaurację z daniami lokalnymi.

75lukasz
Lokalny przewodnik · 233 opinie
Fajne położenie, miła obsługa, ciekawe propozycje menu regionalnego, spory wybór piwa, dobry stosunek jakości potraw do cen. Jedyny minus to kłopot z zaparkowaniem auta.
1269797
U Chłopa
Z tego co miła pani mi mówiła, to można sobie obiadek zamówić w Ośrodku.
Uparłem się na Drogę Kaszubską z wielu względów. Nie będę na Zlocie Kaszubskim V-Stroma. Trasa jest zachwalana przez wielu mototurystów to byc obok i nie przejechać, to grzech. I faktycznie, fajnie, że pojechałem. Wrócę tu kiedyś motocyklem. Serpentynki, łuki na wzniesieniach i w dolinkach. Prawie jak w górach . I te jeziora z żaglówkami w tle. Mega uczta dla oczu. Zdjęcia oddają tak z 50 % tego co można zobaczyć na własne oczy.
Droga Kaszubska biegnie przez centralną część Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i liczy około 20 km. Pierwotna trasa rozpoczyna się we wsi Garcz, a kończy przy skrzyżowaniu z drogą Kościerzyna –Żukowo. Zbudowana została w latach 1965 – 1967 z inicjatywy B. Szczęsnego, jako droga krajobrazowa. Trasa ta umożliwia dojazd do najpiękniejszych i najciekawszych zakątków ziemi kaszubskiej. Droga przebiega pomiędzy jeziorami, zalesionymi zboczami wzniesień i polami.
Obecnie jest kilka wariantów tej drogi, które mogą stanowić przedłużenie głównej trasy. Np. trasę możemy poszerzyć o odcinek od Wieżycy do Szymbarku i dalej do Kartuz przez Gołubie, Stężycę, Zgorzałe, Łączyno, Borzestowo i Miechucina. Inną możliwością może być przejechanie przez miejscowość Zgorzałe i skierowanie się na Brodnicę Górną i przez Ręboszewo wrócić do Chmielna lub Kartuz.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część południowa. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Przechlewo na zachodzie, Borzyszkowy i Sominy na północy, Czarna Woda i Czersk na wschodzie oraz Chojnice i Człuchów na południu. Na...

Mapa Wieżyca i okolice
Wieżyca i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wieżyca jest najwyższym wzniesieniem na Kaszubach. Mapa przedstawia obszar wokół góry ograniczony miejscowościami: Skaryszów, Kościerzyna, Lipusz, Cewice aż do lotniska w Gdańsku. Na mapie zaznaczono aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z...

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
OldTraveler
20 lipca 2022 OldTraveler napisał:
Na Górę Tamową nie wlazłem, bo byłem sam i nie miałem jak zostawić motka. Łapalice to "rozdmuchana" atrakcja, do której strach podjechać (policja) a parking kosztuje. Szkoda fatygi na taką "ciekawostkę".
Tomez
20 lipca 2022 Tomez napisał:
Trasy nie przejechałem a zaliczyłem tylko jej nieliczne punkty. Polecam Szwajcarię Kaszubską i okolice. Góra Tamowa panorama i widok na okolicę (lunety już dawno zawinięte przez amatorów cudzej własności) ps. co znaczy "porażka" w Łapalicach?
OldTraveler
16 maja 2022 OldTraveler napisał:
Dziękuję za opinię
Seriorza
16 maja 2022 Seriorza napisał:
Moja ulubiona
mpiekna12
28 listopada 2021 mpiekna12 napisał:
świetna propozycja
Jhonathan
8 października 2021 Jhonathan napisał:
Byłem
Cuba_wzy
21 sierpnia 2021 Cuba_wzy napisał:
Świetna trasa na motocykl
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.