Dębno- Ostrowiec

Dodano 16 maja 2015 przez plik GPX
Dębno- Ostrowiec
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

59430
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  6.0
  • Dystans: 33,4 km
  • Czas trwania: 1 h 45 min
  • Średnia prędkość: 19,01 km/h
  • Przewyższenie: 58 m
  • Suma podejść: 1 178 m
  • Suma zejść: 1 195 m
  • Data: 16 maja 2015
  • Lokalizacja: Dębno
336256
kartoflisko
Dębno- nasze boczne kartoflisko
336322
wiertnia
Barnówko - nowa wiertnia
336324
miejsca biwakowe
miejsca biwakowe nad j. Ostrowieckim. Są tu dwa miejsca na ogniska w tym jedno zadaszone.
336325
Kąpielisko
piękne kąpielisko (po przedarciu się przez trzcinę istnieje możliwość zażycia kąpieli). Tuż obok znajduje się pomost, skakać z niego na tzw. "główkę" nie polecam
336326
pomost na kąpielisku
do Sopockiego Molo jeszcze daleko ale wkrótce kto wie......
336327
rzeczka
Wśród lasów wije się rzeczka jeden z dwóch dopływów jeziora Ostrowieckiego.
336329
Dyszno
Dyszno- dawny budynek stacji kolejowej (tory rozebrane, budynek został)
Wycieczka z Dębna do Ostrowca nad jezioro Ostrowieckie. Jezioro Ostrowieckie położone jest 10 km na północny wschód od Dębna, jego powierzchnia zajmuje 121,1 ha. Na jeziorze znajdują się dwie wyspy, z których większa pokryta jest lasem i stanowi od 1985 faunistyczny rezerwat przyrody Czapli Ostrów.
Trasę zaliczam do trudnych gdyż przebiega głównie drogami leśnymi o kiepskiej jakości. Wycieczka zaczyna się i kończy w Dębnie. Po drodze mijamy takie miejscowosci jak: Więcław, Barnówko, Ostrowiec, Dyszno.
Celem wycieczki jest zwiedzenie plaży nad jeziorem Ostrowieckim. Nad pomysłem i projektem czuwała Rada Miejska w Dębnie wraz z burmistrzem. Ten "wspaniały" pomysł zrodził się i powstał w 2013 roku.
Oto orginalny tekst (tzw. propaganda sukcesu) ze strony Urzędu Miasta: "W Ostrowcu zagospodarowano część plaży nad jeziorem. Wyznaczono dwa miejsca do biesiadowania. Pierwsze bez zadaszenia składa się z paleniska, wokół którego ustawiono ławki oraz trzy stoły piknikowe. W drugim wykonano drewnianą altanę oraz dodatkowo zamontowano stojaki na rowery. Teren został wyposażony w kosze na odpady. Postawiono też dwie przenośne toalety podłączone do sieci sanitarnej, w tym jedna jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Cały teren został oddzielony drewnianym ogrodzeniem" .
Wszystko ładnie i pięknie, tylko że brak tu kąpieliska o tym z pozoru błahym szczególe urzędnicy zapomnieli :-) Pozwolę sobie tu zacytować nieśmiertelny tekst z filmu najsłynniejszego prześmiewcy PRL-u S. Barei
"i niech się inni wstydzą, to nie jest nasze ostatnie słowo" :-))))))
Wasza ocena: 4.9 (7 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Tagi
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.