Jeden z najłatwiejszych szlaków, posiadający tylko jeden ostry podjazd o długości 1 km. 75% trasy wiedzie terenami leśnymi Pasm Orłowińskiego i Cisowskiego w pobliżu sanktuarium przyrody jakim jest rezerwat „Białe Ługi”. Niemal 90% trasy ma utwardzoną nawierzchnię. Uwaga! Na pięciokilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej 764 w godzinach rannych i popołudniowych wzmaga się ruch samochodowy. Cała trasa liczy 31,4 km i tworzy pętlę.
Szlak rozpoczynamy w Daleszycach przy węźle ze szlakiem czerwonym (0,0 km – N50 48.219 E20 48.586). Kierujemy się w kierunku widocznego kościoła w Daleszycach i krętymi uliczkami przekraczamy mostek na rzece Kakoniance, by dotrzeć do szosy na Napęków (1,6 km – N50 48.129 E20 49.755). Jedziemy szosą przez około 1 kilometr. Przy tartaku skręcamy w las. Leśny dukt doprowadza nas do nasypu kolejki wąskotorowej, którym docieramy do szutrowej drogi wiodącej przez lasy Pasma Orłowińskiego (4,7 km – N50 47.623 E20 51.695). Przepiękna droga doprowadzi nas (fragmentami wysokim nasypem), przez malownicze zakątki „Czerwonej Wody”, do węzła ze szlakiem łącznikowym KD-06s (11,2 km – N50 47.466 E20 56.293). Skręcamy w prawo w kamienistą drogę (w pobliżu miejsce parkingowe) wiodącą do Widełek. Dojeżdżamy do skraju las. Przy leśniczówce zaczyna się asfalt. W Widełkach mijamy kapliczkę (13,6 km – N50 46.515 E20 56.467), szkołę i dojeżdżamy do wsi Łapigrosz, gdzie spotykamy szlak czerwony KD-15c (15,4 km – N50 45.606 E20 56.205). Jedziemy razem z nim przez 500 m, po czym odbijamy w prawo w kierunku widocznego szutrowego podjazdu pod Górę Małzna (361 m n.p.m). Podjazd jest bardzo stromy (jego końcowy odcinek prowadzi zarośniętą dróżką o nienajlepszej nawierzchni). Dojeżdżamy do szlaku niebieskiego (16,9 km – N50 45.319 E20 55.329) i podążamy z nim przez Nastoły do końca wsi Cisów (19,1 km – N50 45.586 E20 53.611). Za zabudowaniami szlak niebieski odbija w prawo do Pasieki. Szosa doprowadza nas do drogi wojewódzkiej 764. Uwaga! duże nasilenie ruchu w godzina 6.00–9.00 i 14.00–16.00.
Drogą wojewódzką, przez serce Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego, przejeżdżamy na drugą stronę kompleksu leśnego i na jego końcu skręcamy w lewo do Gajówki Dąbrówka (26,5 km – N50 46.682 E20 49.047). We wsi kończy się asfalt i dalej drogą szutrową przez Niwy dojeżdżamy do łąk nad rzeką Bielnianką. Droga wśród malowniczych rozlewisk doprowadzi nas ponownie do szosy wojewódzkiej 764, na niej skręcamy w lewo (30,3 km – N50 47.726 E20 49.155). Przez Niwy i most na rzece Bielniance dojedziemy do punktu startu (31,4 km).
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce
Skomentuj