Bike Atelier MTB Maraton 2018-04-22 Rybnik Hobby 35,5km

Dodano 21 maja 2018 przez plik GPX
Bike Atelier MTB Maraton 2018-04-22 Rybnik Hobby 35,5km
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

123957
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.2
 • Dystans: 36,4 km
 • Czas trwania: 1 h 59 min
 • Średnia prędkość: 18,36 km/h
 • Przewyższenie: 41,4 m
 • Suma podejść: 238,97 m
 • Suma zejść: 231,35 m
 • Data: 22 kwietnia 2018
 • Lokalizacja: Rybnik
708424
MTB Maraton Bike Atelier Rybnik 2018-04-22
708425
Start/Meta
Polecam jako wycieczkę rowerową po leśnych drogach i ścieżkach.

https://bikeateliermaraton.pl/sezon-2018/mtb-maraton-2018-rybnik-trasy

Trasa Hobby 36km

"OPIS TRASY
Trasy maratonu będą w 90 procentach przebiegać w terenie leśnym. Rywalizację rozpoczniemy w ośrodku MOSiR Rybnik położonym na terenie parku krajobrazowego.

Początkowo do pokonania będzie niewielki asfaltowy odcinek drogi, aby chwilę później znaleźć się w terenie, który będzie wymagał z każdym kolejnym kilometrem większego skupienia od zawodników i techniki jazdy.

W tegorocznym maratonie, zawodnicy startujący na dystansach Hobby i Family będą mieli okazję rywalizować na trasie dotychczas przeznaczonej wyłącznie dla dystansu Pro. To spora zmiana w tym sezonie, jednak nadal trudność będzie dopasowana do charakteru tych dystansów i prowadzonej tam rywalizacji.

Wyznaczona przez nas ścieżka będzie przebiegła duktami leśnymi gdzie, przygotowaliśmy wiele interwałowych odcinków. Około jednego kilometra za pierwszym bufetem zawodnicy będą musieli zmierzyć się z błotnistym podjazdem, który może spowodować u mniej zaawansowanych konieczność zejścia z roweru. Na dalszym odcinku trasy znajdują się natomiast większe utrudnienia. Po dotarciu do kamiennego tunelu trasa będzie przebiegać po tej samej ścieżce co jej początkowe kilometry.

Na rozjeździe dystansów zawodnicy Hobby skręcając w prawo skierują się w stronę mety, a zawodnicy Pro będą kontynuować swój wyścig jadąc na wprost. Po kilku kilometrach od kolejnego bufetu znajdują się niewielkie strumyki przy pokonywaniu których należy zachować ostrożność. W dalszej części zmagań, piaszczystym podjazdem zawodnicy dojadą do Golejowa, gdzie pojawią się asfaltowe odcinki trasy.

Podążając wzdłuż torów kolejowych dojeżdżamy do wąskiego przejazdu nad rzeczką prowadzący na techniczne single, gdzie również należy zachować ostrożność. Do mety, po sekcji technicznej zawodnicy będą podążać duktami leśnymi oraz szutrami. Druga część trasy Pro to zdecydowanie miejsce gdzie liczy się siła w nogach i technika jazdy."

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo opolskie i plan Opola
Województwo opolskie i plan Opola - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Opola i okolic obejmuje obszar województwa w skali 1:190 000. Mapa zawiera aktualny przebieg dróg wraz z numeracją, odległości drogowe, granice powiatów i gmin ponadto stacje paliw, hotele, parkingi, zabytki, zaznaczono...

Mapa Rybnik i okolice
Rybnik i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne...

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0