Babice-Tenczyn

Dodano 8 listopada 2015 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

70631
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 1.5
 • Dystans: 35,9 km
 • Przewyższenie: 134,82 m
 • Suma podejść: 460,35 m
 • Suma zejść: 458,33 m
 • Data: 8 listopada 2015
 • Lokalizacja:
W pogodną, ciepłą niedzielę 8.11.2015 wraz z Michałem pojechaliśmy zwiedzić okolice zamków Babice i Tenczyn na południowy krańcu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Była to nieplanowana wyprawa. Mieliśmy jechać do Zatora, ale zamknięcie drogi w Oświęcimiu, pokrzyżowało nam plany... Tak oto samochodem z dwoma rowerami zajechaliśmy pod zamek w Babicach (Wygiełzów). Do ruin zamku prowadzi stroma droga, ale za to widoki na Beskidy, a nawet Tatry były przepiękne. Po krótkiej wizycie na zamku ruszyliśmy trasą Greenways w kierunku Tenczyna. Strome zjazdy i podjazdy nieco dawały się we znaki, ale trud wynagradzały widoki na Jurę i Beskidy, a nawet Tatry!!! Przejechaliśmy przez Kwaczałę i widokową trasą pojechaliśmy przez Regulice do Nieporadzu. Tam przejeżdżaliśmy nad autostradą A4 i wjechaliśmy w Tenczyński Park Krajobrazowy. Głowną drogą przejechaliśmy aż do samego Tenczynka, skąd wracaliśmy się, bo okazało się, że zajechaliśmy za daleko. A to tylko dzięki pewnemu idiocie, który obrócił szlakowskaz rowerowy, prowadzący do ruin zamku Tenczyn. na szczęście Michalowy GPS, oraz pewien człowiek z ukraińskim akcentem wskazali nam prawidłową drogę. Zawitaliśmy na remontowanym zamku Tenczyn, gdzie mieliśmy odpoczynek i możliwość zrobienia zdjęć, bo miejsce jest niezwykle malownicze, z ładnymi widokami na Jurę, Beskidy i Tatry! Z zamku wróciliśmy do Rudna, gdzie koło autostrady pokazałem Michałowi obiekty nieco z kosmosu, które kiedyś były studiem RMF FM. Ponownie zawitaliśmy w Nieporadzu i Regulicach, skąd pojechaliśmy do centrum Kwaczały, a stamtąd bezpośrednio główną drogą do Babic, gdzie czekał samochód. Po wpakowaniu rowerów o uta, pieszo poszliśmy ponownie zobaczyć zamek Babice, gdzie w 1683 roku zatrzymał się Jan III Sobieski idąc pod Wiedeń... Było już całkiem ciemno i samochodem ruszyliśmy do domu.

To była jedna z najkrótszych wypraw bo tylko 38 km, ale była zupełnie nieplanowana... noi nieco przetarliśmy się na trasie do Krakowa, który chcemy zaliczyć na rowerze, ale to już chyba w sezonie 2016.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Dolinki Podkrakowskie
Dolinki Podkrakowskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Dolinki Podkrakowskie przedstawia najciekawsze tereny rekreacyjne na północ od Krakowa. Obejmuje malownicze wąwozy i doliny w południowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to obszar Ojcowskiego Parku Narodowego, Parku...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0