9/10 Rowerowy Kościółek na Obidowej - Wypożyczalnia rowerów u Julci, wypozyczalniarabka.pl

Dodano 2 sierpnia 2020 przez aplikację iPhone
9/10 Rowerowy Kościółek na Obidowej - Wypożyczalnia rowerów u Julci, wypozyczalniarabka.pl
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

182947
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.2
 • Dystans: 13,3 km
 • Czas trwania: 0 h 52 min
 • Średnia prędkość: 15,33 km/h
 • Przewyższenie: 206,06 m
 • Suma podejść: 288,49 m
 • Suma zejść: 272,61 m
 • Data: 31 lipca 2020
 • Lokalizacja: Rabka Zdrój
1038818
71236225_108660403873924_3412757816283234304_o
1086250
Kościół p.w. św. Krzyża na Obidowej
Kościół Świętego Krzyża "Na Obidowej" w Rdzawce powstał w 1757r. na miejscu dawnej kaplicy, z fundacji Jana Wielkopolskiego, wojewody sandomierskiego. Został on częściowo zniszczony przez pożar w 1994r. po czym już wkrótce odbudowany. Świątynia ma konstrukcję zrębową, prezbiterium i częściowo nawę okalają soboty. Zdobiąca ściany i stropy polichromia o motywach figuralnych, ornamentalnych i architektonicznych z 1901r., poddana została konserwacji i wzbogacona nowymi elementami w 1975r. Wyposażenie pierwotne późnobarokowe strawił ogień, zostało ono częściowo zrekonstruowane po pożarze.
Według legendy kościółek powstał na miejscu cudownego ocalenia bogatego kupca, który w celach handlowych podróżował na Węgry. W tej właśnie okolicy został napadnięty przez zbójników. Otoczony ze wszystkich stron podróżnik wzniósł oczy i ręce ku niebu, wołając: "Krzyżu Święty ratuj mnie!". Na głos modlitwy pobożnego kupca ukazał się nad wozem krzyż wśród ognistych płomieni, a cały pobliski las zaczął się kołysać. Zbójnicy na widok tego cudu skamienieli, a kupiec wybudował w tym miejscu kaplice. Kaplica już nie istnieje, ale pozostało jednak cudowne źródełko zwane Pocieszną Wodą. Znajduje się ono po drugiej stronie drogi niż kościół i ma podobno moc leczenia wielu chorób. (legenda z tablicy przykościelnej).
Msze święte w niedzielę: 8:00, 9:00, 10:00. (opis www.podhalanka.pl)
1086254
Źródło Pociesznej Wody
Źródło Pociesznej Wody – duże źródło na Piątkowej Górze w Gorcach, na granicy miejscowości Rdzawka i Chabówka. Znajduje się poniżej drewnianego, zabytkowego kościoła Świętego Krzyża w Rdzawce, ale po drugiej stronie zakopianki. Położone jest na wysokości 645 m n.p.m. i daje początek potokowi Pocieszna Woda
1086270
56943023ccb50
1241333
Kapliczka choleryczna
średnio trudna Wycieczka rowerowa do Kościółka u Krzyża na Rdzawce

Jest to jeden z najpiękniejszych obiektów sakralnych w okolicy Rabka wart zwiedzenia

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Wyspowy
Beskid Wyspowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa w wersji elektronicznej, którą można otworzyć jako jeden z podkłądów offline w aplikacji mobilnej Traseo. Mapa wydawnictwa compass obejmuje zasięgiem Beskid Wyspowy oraz Pogórze Wiśnickie i wschodnią część Pogórza Wielickiego. Od północy...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.