5/10 TRASA ROWEROWA GÓRSKA NA WIEŻE WIDOKOWĄ NA POLCZAKÓWCE WYPOŻYCZALNIARABKA.PL

Dodano 29 października 2022 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

279394
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 8,2 km
 • Przewyższenie: 123,03 m
 • Suma podejść: 166,39 m
 • Suma zejść: 166,91 m
 • Data: 29 października 2022
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, RABKA zDRÓJ
1697497
HCB - Pizza i Grill
Zapraszamy na wyśmienite burgery, oryginalną włoską pizze oraz wyśmienite steki.
1697704
KAPLICZKA ŚWIĘTEGO FLORIANA
Kapliczka usytuowana na rozstaju dróg (obecnie ulic Sądeckiej i Krakowskiej), powstała w pierwszej połowie XIX wieku, który był naznaczony w sposób szczególny wieloma powodziami, nieurodzajami i zarazami. Stąd właśnie obiekt został poświęcony świętemu Florianowi, męczennikowi, którego figura znajduje się nad wejściem.
Kapliczka jest murowana, z zamkniętą absydą oraz wieżyczką od frontu, pokryta dachówką oraz w części blachą. W zwieńczonej krzyżem sygnaturce znajduje się niewielki dzwonek przeciwgromowy, który według ludowych wierzeń miał „odstraszać” burze, złe moce i zarazy. Krata umieszczona w drewnianych drzwiach zawiera napis: O Jezu nasz. We wnętrzu budowli, w ołtarzu, mieści się obraz wzorowany na Czarnej Madonnie, namalowany przed półwieczem przez okolicznego mieszkańca po kradzieży wcześniejszego malowidła. Z oryginalnego wyposażenia wnętrza nic niestety nie pozostało. Pierwotnie w niszach znajdujących się w ścianach stały drewniane świątki. informacja i zdjęcie archiwalne z strony https://polska-org.pl/
1697725
Bobrowy Mostek
Bobrowy Mostek w Rabce-Zdroju to uroczy most pieszy, który łączy ulicę Gancarską z ulicą Sądecką nad rzeką Rabą. Mostek jest znany ze względu na widoki na rodzinę bobrów która co roku ma młode i można około godziny 19 podziwiać ich żerowanie.
Mostek jest wykonany w klasycznym stylu PRL-owskim, co nadaje mu rustykalny i naturalny wygląd, idealnie komponujący się z malowniczym krajobrazem. Konstrukcja mostka jest prosta, ale solidna, umożliwiając przechodzenie pieszym w miłej atmosferze.
Jedną z głównych atrakcji Bobrowego Mostka są właśnie bobry, które żyją w okolicach rzeki Rabą. Bobry są zazwyczaj aktywne o zmierzchu i nad ranem, więc spacerując po mostku o odpowiednich porach, można mieć szansę dostrzec te urocze zwierzęta w ich naturalnym środowisku.
Otaczający mostek krajobraz jest urokliwy, z bujną roślinnością i spokojem płynącej rzeki. Przyjemna atmosfera i piękne widoki sprawiają, że Bobrowy Mostek jest popularnym miejscem spacerów i wycieczek dla mieszkańców i turystów odwiedzających Rabkę-Zdrój.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Mapa Beskid Wyspowy
Beskid Wyspowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa w wersji elektronicznej, którą można otworzyć jako jeden z podkłądów offline w aplikacji mobilnej Traseo. Mapa wydawnictwa compass obejmuje zasięgiem Beskid Wyspowy oraz Pogórze Wiśnickie i wschodnią część Pogórza Wielickiego. Od północy...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta