category-icon

3/10 Śladami Rabczańskiego Pstrąga - WYPOŻYCZALNIARABKA.PL

11 km
209 m
rabka zdój

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-01-28
rabka zdój
category-icon
11 km
209 m
205 m
Średni
3.6/6
Bardzo miła i spokojna trasa. Dodatkową atrakcją w okresie wiosennym jest uroczyste zarybianie potoku nad basenami na przełomie marca i kwietnia. Co roku jest tam wpuszczany mały pstrąg przez koło PZW Rabka Zdrój.

Opis Trasy Rowerowej: Wypożyczalnia Velogorce.pl (ul. Sądecka 25, Rabka-Zdrój) - Stawy Hodowlane z Pstrągiem na Słonym
Dystans: 8 km (w obie strony)
Czas trwania: około 1-1,5 godziny (w obie strony)
Trudność: Łatwa
Początek trasy: Wypożyczalnia Velogorce.pl (ul. Sądecka 25, Rabka-Zdrój)

Start: Rozpoczynamy naszą trasę przy wypożyczalni rowerów Velogorce.pl, znajdującej się na ulicy Sądeckiej 25 w Rabce-Zdroju. Po wypożyczeniu roweru, kierujemy się na północ w stronę ulicy Zakopiańskiej.

Obok Lodowiska i DH Gazda: Jadąc ulicą Sądecką, mijamy po lewej stronie lodowisko oraz Dom Handlowy Gazda. Następnie kontynuujemy prosto aż do skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II.

Ulica Jana Pawła II: Skręcamy w prawo w ulicę Jana Pawła II. Kontynuujemy jazdę tą ulicą, która prowadzi przez spokojną, zieloną okolicę. Mijamy Park Zdrojowy po prawej stronie, gdzie można zrobić krótki postój.

Aleje 100-lecia: Skręcamy w prawo w Aleje 100-lecia, które prowadzą wzdłuż potoku Słomka. Trasa biegnie przez malownicze tereny, idealne na spokojną przejażdżkę rowerową.

Potok Słomka: Jadąc wzdłuż potoku Słomka, podziwiamy naturalne piękno okolicy. Kontynuujemy jazdę aż do Stawów Hodowlanych z Pstrągiem na Słonym, które znajdują się po lewej stronie.

Koniec trasy: Stawy Hodowlane z Pstrągiem na Słonym

Stawy Hodowlane z Pstrągiem na Słonym: Dojeżdżamy do celu naszej wycieczki - Stawów Hodowlanych z Pstrągiem na Słonym. Tutaj możemy zatrzymać się na odpoczynek, podziwiać przyrodę i spróbować świeżo złowionego pstrąga.
Powrót:

Powrót ulicą Jana Pawła II i Poniatowskiego: Wracając, kierujemy się tą samą trasą wzdłuż potoku Słomka, następnie skręcamy w lewo na Aleje 100-lecia. Kontynuujemy jazdę ulicą Jana Pawła II i następnie skręcamy w lewo na ulicę Poniatowskiego.

Ulica Poniatowskiego: Jadąc ulicą Poniatowskiego, mijamy Muzeum Górali i Zbójników, które znajduje się przy ulicy Poniatowskiego 4. Muzeum prezentuje kulturę i historię górali oraz zbójników z regionu Podhala.

Powrót do wypożyczalni:

Muzeum im. Władysława Orkana: Kontynuując jazdę ulicą Poniatowskiego, skręcamy w lewo na ulicę Orkana, gdzie znajduje się Muzeum im. Władysława Orkana w zabytkowym kościele św. Marii Magdaleny. Muzeum prezentuje życie i twórczość Władysława Orkana oraz historię regionu.

Powrót do Velogorce.pl: Następnie wracamy na ulicę Sądecką i kontynuujemy jazdę prosto aż do wypożyczalni Velogorce.pl, gdzie kończymy naszą wycieczkę.

Atrakcje po drodze:

Muzeum im. Władysława Orkana: Warto odwiedzić to muzeum znajdujące się przy ulicy Orkana 2 w Rabce-Zdroju.
Muzeum Górali i Zbójników: Znajdujące się przy ulicy Poniatowskiego 4, prezentuje kulturę i historię górali oraz zbójników z regionu Podhala.
Park Zdrojowy w Rabce-Zdroju: Piękne alejki spacerowe, fontanny i liczne miejsca do odpoczynku.
Porady:

Bezpieczeństwo: Pamiętaj o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i korzystaniu z kasku ochronnego.
Przerwy: Trasa jest łatwa, ale warto zaplanować krótkie przerwy na nawodnienie i odpoczynek, zwłaszcza w cieplejsze dni.
Ta trasa rowerowa oferuje piękne widoki, możliwość zwiedzenia interesujących muzeów i relaks w otoczeniu przyrody, co czyni ją idealną propozycją dla miłośników historii i aktywnego wypoczynku.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Rabka-Zdrój i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rabka-Zdrój i okolice

Mapa przedstawia okolice Rabki-Zdroju od Mszany Dolnej na północy, przez Jurków i Ochotnicę Górną na wschodzie po Nowy Targ na południu, Sidzinę i Podwilk na zachodzie.
Rabka-Zdrój, położona w północnej części Gorców, w dolinie rzeki Raby, znana jest przede wszystkim ze swojej funkcji uzdrowiskowej. Stanowi również dobre miejsce wypadowe w Beskid Wyspowy oraz pasmo Gorców i Gorczański Park Narodowy. Jest to atrakcyjny teren na piesze i rowerowe wycieczki. Okolice Rabki-Zdroju to również ciekawe pod względem krajoznawczym miejsca z zabytkową architekturą drewnianą i murowaną oraz muzeami. Rok wydania 2024

 

Mszana Dolna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mszana Dolna

Mapa gminy Mszana Dolna obejmuje obszar zamknięty przez Rabkę-Zdrój na zachodzie, Jurków na wschodzie, Pcim na północy oraz przedmieścia Nowego Targu na południu. Na mapie znalazł się spory fragment Gorczańskiego Parku Narodowego, zostały tu zaznaczone szlaki turystyczne wraz z podanym czasem przejścia i kilometrażem, wędrówkę ułatwiają także poziomice. Z myślą o turystach naniesiono także lokalizacje zabytków oraz atrakcji turystycznych. 

 

Gorce
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gorce

Mapa przedstawia jedno z najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych pod względem krajobrazowym pasm Beskidów, z Gorczańskim Parkiem Narodowym na czele. Obszar mapy obejmuje całe Gorce, od przełęczy Sieniawskiej i Raby Wyżnej na zachodzie, po dolinę Dunajca i Krościenko nad Dunajcem na wschodzie. Od południa mapę ogranicza Nowy Targ i Jezioro Czorsztyńskie, zaś od północy Mszana Dolna. Gorce są atrakcyjnym  terenem do uprawiania turystyki aktywnej – zarówno pieszej, rowerowej, narciarskiej, jak i konnej. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapa została skonsultowana przez przewodników z krakowskiego Studenckiego Koła Przewodników Górskich, pracowników Gorczańskiego Parku Narodowego, PTTK w Rabce i w Krakowie oraz Grupę Podhalańską GOPR. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2023Beskid Makowski (Średni)
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Makowski (Średni)

Mapa Beskidu Makowskiego (zwanego także Średnim lub Myślenickim) swoim zasięgiem obejmuje także fragmenty Beskidów: Małego, Żywieckiego i Wyspowego. Najwyższym szczytem jest Mędralowa, pozostałe pasma osiągają wysokość do 700 – 800 m n.p.m. Beskid Makowski jest stosunkowo mało popularny wśród turystów, chociaż jest też dosyć gęsto zaludniony. Na mapie przedstawione zostały szlaki piesze oraz trasy rowerowe, zastosowano także cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności terenu. Mapa offline, którą można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne, zasięgiem obejmuje tereny od Wadowic na zachodzie po Dobczyce i Rabkę-Zdrój na wschodzie. Rok wydania 2023


Beskid Żywiecki
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Żywiecki

Mapa Beskidu Żywieckiego, z Babiogórskim Parkiem Narodowym i najwyższym szczytem - Babią Górą (1725 m n.p.m.). Na mapie znajduje się część Beskidu Śląskiego - sięgając na zachodzie po miejscowości Istebna i Jaworzynka, czyli miejsce styku granic Polski, Słowacji i Czech. "Żywiecka" część mapy obejmuje cały Beskid Żywiecki: Suchą Beskidzką na północy, Worek Raczański na południu, Zwardoń na zachodzie oraz Jordanów i Rabkę-Zdrój na wschodzie. Beskid Żywiecki to najwyższe po Tatrach pasmo górskie w Polsce. Wyniosłe szczyty sąsiadują tu z dolinami, w których ulokowały się miejscowości z tradycyjną ludową zabudową, m.in.: Korbielów, Zawoja, Rajcza, Zwardoń. Beskid Żywiecki to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej, ale także rowerowej. Przebiega tędy czerwony Główny Szlak Beskidzki. Występują tu również bardzo dobre warunki dla narciarzy z rozbudowaną infrastrukturą narciarską (Ośrodek Narciarski Pilsko, Mosorny Groń, Ośrodek Zwardoń Ski). Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Podhale
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Podhale

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart. Rok wydania 2022