Trasa przebiega drogami o różnych nawierzchniach: wzdłuż Motławy po płytach (ale jedzie się okej, bez dokuczliwych wybojów), krótki odcinek drogą utwardzoną (dojazd do ul. Jesionowej i zbiornika wodnego), przez las na Wyspie Sobieszewskiej szutrem (jeden krótki odcinek trochę piaszczysty, ale da się przejechać swobodnie), poza tym asfalt i ścieżki rowerowe. Odcinek nad Motławą (ul. Olszyńska) niezbyt malowniczy, dość monotonny, sugerowałabym jednak drugi brzeg Motławy i przejazd ul. Przybrzeżną do miejsca oznaczonego na mapie jako Przejazd Alternatywny przy mostku, przejazd mostkiem i kierunek na Dziewięć Włók. Ta opcja jest znacznie bardziej malownicza. Dojazd do zbiornika polną drogą (krótki odcinek), przejazd bez problemów. Na wyspie Sobieszewskiej przejazd lasem, bardzo dobrze utrzymaną drogą szutrową. Skuszona drogowskazem do rezerwatu Mewia Łacha początkowo chciałam dotrzeć na plażę przy wejściu nr 2. Niestety oznacza to długi kawałek drogi brnięcia w piachu i pchania roweru. O przejeździe nie ma mowy. Miejsce mi znane, więc tym razem zrezygnowałam i zawróciłam na drogę prowadzącą do Świbna i miejsca przeprawy promowej. Odcinki wzdłuż Wisły i Martwej Wisły malownicze, polecam. Odcinek wzdłuż Martwej Wisły (ul. Przegalińska) przebiega jednopasmową drogą z zatoczkami do mijania, ale ruch samochodowy niewielki (przynajmniej w niedzielę po południu). Warto zwrócić uwagę na kamień upamiętniający Kresowian i przypominający o niegdyś w tym miejscu stojącym dworcu Gdańsk-Kłodno oraz niedawno odkryte ruiny Bastionu Wiebego (XVII w.) i Baszty Nowej (XV w.) pod wiaduktem Biskupia Górka.
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gdańsk. Plan miasta
Na planie zaznaczono wszystkie aktualne ulice, kina, teatry, ośrodki kultury, urzędy, stacje benzynowe, noclegi, restauracje, układ komunikacji. Oprócz spisu ulic są tu ważniejsze informacje dotyczące Gdańska oraz opis ciekawych miejsc.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Trójmiejski Park Krajobrazowy
Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, konnych, nordic walking i konnych, łącznie z kilometrażem.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana
Mapa turystyczna "Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana" została opracowana we współpracy z pracownikami tegoż Parku, dzięki czemu stanowi dokładne i rzetelne źródło informacji na temat tego obszaru. Mapa Mierzei Wiślanej doskonale nadaje się do uprawiania zarówno turystyki pieszej, jak i rowerowej. Mapa swoim obszarem zamyka się na zachodzie przy Mikoszewie, na wschodzie zaś przy Fromborku.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane
Mapa Wydawnictwa Compass "Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane" poza wymienionymi w tytule Mierzeją i Żuławami Wiślanymi obejmuje swoim zasięgiem także, Wysoczyznę Elbląską oraz część Pojezierza Kaszubskiego, Wybrzeże Staropruskie, Pojezierze Starogardzkie i Dzierzgońsko-Morąskie. Mapa uwzględnia sieć szlaków turystycznych, rowerowych, a także szlaki żeglowne, porty i przystanie oraz Przekop Mierzei Wiślanej. Rok Wydania 2023
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace
Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie
Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.