250847
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce
Wycieczkę możemy rozpocząć spod schodów kościoła w Kiekrzu lub też spod schodów budynku szkoły podstawowej w Kiekrzy (ul. Chojnicka / Wilków Morskich). Następnie kierujemy się na południe. Droga asfaltowa posiada lekki nachylenie, zwiększajace stopniowo się zwiększające. Po naszej lewej stronie mijamy Park Edukacji Ekologicznej, w którym znajduje się m.in. zegar słoneczny. W słoneczny dzień warto sprawdzić czy działa poprawnie. W parku znajduje się również miejsce do odpoczynku (ławeczki, stolik do szachów), w tym aktywnego - siłownia zewnętrzna. Jadąc dalej ul. Wilków Morskich po lewej stronie mijamy kluby żeglarskie, które posiadają długą i bogatą tradycję żeglarską. Są to kluby np. Żeglarski Ludowy Klub Sportowy, Klub Żeglarski "Mewa", a w kulminacyjnej części wzniesienia, na przeciwko pętli autobusowej Jacht Klub Wielkopolski - jeden z największych i najbardziej zasłużonych klubów.
W tym miejscu mamy również dobry widok na całe Jezioro Kierskie.
Dalej kierujemy się na zachód, tutaj droga przebiega lekko z górki. Po lewej stronie cały czas mijamy kluby żeglarskie np. Ośrodek Szkoleniowo - Żeglarski Chorągwi Wielkopolskiej, czy Żeglarski Międzyszkolny Klub Sportowy. Pomiędzy ul. Jachtową a Korwetową możemy się zatrzymać ponownie, ponieważ po lewej stronie otworzy się przed nami widok na północną część Jeziora Kierskiego. Dalej droga zmienia się na szutrową. Dojeżdzamy do końca ul. Wilków Morskich i skręcamy w lewo w ul. Bojerową. Tutaj droga dość ostro biegnie w dół lokalnego obniżenia dolinnego kulminacyjnej fazy zachodniej Wzgórz Owińsko-Kierskich. Jest to również dolina rzeczki Samy. Dojeżdżamy do drogi asfaltowej i jedziemy na zachód aby skręcić w pierwszą ulicę w prawo (Admirała Józefa Unrunga). Droga ta doprowadzi nas praktycznie do wylotu ul. Muzealnej przy której zlokalizowany jest Wiatrak Holender. Nie jest to tylko muzeum. Wiatrak naprawdę działał i jest zachowany w bardzo dobrym stanie. W dalszej kolejności kierujemy się na południe. Jedziemy po ostrym stoku (zboczu) morenowym do skrzyżowania z ul. Bojerową / Tadeusza Kościuszki. Skręcamy w ul. Kościuszki i tą drogą jedziemy kilka kilometrów w kierunku Rokietnicy, tym samym opuszczając Rogierówko i kierujemy się w stronę miejscowości Starzyny. Ulicą Rynkową dojeżdżamy do ul. Poznańskiej, gdzie skręcamy w lewo, a następnie pierwszą w prawo (ul. Starzyńska). Ulicą tą dojeżdżamy do ul. Kierskiej. Jest to droga asfaltowa, która doprowadzi nas do Klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
Wspólnota w Kiekrzu liczy 10 sióstr, które posługują w Domu Samotnej Matki, a także przyjmują pielgrzymów zdążających szlakiem życia św. Siostry Faustyny i nawiedzających jej kierskie Sanktuarium, dzieląc się z nimi darem jej życia i orędziem Miłosierdzia, które przekazała. Warto odwiedzić to miejsce, gdzie znajduje się piękny przyklasztorny park, odpocząć, pomodlić się.
7 lipca 1929 roku św. Siostra Faustyna przyjechała do Kiekrza, by zastąpić w kuchni chorą s. Modestę Rzeczkowską. Pracę w kuchni łączyła z bardzo głębokim życiem duchowym. Wszystko umiała wykorzystywać, by poznawać miłosierną miłość Boga i odpowiadać na nią postawą ufności wobec Niego i miłosiernej miłości względem bliźnich. Pewnego dnia doświadczyła niezwykłego w swej prostocie i bardzo pięknego, można powiedzieć „romantycznego” spotkania z Jezusem. O tym, co się wtedy wydarzyło nad Jeziorem, wiemy z jej relacji zapisanej w „Dzienniczku”.
Podążając dalej drogą asfaltową po ok. 2 km dojedziemy do skrzyżowania przy którym zlokalizowany jest budynek szkoły w Kiekrzu, gdzie prawdopodobnie rozpoczęliśmy naszą przygodę. :)