Mapy turystyczne w aplikacji

Wycieczka do Grudziądza – czy warto zatrzymać się na dłużej?

Każdy, komu zbliża się urlop, planuje jak najlepiej spędzenie swojego wolnego czasu. Ostatnio popularnym kierunkiem wypoczynkowym stało się województwo kujawsko-pomorskie, w którym Polacy odwiedzają miasta takie jak Grudziądz, Bydgoszcz oraz Toruń. Dziś skupimy się na tym pierwszym i sprawdzimy, co można robić w nim i jego okolicach.

shutterstock398813287auto1495795955.jpg

Nie da się ukryć, że planując urlop, zależy nam na tym, żeby wykorzystać go w maksymalnie dobry sposób. Dlatego właśnie decydując się na wycieczkę po kujawsko-pomorskim powinniśmy tak ją rozplanować, by móc z niej jak najwięcej wyciągnąć dla siebie. Dziś zastanowimy się, jak mógłby wyglądać potencjalny scenariusz na ten wyjazd.

Noclegi

Hotel warto zarezerwować sobie w Grudziądzu lub jego okolicach, skąd będziemy mieli nieskrępowany dostęp do wszystkich ościennych miejscowości, a także do Borów Tucholskich, które ostatnio stały się bardzo pożądanym kierunkiem wczasowym.

img30auto1496669048.jpg

Nocleg w okolicach Grudziądza warto zarezerwować z wyprzedzeniem. Źródło: https://hanzapalac.pl/42/pokoje/pokoje_classic

 

Trzeba pamiętać, żeby nocleg w Grudziądzu rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem. Może się bowiem okazać, że wszystkie pokoje w interesującym nas hotelu i terminie będą zajęte.

Bardzo dobrym sposobem na znalezienie odpowiedniego dla nas noclegu może być konsultacja ze znajomymi, którzy już byli w Grudziądzu i mogą polecić nam swoje sprawdzone miejsca. Można również poszukać ciekawych propozycji w Internecie – na forach lub portalach rezerwacyjnych.

Atrakcje

Będąc w Grudziądzu, możemy liczyć na naprawdę ciekawe atrakcje, które czekają w różnych zakamarkach miasta i w jego sąsiedztwie. Po pierwsze – warto zwiedzić Stare Miasto i liczne zabytkowe zabudowania. Naszą uwagę powinny przykuć przede wszystkim malownicze kamienice oraz pyszne restauracje i klimatyczne kawiarnie. Warto również udać się do muzeum, by poznać historię.

shutterstock103860620auto1495788790.jpg

Drugi dzień naszej wycieczki możemy poświęcić na odwiedziny w pobliskich miastach, które są równie fascynujące. Mowa tu głównie o Kwidzynie, w którym możemy zwiedzić katedrę wraz z zamkiem z czasów krzyżackiego średniowiecza, Bydgoszczy, która pokaże nam nowoczesną architekturę oraz o Toruniu, gdzie znów dane nam będzie pozwiedzać ciekawe zakątki oraz zażyć sporej dawki kultury.

Ostatni dzień wyprawy to czas na relaks i zabawę. Warto w tym celu wyruszyć do jednego z parków linowych położonych w Borach Tucholskich, udać się na wycieczkę rowerową czy po prostu – skorzystać z pakietów SPA.

Opublikowano 3 czerwca 2018 przez traseo