Mapy turystyczne w aplikacji

Trójmiasto z perspektywy siodełka

Osoby odwiedzające Trójmiasto nie raz zastanawiają się, jak spędzić w nim czas aktywnie, zwłaszcza w dni nie sprzyjające plażowaniu. Trójmiasto to miejsce o rozbudowanej infrastrukturze rowerowej, dlatego świetnym pomysłem jest wypożyczenie roweru i zwiedzenie Gdańska czy Sopotu z perspektywy siodełka. Wykonanie tego planu może ułatwić nam sieć wypożyczalni rowerowych Veloking, posiadająca swoje punkty m.in. wzdłuż malowniczego deptaka, zaczynającego się w Gdańsku-Brzeźnie, przez park Jelitkowski, a kończącego aż za Molo w Sopocie.

 

Wygoda i jasne warunki

Dlaczego warto korzystać z sieci wypożyczalni? To oczywiste! Rower wypożyczony w jednym punkcie można zwrócić w innym. Jeśli więc nie dsc0063.jpgjesteśmy pewni swojej kondycji i przecenimy swoje możliwości wystarczy, że oddamy jednoślad w najbliższym punkcie Veloking, a do hotelu wrócimy spacerkiem czy taksówką. Wypożyczalnie mijane na trasie to także dla nas komfort psychiczny, że w razie usterki w rowerze, możemy do jednej z nich podjechać i poprosić o szybką naprawę lub wymianę roweru. Co ciekawe, w ofercie Veloking znajdują się nie tylko rowery, ale również coraz popularniejsze gokarty na pedały. Z tych pojazdów chętnie korzystają dzieci, ale przekonują się do nich również i dorośli, a nawet całe rodziny. Gokarty są bezpieczne, stabilne i niewywrotne, a przede wszystkim o wiele wygodniejsze niż rowery.

 

Dlaczego warto wybrać trasę Jelitkowo-Sopot?

Po pierwsze dlatego, bo jest piękna. Trasa zbudowana jest przy samej plaży, równolegle do brzegu morza. Jazdę rowerem, podziwianie wydm i lasów zawsze można przerwać by nacieszyć się widokiem Bałtyku. Po drugie, trasa przebiega przez wiele punktów infrastruktury turystycznej. Co jakiś czas możemy więc przysiąść w knajpce i zregenerować siły zajadając się świeżą rybą. Po trzecie, podczas jazdy będziemy zmotywowani celem na końcu ścieżki. W Sopocie jest to oczywiście słynne Molo, a w Gdańsku-Brzeźnie… też molo, jednak nieco mniejsze, a co za tym idzie – mniej tłoczne i spokojniejsze.

dsc0083.jpg

 

 

Najlepiej rowerem?

Dlaczego warto zdecydować się na zwiedzanie rowerem? Dzięki jednośladowi możemy poruszać się szybciej, zwiedzić nie tylko wyżej wymienione atrakcje, ale także wyruszyć w stronę centrum Gdańska by obejrzeć Stare Miasto. Ci najbardziej zahartowani mogą nawet spróbować wycieczki do Gdyni. Rower daje nam ogromną niezależność i wolność od tłumów na deptaku dla pieszych czy w tramwajach. Jazda rowerem to jednak też dbanie o swoją kondycję, dlatego warto połączyć zwiedzanie z przyjemną aktywnością fizyczną. Pamiętajmy, że powietrze nad morzem jest obfite w jod, dlatego też wycieczka rowerowa nad brzegiem Bałtyku jest strzałem w dziesiątkę, łączącą dbałość o nasze zdrowie z przyjemną aktywnością fizyczną.

veloking-serwis-rowerow.jpg

Opublikowano 11 kwietnia 2018 przez traseo
All Comments (0)
No Comments