Mapy turystyczne w aplikacji

Technologia Quantum Dot – przyszłość TV od Samsung

Najnowszej technologie wykorzystywane w telewizorach pozwalają na jeszcze większe doznania podczas oglądania czy grania. Nowinką, która prawdopodobnie zdominuje rynek, jest technologia Quantum Dot, jaką znajdziemy m.in. w modelu QE65Q9FN, nazywanym także QE65Q9FNATXXH bądź Q9F. Warto ją bliżej poznać, zanim podejmie się decyzję o zakupie sprzętu. A to nie wszystkie mocne strony urządzenia; jego pozostałe parametry są także znakomite.

f180558ed2f9ebc1463ff4a7d550ff23.jpg

Niezliczona liczba barw i doskonały obraz

Dzięki telewizorom z ekranem Quantum Dot użytkownik ma szansę zobaczyć doskonały obraz, niezwykle zbliżony do tego, który widzimy w rzeczywistości. Technologia ta gwarantuje ponad miliard barw, dzięki czemu jakość tego, co można zobaczyć na ekranie, zapiera dech w piersiach. Innowacja zawarta w QE65Q9FN pozwala każdemu dostrzec rewolucyjną liczbę szczegółów, które są widoczne zarówno w najciemniejszych fragmentach obrazu, jak i tych najjaśniejszych.

Telewizor Samsung działa w trybie 4K (3 840 x 2 160 pikseli), posiada powłokę antyrefleksyjną Ultra Black Elite oraz procesor obrazu Q Engine. Ponadto matryca w telewizorach Samsung – w tym w modelu QE65Q9FN – to typ VA. I choć taką samą znajdziemy w starszych odsłonach tej marki, to wspomniany wcześniej sprzęt posiada do tego podświetlenie direct LED z 480 niezależnymi strefami. Dzięki temu istnieje możliwość uzyskania niezwykle intensywnej, głębokiej czerni oraz rewelacyjnego efektu HDR. Warto pamiętać, iż sprzęty z technologią HDR są gwarantem wysokiej jakości barw i kontrastu - kluczowych parametrów sprzętu na miarę XXI wieku. 

Dobry panel jest ważny

Panel w modelu QE65Q9FNATXXH ma 120 Hz. Konstruktorzy marki wykorzystali tu kropki kwantowe, a dokładnie ich warstwę. Nałożona została ona na folię umieszczoną między diodami, które podświetlają ekran i matrycą LCD. To właśnie ten zabieg odpowiada za ostrość wyświetlanego obrazu i obsługę formatu Ultra HD.

W celu wykorzystania pełni możliwości technologii ukrytych w Q9F należy jednak pamiętać o ustawieniu odpowiednich trybów. Do wyboru użytkownika pozostaje kilka wariantów: dynamiczny, standard, naturalny bądź film. To właśnie od tego w dużej mierze zależy jakość obrazu oraz jego parametry. Taka opcja pozwala właścicielowi modelu QE65Q9FN na samodzielne dopasowanie podstawowych ustawień zależnie od osobistych preferencji. Warto też skupić się na dobrej jakości głośnikach, by efekt był naprawdę zachwycający.

Telewizory marki Samsung są cały czas ulepszane dzięki pracom prowadzonym w ośrodkach badawczych. Technologia Quantum Dot jest niewątpliwie jedną z najlepszych nowinek, jakie znalazły się we współcześnie produkowanych sprzętach. W połączeniu z innymi doskonałymi parametrami użytkownik może cieszyć się rewelacyjną jakością dźwięku i obrazu oraz fantastycznym komfortem codziennego eksploatowania swojego sprzętu.

Opublikowano 10 września 2018 przez traseo