Mapy turystyczne w aplikacji

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne – dlaczego musisz je mieć?

Planujesz zagraniczne wakacje? Nie zapomnij o wykupieniu polisy turystycznej, która uchroni cię przed przykrymi następstwami wielu nieprzewidzianych zdarzeń takich jak choroba, wypadek czy kradzież bagażu. Pewne sytuacje są w stanie skutecznie pokrzyżować nasze urlopowe szyki – zwłaszcza jeśli z własnej kieszeni ponosimy ich finansowe konsekwencje.

659201e6929ba805c7211ba175358b5a.jpg

Polisa turystyczna to jeden z najważniejszych czynników zapewniających odpowiedni komfort podczas zagranicznego wyjazdu. W planach nigdy nie uwzględniamy przykrych niespodzianek, które mogą nas spotkać niezależnie od miejsca pobytu. Pozytywne nastawienie warto oczywiście zabrać na wakacje, lecz równie ważne jest odpowiednie ubezpieczenie online – sprawdź dlaczego.

Koszty leczenia pod kontrolą

Koszty leczenia za granicą to wydatek, który może znacząco nadszarpnąć nasz budżet – chroni przed tym ubezpieczenia turystyczne na www.polisaturystyczna.pl. Nie ma przy tym znaczenia czy korzystamy z publicznej opieki medycznej, czy z prywatnej. 

Złamana noga, ostre zatrucie pokarmowe, ból zęba to nagłe okoliczności wymagające natychmiastowej interwencji lekarskiej. Mając polisę, nie musimy martwić się o to, że sami będziemy musieli uregulować rachunek. 

Przykładowo, we Włoszech 7-dniowa hospitalizacja spowodowana złamaniem kości podudzia kosztuje ponad 3300 EUR. Jeżeli w Turcji dopadnie nas zatrucie pokarmowe, za 2 dni pobytu w szpitalu zapłacimy ok. 1800 EUR. Warto się ubezpieczyć, bo koszty te będzie mógł pokryć za nas ubezpieczyciel.

Transport medyczny, koszty ratownictwa i poszukiwania górskiego w pakiecie

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ile kosztują wspomniane powyżej świadczenia. Dla przykładu transport medyczny z Turcji wyspecjalizowanym ambulansem lotniczym i karetką z asystą medyczną wyceniany jest na ponad 66 tys. zł, transport lotniczy z Grecji w pozycji leżącej w asyście lekarza – na ok. 40 tys. zł, a transport z Egiptu karetką i samolotem w pozycji leżącej – na ponad 31 tys. zł. 

Kwoty te robią ogromne wrażenie. Jeżeli zatem zastanawiamy się nad sensem zakupu polisy, odpowiedzmy sobie na pytanie: czy stać nas na tak poważne wydatki?

OC na wakacjach na wypadek szkód

Wyobraź sobie, że podczas urlopu twoje dziecko zniszczyło wypożyczony sprzęt sportowy bądź spowodowałeś wypadek. Powstaje szkoda, za którą musisz zapłacić. Jeśli masz polisę, rozwiązaniem problemu zajmie się towarzystwo ubezpieczeniowe.

Assistance w ubezpieczeniu turystycznym

Assistance rozumiane jest jako natychmiastowa pomoc w nagłych wypadkach takich jak np. awaria samochodu, kradzież lub utrata dokumentów, wpłata kaucji, zorganizowanie przyjazdu osoby bliskiej itp. Firmy ubezpieczeniowe oferują assistance w dwóch wariantach: podstawowym i rozszerzonym – zanim zdecydujemy się na któryś z nich, sprawdźmy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), jaki jest zakres ochrony ubezpieczeniowej w tym obszarze.

NNW w ramach polisy turystycznej

Jak mawia stare powiedzenie, wypadki chodzą po ludziach – i naprawdę wystarczy dosłownie chwila, aby coś takiego i nam się przytrafiło. Zwykle to oznacza koniec urlopu, ale przynajmniej nie zostaniemy z kłopotem sami – pomoże nam ubezpieczyciel. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie wybierać najniższej oferowanej sumy ubezpieczenia, gdyż to nie wystarczy na pokrycie niezbędnych wydatków.

Dodatkowe opcje a zakres ochrony ubezpieczeniowej

Ochrona ubezpieczeniowa w ramach polisy turystycznej powinna być adekwatna do naszych realnych potrzeb. W związku z tym przyjrzyjmy się bliżej dodatkowym wariantom proponowanym przez ubezpieczyciela. Ich lista jest bardzo długa, a znajdują się na niej m.in. ubezpieczenie mieszkania/domu na czas podróży, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie na wypadek odwołania podróży, ubezpieczenie sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka itp.

EKUZ to za mało 

Karta EKUZ Szczecin przyda się podczas pobytu na terytorium państw członkowskich UE/EFTA. Wyrobimy ją za darmo w Wojewódzkim Oddziale NFZ lub jego delegaturze. Dokument uprawnia do korzystania z podstawowej opieki medycznej w publicznych placówkach służby zdrowia. Nie zapewnia takiej ochrony jak komercyjna polisa. Za wiele świadczeń zapłacimy z własnej kieszeni, EKUZ nie pokrywa kosztów m.in. transportu medycznego, operacji czy zakupu leków.

Polisa online – szybki wybór, dobre ceny

Polisę turystyczną najlepiej kupić przez internet – taka usługa w ofercie ubezpieczycieli to obecnie standard. Szybkie porównanie polis wielu firm możliwe jest dzięki wyszukiwarkom ubezpieczeń turystycznych. 

Wyszukiwarki mają postać formularza – wpisujemy do niego wymagane informacje i po chwili przeglądamy różne propozycje. Wybieramy tą, która najbardziej nam odpowiada zarówno pod względem cenowym, jak i pod kątem zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Następnie przechodzimy na stronę ubezpieczyciela i finalizujemy transakcję. Pamiętajmy przy tym, żeby dokładnie zapoznać się z warunkami polisy. Nie przepłacimy – np. ubezpieczenie na 7-dniowy wyjazd w sierpniu do Tunezji kosztuje od 19 do 141 zł (wypoczynek i zwiedzanie).

 

Opublikowano 13 sierpnia 2018 przez traseo