Mapy turystyczne w aplikacji

Czym wyróżniają się najnowsze tablety do gier?

Gracze, jak wiadomo, nie są zwykłymi i przeciętnymi użytkownikami tabletów. To konkretny i wymagający segment odbiorców tych urządzeń. Dla nich liczą się jedynie najnowsze tablety do gier, czyli takie, które mają mocny procesor, obudowę, sporo RAM-u i inne typowe dla tej rozrywkowej aktywności dodatki.

Pierwse skojarzenie ze słowami „tablet” czy „tablety”? Większość zapewne odpowie: gra, granie, gry i tak dalej. Z kolei gracze znani są z tego, że liczą się dla nich najnowsze i możliwie jak najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia. Czym zatem powinny charakteryzować się najnowsze tablety, żeby gracz był z nich zadowolony?

1eac44ae8c387cd3bd7dfdb00db61095.jpgNajnwsze tablety muszą działać płynnie i niezawodnie

Tablety do gier muszą zawierać wydajny procesor, bo kiedy gra się zacina – robi się niezbyt nieprzyjemnie. Również bateria powinna być bardzo wytrzymała, ponieważ na gry ich miłośnicy poświęcają wiele czasu. Natomiast sam ekran musi być przynajmniej 10-calowy, tak żeby można było w pełni cieszyć się ze struktury graficznej. Większy ekran to też wygoda użytkowania – wszystko lepiej widać. Poza tym łatwiej wtedy dostrzec ewentualne przeszkody, które trzeba pokonać.

Najnowsze tablety są wyposażone w głośniki stereofoniczne (aby czystość dźwięku nie budziła zastrzeżeń), najlepiej minimum cztery, i do tego nakładkę systemową z dostępem do darmowych gier internetowych, które możemy pobrać na swoje urządzenie. Wybierajmy także tablety, które mają mocne podświetlenie, a ich ekran jest pokryty warstwą dobrze dopasowanego szkła.

Tablety z dobrą obudową – to ważne

Jeśli chodzi o tablety, obudowa powinna być solidnie skonstruowana (najlepiej, jeżeli została pokryta gumową powłoką odporną na zarysowania i drobne uszkodzenia) i mieć odpowiednie wgłębienia, które uniemożliwią ślizganie się tabletu w rękach. Jeśli urządzenie nam upadnie, to dobrej jakości powłoka sprawi, że nic poważnego się nie stanie. Fajnie też, gdy kompaktowa obudowa waży mniej niż 300 gramów, szczególnie że tablety często zabieramy na wielogodzinne podróże.

Kolejna sprawa – jest to pewnie oczywiste, ale na wszelki wypadek trzeba o tym wspomnieć – im więcej GB, tym lepiej. Przy okazji – 2 GB pamięci operacyjnej przez gracza nie zostaną zaakceptowane. Wymagające gry oraz wymagające aplikacje potrzebują odpowiednich parametrów. Najnowsze tablety z pewnością poradzą sobie z nimi bez problemów.

Nowoczesne i dobre jakościowo tablety dla gracza muszą posiadać również wąskie, twarde i dobrze osadzone przyciski. Przypadkowe naciśnięcia podczas trzymania sprzętu w pozycji pionowej nie wchodzą w rachubę.

Gdy bierzemy pod uwagę dobre tablety do gier, to warto zadbać także o kontroler z prawdziwego zdarzenia z przyciskami i gałkami, które chodzą gładko. Nie może też w tym przypadku zabraknąć portu micro USB oraz opcji grania bez słuchawek z mikrofonem.

Najnowsze tablety do gier mają również ten atut, że można z nich korzystać przez wiele godzin, bez konieczności ładowania. To bardzo istotne, często bowiem gracz korzysta ze sprzętu w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia go do prądu.

 

Opublikowano 10 sierpnia 2018 przez traseo